Pavsara brīvlaikā V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 9.b klase, klases audzinātāja D. Strupule-Buka un matemātikas skolotāja U.Birzniece devās ceļojumā uz Somijas galvaspilsētu- Helsinkiem.

Otrdien, 12. martā, agrā rītā, plkst. 3:00 sēdāmies autobusā un sākām mūsu ceļojumu. Ceļš bija tāls, bet, mūsuprāt, tas bija tā vērts. Pie Latvijas-Igaunijas robežas mūs sagaidīja elpu aizraujošs saullēkts. Lai tiktu uz Somiju, izmantojām Eckerö Line pakalpojumus. Precīzāk, braucām ar “Finlandia” prāmi. Brauciena laikā izmantojām iespēju uzkāpt uz klāja un aplūkot Baltijas jūru, kā arī atpūsties.

Helsinkos ieradāmies ap plkst. 14:15 un ar tramvaju braucām uz pilsētas centru. Braucot ceļojumā, bijām sastādījuši plānu, uz kādiem apskates objektiem dosimies un sagatavojuši informāciju par tiem, lai objektu apskates laikā varētu par tiem pastāstīt citiem. No tramvaja izkāpām pieturā pie “Aikatalo” iepirkšanās centra. Pirmais mūsu apskates objekts bija Helsinku katedrāle, kura celta 1830. gadā. Tās arhitektūra bija ļoti skaista- klasicisma stilā. Blakus katedrālei bija senāta laukums, kura vidū atrodas piemineklis Aleksandram II. Tālāk devāmies uz Helsinku pareizticīgo katedrāli jeb Debesīs uzņemšanas katedrāli, kura celta 19. gadsimta vidū. Netālu no katedrāles, dienvidu ostā, atrodas Helsinku panorāmas rats. Daži klases biedri izmantoja iespēju apskatīt Somijas galvaspilsētu no augšas. Blakus ratam aplūkojām vietējos labumus Helsinku vecajā tirgū. Varēja iegādāties dažādus suvenīrus, ādas un kažoka izstrādājumus, mājas labumus un koka izstrādājumus.

Brīvajam laikam mums bija veltītas četras stundas, kuras varēja izbaudīt pašā Helsinku centrā- Kārtinkaupunkos. Somijas arhitektūra bija ļoti skaista. Apmeklējām kafejnīcu “Starbucks Coffee” un iepirkšanās centru “Forum”. “Starbucks Coffee” ir populāra kafejnīca, kas noteikti ir zināma daudziem. Tā atšķiras ar to, ka pasūtījumus sauc pēc tava vārda, nevis ēdiena nosaukuma.. Bija interesanti uzzināt, kā somi izprot un izrunā mūsu vārdus.

Mūsuprāt, laiks paskrēja pārāk ātri, un lielākajai daļai bija žēl doties mājās. Helsinki ir ļoti skaista pilsēta, un mēs noteikti iesakām jebkuram to apmeklēt. Liels paldies mūsu klases audzinātājai Daigai Strupulei-Bukai par ekskursijas organizēšanu un matemātikas skolotājai U. Birzniecei par atbalstu, līdzdalību mūsu ceļojumā.

Informāciju sagatavoja:
9.b klases skolnieces E.Meņģe un A.Robežniece