Piedalies un veido nākotni

projekts  jauniešiem

Projektā «Piedalies un veido nākotni» piedalās 14 skolas no dažādiem Latvijas reģioniem. Esam gandarīti, ka Kuldīgas novadu projektā pārstāv V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas jaunieši. Projektu īsteno Izglītības attīstības centrs (IAC), projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta norises laiks: 2021. gada februāris – 2021.gada oktobris.

Projekta laikā jaunieši iepazīs demokrātiju darbībā. Pirmās pašvaldību vēlēšanas jaunajās administratīvajās robežās rada lielisku iespēju jauniešiem labāk izprast vietējo politiku un apzināt savas iespējas to ietekmēt. Tiks organizētas  diskusijas par Kuldīgas novadā nozīmīgiem jautājumiem, partiju priekšvēlēšanu programmu izpēte, tikšanās ar politiķiem un aktīviem jauniešiem no citiem novadiem, vēlēšanu simulācija skolā. Vēlēšanu rezultātu prognožu spēle – tā ir tikai daļa no iecerētajām izzinošajām un azartiskajām aktivitātēm.

Skolā jau sācis darboties “Vēlēšanu ekspertu klubs”. Eksperti uzsākuši darbu pie partiju priekšvēlēšanu programmu izpētes Kuldīgas novadā, kuras startēs pašvaldību vēlēšanās. Jaunieši pievērsīs īpašu uzmanību tiem programmu punktiem, kas skars jauniešiem aktuālus jautājumus. Kopā ar ekspertiem  komandā darbosies arī skolotājas Sangrita Upeniece un Guntra Krūkliņa.


Lapu skatījušies web counter

Informāciju sagatavoja G.Krūkliņa

projekta “Piedalies un veido nākotni” koordinatore skolā