No 3. līdz 9.novembrim 11.a klases skolēni – Enija Grēta Fiļippova, Žaklīna Fiļipova, Kristaps Dergačs un Mariss Matrozis kopā ar vēstures skolotāju Martu Pujāti un angļu valodas skolotāju Vinetu Pērkoni piedalās Erasmus + skolu stratēģisko partnerību projekta – “Green entrepreneurs for better world” (“GREEN – enterprise”) mācību braucienā uz Itāliju.
1.stāstu par redzēto un piedzīvoto raksta Žaklīna.
 
Svētdiena, 3. novembris.
Pirmā diena Sicīlijā, Katānijā. Diena, kad iepazinām pilsētu, adaptējāmies tajā. Jau brokastīs sapratām, ka itāļiem ļoti pie sirds iet saldumi. Kad bijām kopīgi nobaudījuši saldās un sātīgās brokastis, devāmies iepazīt pilsētu. Daudz skaistu ēku, katedrāļu un šauru, romantisku ieliņu. Protams, neiztikt bez skaistām fotogrāfijām, lai būtu ko parādīt ģimenei, klasesbiedriem un draugiem. Nejauši uzgājām Katānijas “Anfiteatro Romano”. Mums paveicās, jo svētdienās tur ieeja bija bezmaksas. Tur mēs kopīgi pasēdējām, iztēlojāmies, kā tur izskatījās senākos laikos. Atpakaļceļā uz viesnīcu sastapām arī pārējos projekta dalībniekus un devāmies kopīgās vakariņās. Itālijā vidēja gaisa temperatūra novembrī ir ap 20 grādiem. Kamēr mazās, tumšmatainās itālietes staigā zābaciņos un vējjakās, tikmēr mēs, gluži kā karstā vasaras dienā, proti, baudām Itālijas šarmu, staigājam maiciņās un sandalēs. Pirmdiena, 4. novembris.
 
Pirmdiena, 4. novembris.
Otrā diena, skolas iepazīšana un sadraudzēšanās spēles, ko organizēja itāļi.
 
Otrdiena, 5. novembris.
Šodien devāmies uz Sicīlijas vienu no iecienītākajiem apskates objektiem – vulkānu Etnu. Pārgājiens bija jautrs, uzzinājām daudz interesanta un noderīga par vulkāniem vispār, it īpaši par Etnu. Braucot pa serpentīniem augšā uz vulkānu, mūs jau aiz autobusa loga pavadīja elpu aizraujoši skati. Augšā bija tik liels vējš, ka likās, mūs aizpūtīs prom. Tikai drosmīgie, mūsu pašu Latvijas brašuļi, uzkāpa ļoti stāvajā Etnas pakājē. Tas bija iespaidīgi. Tad viss kolektīvs, devāmies kopīgās pusdienās uz vienu no Etnas pakājē esošajiem restorāniem. Tur mēs nobaudījām itāļu pastu un tradicionālo saldēdienu. Ar pilniem vēderiem un apbrīnojami skaisto skatu pavadīti, devāmies lejup, uz Katāniju. Tas patiesi bija skaisti, neaizmirstami un iespaidīgi. Mums noteikti būs ko atcerēties. Vakars Katānijā mums bija brīvs, devāmies pēc suvenīriem.
Vairāk attēlu šeit