Šajā semestrī, visticamāk, klātienes nodarbību skolās nebūs, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē pauda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Vaicāta, vai tad, ja ārkārtējās situācijas pagarinājums ir vēl uz mēnesi tikai, skolēniem būtu jāatgriežas skolās beidzamajās dažās dienās, ministre atbildēja, ka, visticamāk, skolā klātienes nodarbību šajā semestrī nebūs.

Tāpat viņa piebilda, ka ārkārtējās situācijas pagarinājums tiek plānots uz mēnesi, kā arī to, ka atgriešanās “normālajā” darba ritmā nebūs uzreiz.

Kā ziņots, ministre jau marta beigās informēja, ka attālinātās mācības Latvijas vispārizglītojošajās un profesionālajās skolās ieilgs, un, iespējams, klātienes mācību režīms šosezon nemaz netiks atjaunots, līdz ar to daļai skolēnu šogad, iespējams, varētu nenotikt centralizētie eksāmeni.

Šodien Šuplinska gan paziņoja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) domā par centralizēto eksāmenu neatcelšanu, jo sevišķi 12.klasēm.

Ministre norādīja, ka šodien nedaudz vēlāk viņa piedalīsies Eiropas Savienības izglītības ministru sēdē, kur viņa uzklausīs citu valstu pieņemtos lēmumus attiecībā uz centralizēto eksāmenu norisi. Tomēr viņa uzsvēra, ka ministrija “vairāk sliecas”, ka eksāmeni būs, bet varētu mainīties to forma.

“Ceturtdien, 9.aprīlī, būs zināms pagarinājuma ilgums un būs gatavi scenāriji, kādā veidā notiks eksāmeni,” atklāja Šuplinska. Tāpat politiķe norādīja, ka “12.klasēm eksāmens noteikti paliek un izmaiņas varbūt gaidāmas to skaitā, bet varbūt arī ne”. Tādā gadījumā nekas nemainīsies attiecībā uz skolēnu iestāšanos augstskolās.