Īpaši aktīvs Ziemassvētku gaidīšanas laiks bijis skolēnu mācību uzņēmumiem jeb SMU. Jaunie uzņēmēji izmantojuši iespēju parādīt sava darba rezultātu.

Pirmais tirgus “Dāvanu tirdziņš” notika 23.novembrī veika Skujāns, Toms Gluškovs, Juris Jurjans Dimants no 10.a kl.) un “VendEllSon” (Vendija Maslobojeva, Sonora Skosa no 11.b kl.) un “Omlete ART”. (Alise Cīrule, Paula Astiča, Evisa Šķēle, Ivo Dzērve no 11.b kl.)

Otrais tirgus bija reģionālais pasākums “Cits bazārs” veikalā RIMI Kuldīga 7.decembrī. Piedalījās visi iepriekšminētie SMU, izņemot “Sviķi”. Iepriecināja fakts, ka skolēnu SMU pulciņu kuplināja uzņēmums “MK Solutions”. (Kristaps Dergačs un Mariss Matrozis no 10.a kl.) Šajā pasākumā tika piešķirtas arī nominācijas. “MK Solutions” saņēma JAL diplomu ar nomināciju “Labākais stends” un Kuldīgas biznesa inkubatora simpātiju balvu. JAL diplomu nominācijā “Videi draudzīgs produkts” saņēma “Omlete ART”.

Trešais tirgus Vislatvijas Ziemassvēku pasākums “Cits bazārs” t/c “Domina Shopping” Rīgā. Uz šo tirgu JAL deleģēja tikai vienu skolas SMU – “Omlete ART”.  Skolēni saņēma daudz labu vārdu par izskatīgo stenda noformējumu, guva vērtīgu pieredzi turpmākajai darbībai un prieku par pārdoto produktu.

Ceturtais tirgus notika 12.decembrī skolas telpās sakarā ar Erasmus + projektu “Green enterpreneurs for better world”. Piedalījās “Sviķis”, “MK Solutions”, “Trio” un “Omlete ART”. Šajā tirgū debitēja arī “Fililets” (Enija Grēta Fiļippova, Žaklīna Fiļipova no 10.a kl.). Ārzemju viesi novērtēja jauno uzņēmēju paveikto, interesējās par SMU darbību un bagātīgi iepirkās. Skolēni bija iepriecināti un gandarīti.

Piektais tirgus bija reģionālais pasākums “Cits bazārs” veikalā MAXIMA Talsos 12.decembrī. Piedalījās Sviķis”, “Trio”, “Omlete ART”, “MK Solutions” un “Fililets”. JAL diplomu nominācijā “Labākais stends” saņēma “Omlete ART”, nominācijā “Labākā reklāma” – “MK Solutions”. Savukārt SMU “Trio” saņēma Talsu biznesa inkubatora simpātiju balvu, bet “Sviķis” ieguva augstskolas “Turība” simpātiju balvu. SMU “VendEllSon” šajā tirgū nepiedalījās, jo iepriekšējā tirgū RIMI tika izpirkta visa SMU saražotā produkcija.

Jaunajiem uzņēmējiem jānovēl radošām idejām bagāts 2019.gads un SMU konsultantei skolotājai Dainai Grīnai spēks un enerģija!

Attēlos:

1.rindā no kreisās:

  1. “Trio”
  2. “MK Solutions”
  3. “Tavai veiksmei

2.rindā no kreisās:

  1. “VendEllSon”
  2. “Sviķis”
  3. “Fililets”