Pirmspēdējā mācību gada dienā VPKV 4.b klases skolēni devās ekskursijā uz Liepāju. Vispirms projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklējām 17.-19.gadsimta interjera muzeju “Hoijeres kundzes viesu nams”. Tajā muzeja darbiniece mūs iepazīstināja ar turīgu liepājnieku dzīvi agrāk, kad vēl nebija elektrības. Radošajā darbnīcā katrs varēja izveidot vaska sveci. Skolēni pēc tam atzina, ka viņiem visvairāk patikusi bērnistaba ar senatnīgo vilciena trasi, leļļu porcelāna trauku servīzīti un citām izsmalcinātām rotaļlietām. Vairākiem atmiņā palikušas augstās gultas ar baldahīnu. Tā arī palika līdz galam nenoskaidrots, kāpēc tā laika cilvēkiem zem gultas ir podiņš.

Apmeklējām arī Liepājas muzeju, kurā piedalījāmies muzejnodarbībā “Kas ir muzejs?”. Tā bija iespēja ieskatīties muzeja krājumos, kur ikdienā apmeklētājus neielaiž. Uzzinājām, kā muzejā nonāk seni priekšmeti, ko ar tiem dara muzeja darbinieki, kur un kā tos glabā. Skolēni atzina, ka viņiem visinteresantākā šķitusi gleznu krātuve. Patikuši arī tautastērpi, ikdienas priekšmeti un ieroči. Divi 4.b klases skolēni izteica vēlmi nākotnē strādāt muzejā.

Ekskursiju noslēdzām piedzīvojumu parkā “Tarzāns”. Klasei šī parka apmeklējums bija par brīvu, jo dāvanu karte vinnēta konkursā, mācoties 3.klasē. Piecās dažādas sarežģītības trasēs katrs varēja pārbaudīt savu drosmi un izveicību, katrs varēja teikt, ka ir kaut mazdrusciņ, tomēr pārvarējis sevi pašu. Skolēni pēc ekskursijas atzina, ka labprāt uz “Tarzānu” brauktu atkal.

 

Informāciju sagatavoja skolotāja Ilze Babra