No 2020. gada 24. septembra līdz 11. oktobrim notika akcija “Zoozīļuks 2020”, kur bija jālasa ozola zīles. Derēja gan parastās, gan arī sarkanā ozola zīles. Sevišķi zoodārza darbinieki priecājās par sarkanā ozola zīlēm.
V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 5. b klases skolēni un viņu vecāki atsaucās klases audzinātājas Lailas Zudānes aicinājumam palīdzēt Rīgas zoodārzam un pie reizes izdarīt labo darbu, salasot ozola zīles zoodārza zvēriņiem.
“Labo darbu nedēļas” laikā, kas notika no 5. oktobra līdz 11. oktobrim, bija iespēja aizsākt palīdzēšanas un brīvprātības procesus, lai tos turpinātu arī nākotnē un meklētu jaunus risinājumus, kā sniegt atbalstu ierobežotos apstākļos. Ne velti “labo darbu nedēļa” ir laiks, kad aicina palīdzēt gan līdzcilvēkiem, gan dzīvniekiem, gan Latvijas dabai, gan sabiedrībai kopumā. Tā ir nedēļa, kad visa Latvijas sabiedrība tiek aicināta paveikt lielus vai mazus darbus. Darbu, kas neprasa finansiālu ieguldījumu, tikai brīvo laiku un darbu. Darbu, kas ir pašu ierosināts, izplānots un īstenots.
V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 5. b klases skolēni būdami pašizolācijā, ļoti aktīvi lasīja zīles un ar vecāku līdzdalību nogādāja tās klases audzinātājai, lai varētu tās nodot Rīgas zooloģiskajam dārzam. Katram skolēnam bija jāsalasa vismaz 3 kg zīles un tām bija jābūt tīrām, sausām, veselām, nesadīgušām, bez piemaisījumiem, iepakotām kartona kastēs vai auduma maisos. Šogad mūsu novadā ļoti maz ir parasto zīļu, bet bagātīga raža ir sarkanā ozola zīlēm, kas ļoti patīkot mazajiem zvēriņiem un kukainīšiem, jo šīs zīles ir domātas diedzēšanai.
5. b klases audzēkņi kopā ar vecākiem iekrita “azartā” lasot zīles, jo no 3-5 kg zīļu kilogrami uzauga kādam pat līdz 20-35 kilogramiem. Audzinātāja ir ļoti gandarīta par izdarīto darbiņu un cer, ka arī turpmāk, darot kopā, varēsim izdarīt vairāk labus darbus!
Ļoti ceram, ka būsim salasījuši vislabākās kvalitatīvās zīles un iegūsim arī aizraujošu bezmaksas ekskursiju pa Zoodārzu.
Rezultāti tiks publiskoti līdz oktobra beigām Rīgas Zooloģiskā dārza mājaslapā, kaut arī zinām, ka mūsu nodotie zīļu kg ir aptuveni 200 kg (precīzu skaitli šobrīd neminēsim).
Vairāk foto šeit