Piedalies un veido nākotni

Sarunas ar politiķiem

Trešdien, 29.septembrī notika pasākums “Sarunas ar politiķiem”, kurā piedalījās 11. klases skolēni, kā arī Kuldīgas novada politiķi: Inese Astaševska (Kuldīgas novadam), Loreta Robežniece (Latvijas attīstībai), Kristīna Ansone (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”) un Romāns Ernsons (Jaunā konservatīvā partija). Pasākuma laikā notika diskusija starp skolēniem un politiķiem.

Sarunu laikā no skolēnu puses tika uzdoti jauniešiem aktuāli jautājumi par skolām, personīgajām interesēm un novadu kopumā. Daži no uzdotajiem jautājumiem: “Kāds ir Jūsu viedoklis par jauno kompetenču izglītības sistēmu? Vai, jūsuprāt, tā atvieglo skolēnu mācību procesu vai to sarežģī?”, “ Kuldīgu uzskata par tūrisma pilsētu, aktīvais tūrisma periods ir no aprīļa mēneša līdz oktobrim, vai ir kādi plāni vai idejas, kā piesaistīt tūristus arī pārējā laikā? Kā panākt to, lai viņi uzkavētos ilgāk, nevis pēc Ventas rumbas, Rātslaukuma, vecpilsētas apskates dotos prom?”. Uz šiem un citiem jautājumiem politiķi atbildēja un sniedza skaidrību, kā arī deva savus komentārus.

Pasākuma beigās tika veikti secinājumi gan no jauniešu, gan no politiķu puses.

Politiķi bija patīkami pārsteigti par pārdomātajiem jautājumiem no skolēnu puses, un par interesi politikā. Savukārt jauniešiem bija pozitīvas emocijas, par to, ka bija iespēja uzdot jautājumus uz kuriem īsā laikā varēja saņemt skaidras atbildes un arī uzzināt vairāk par novada un domes darbību.  

Tikšanās notika projekta «Piedalies un veido nākotni» ietvaros, kuru īsteno Izglītības attīstības centrs (IAC), projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un plašāka informācija par projektu pieejama http://www.iac.edu.lv/projekti/aktualie-projekti/new-project-page-4/

 

Zanda Kūlaine, 11.a klase

00

Image 1 of 8

Pašvaldību vēlēšanu simulācija

19.maija tikšanās reizē notika iepazīšanās ar Kuldīgas novada pašvaldību vēlēšanu 6 partiju  programmām, VPKV Vēlēšanu kluba  ekspertu skatījumā, un vēlēšanu simulācija.

Informēšana un vēlēšanu simulācija norisinājās Zoom platformā. Sākumā “Vēlēšanu ekspertu kluba” dalībnieki iepazīstināja klātesošos ar Kuldīgas partiju programmām un to galvenajiem mērķiem. Tas tika parādīts kopīgi veidotā prezentācijā.

Pēc tam visi Zoom dalībnieki tika aicināti piedalīties attālinātā balsošanā, kurā no 66 klātesošajiem, 10. un 11. klases skolēniem balsošanā, par kādu no partijām Kuldīgas novadā, piedalījās 50 cilvēki.  Pašvaldību vēlēšanu simulācija (mācību procesa aktivitāte, kas māca piedalīties vēlēšanās un darīt «kā īstajā dzīvē»)  skolēnu un darbinieku vidū ir notikusi, atliek gaidīt 5. jūnija vēlēšanu rezultātus un izdarīt secinājumus. Pasākuma mērķis- mudināt skolēnus būt pilsoniski aktīviem, sniegt izpratni par vēlēšanu procesa norisi,  iepazīstoties ar demokrātijas vērtībām.

Zanda Kūlaine

10.a klase

Vēlēšanu kluba aktīvisti iepazīst vēlēšanu procesu un Kuldīgas novada partiju programmas

6.maija tikšanās reizē norisinājās sarunas ar vēlēšanu iecirkņa VPKV vadītāju Lilitu Mačtamu, partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” pārstāvi Juri Goldmani un partijas “Kuldīgas novadam” pārstāvi Antru Grīnbergu.  Sarunu laikā tika atbildēts uz jauniešu uzdotajiem jautājumiem par politiskajām partijām, iecerēm un mērķiem.

Tikšanās laikā saņēmām atbildes uz jauniešiem aktuāliem jautājumiem, piemēram, par to kā partijas plāno pilnveidot un padarīt kvalitatīvākus dažādus pasākumus, izklaides un arī veicināt izglītības attīstību. Kā arī izskanēja jautājumi par kultūras un ekonomikas jomu.  Arī tika uzzināts par vēlēšanas iecirkņu vadītājas darbu un pienākumiem.

Tikšanās noslēgumā varam secināt, ka partijas pārstāvji atbildēja uz mums uzdotajiem jautājumiem un radīja lielāku skaidrību par iecerēm un mērķiem, un radās lielāka skaidrība par vēlēšanu procesu.

 

 

 

Projekts  jauniešiem

Projektā «Piedalies un veido nākotni» piedalās 14 skolas no dažādiem Latvijas reģioniem. Esam gandarīti, ka Kuldīgas novadu projektā pārstāv V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas jaunieši. Projektu īsteno Izglītības attīstības centrs (IAC), projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta norises laiks: 2021. gada februāris – 2021.gada oktobris.

Projekta laikā jaunieši iepazīs demokrātiju darbībā. Pirmās pašvaldību vēlēšanas jaunajās administratīvajās robežās rada lielisku iespēju jauniešiem labāk izprast vietējo politiku un apzināt savas iespējas to ietekmēt. Tiks organizētas  diskusijas par Kuldīgas novadā nozīmīgiem jautājumiem, partiju priekšvēlēšanu programmu izpēte, tikšanās ar politiķiem un aktīviem jauniešiem no citiem novadiem, vēlēšanu simulācija skolā. Vēlēšanu rezultātu prognožu spēle – tā ir tikai daļa no iecerētajām izzinošajām un azartiskajām aktivitātēm.

Skolā jau sācis darboties “Vēlēšanu ekspertu klubs”. Eksperti uzsākuši darbu pie partiju priekšvēlēšanu programmu izpētes Kuldīgas novadā, kuras startēs pašvaldību vēlēšanās. Jaunieši pievērsīs īpašu uzmanību tiem programmu punktiem, kas skars jauniešiem aktuālus jautājumus. Kopā ar ekspertiem  komandā darbosies arī skolotājas Sangrita Upeniece un Guntra Krūkliņa.


Lapu skatījušies web counter

Informāciju sagatavoja G.Krūkliņa

projekta “Piedalies un veido nākotni” koordinatore skolā