Šo sestdien, 23. martā, notika ikgadējais izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras kopīgi rīkotais skolēnu mācību uzņēmumu pasākums CITS BAZĀRS. Tas norisinājās tirdzniecības centrā Domina Shopping, kur ar pašu radītiem produktiem tirgojās 270 skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas, kā arī Igaunijas un Somijas.

Rīgā savu ražoto produkciju interesentiem piedāvāja V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 11.kl. SMU “KasTe ReālisTe”. Šo uzņēmumu dibināja trīs 11.klases jaunieši: Anna Millere, Beāte Šneidere, Markuss Graudelis. Skolēni ir izveidojuši 3 produktus. Viens no tiem ir veidots ar domu, ka pats pircējs iegādājoties produkcijas kasti izveido savu vēlamās formas trauciņu, piemēram, svečturi, šķīvi, bļodiņu, krūzīti, … un sekojot visai instrukcijai, tiek pie tā ko vēlas pagatavot. Otrais un trešais no produktiem – pašam pēc dotās pamācības izveidot lavandas ziepes un vannas bumbu. Visos trīs variantos, lai vieglāk būtu izgatavot sev vēlamo ir jāvadās pēc dotās soļu pamācības. Viss kas nepieciešams visu triju produktu pagatavošanai ir produkcijas kastē “KasTe ReālisTe”.

Pasākuma laikā norisinājās arī skolēnu mācību uzņēmuma biznesa PITCH konkurss. Šoreiz starptautiskā projekta CBYE ietvaros savus produktus un pakalpojumus pircējiem piedāvāja arī skolēnu mācību uzņēmumu komandas no Igaunijas un Somijas.

Informāciju sagatavoja:
SMU projekta koordinatore Elīna Gaile