Skolā ir noslēgušās maija mēneša vērtību – centība un mērenība aktivitātes “Izaicini sevi!” No 1.maija līdz 21.maijam skolēni bija aicināti padomāt par veselīga dzīves veida ievērošanu, pašdisciplinēšanu un jaunu rakstura iezīmju izkopšanu, lai pārvērstu veselīgā dzīvesveida prasmes par saviem ikdienas ieradumiem.

Skolēniem bija iespēja izvēlēties vienu vai vairākas aktivitātes, ar kurām centīgi strādāt un sevi pilnveidot. Kopumā bija 12 aktivitātes, kas bija saistītas ar veselīgu uzturu, fizisko attīstību, lasītprasmju un domāšanas prasmju pilnveidi, palīdzēšanu ģimenei, dabas aizsardzību, stresa mazināšanu un pilnvērtīgu atpūtu, viedierīču lietošanas samazināšanu, brīvdienās un nakts stundās. Aktīvāko klašu kolektīvu audzinātāji no skolēnu iesūtītajām fotogrāfijām ir izveidojuši kolāžu un aprakstu, kā skolēniem veicies ar vērtību centība un mērenība attīstību un pilnveidi izaicinājumu laikā.

1.a klases izaicinājumi! Šajā mēnesī tika dzerts daudz ūdens, lasītas grāmatas, veiktas pastaigas, braukts ar velosipēdiem, brīvdienās nelietotas viedierīces, gan palīdzēts vecākiem. Esam teikuši veselīgam dzīvesveidam – jā, ievērojuši mērenību visās lietās!

1.b klase vienojās par kopīgo izaicinājumu- maijā izlasīt vismaz vienu bērnu grāmatu. Dažiem sanāca izlasīt pat vairākas. Skolēni vēlējās sevi pierādīt arī kādā citā izaicinājumā, ko turpinās darīt vasarā.

1.c klasē skolēni sevi izaicināja fiziskajā attīstībā un vides sakopšanā. Izaicinājumi šķita aizraujoši!

 

 

2.b klases skolēni centības un mērenības mēnesī veica piepildīja vairākus izaicinājumus. Vairāki bērni apņēmās nelietot uzturā saldumus, čipsus un saldinātus dzērienus. Labāk gatavot veselīgus salātus, doties pastaigās vai braukt ar velosipēdu. 2.b klasē mācās čakli bērni, kuri labprāt vecākiem palīdz mājas uzkopšanā un dārza darbos. Maija mēnesī iesāktos labos darbiņus turpināsim veikt arī vasarā!

 

2.c klase

2.c klase

2.c klase

2.c klases virsizaicinājums maijā bija “VESELĪBA”, savukārt izrietošie apakšizaicinājumi bija: kārumi, pētījumi, eksperimenti, ēnošana, kustība. To visu darījām mīļajai Latvijai par godu.

Ir arī individuālie izaicinājuma veicēji. No 2.a klases izaicinājumā piedalījās Evelīna Ķemlere, kura atzina, ka palīdz pavasara darbos ģimenei, tas viņai ir liels izaicinājums, bet padarītais dod gandarījumu!

3.b klases izaicinājumi. 3.b klases skolēni aktīvi piedalījās izaicinājumā un vasaru sagaidīs smaidīgi un veseli!

 

 

 

 

4.a klases un 4.b klases izaicinājumi.

 

 

5.a klases izaicinājumi.

Maija mēnesī esam sportojuši, strādājuši dārzā, centušies ēst veselīgi, pagatavojot dažādus salātus, tikai ar dažiem izņēmumiem nav izdevies atteikties no saldumiem, taču ir apņemšanās to darīt ilgākā laika posmā.

Esam nonākuši pie secinājuma, ka labi uzsāktais darbs ir jāturpina arī vasarā.

 

 

 

 

5.b klases izaicinājumi.

5.c klases izaicinājumi.

5.c klase izaicina sevi – cenšamies būt veseli un laimīgi! Sagaidot vasaru, cenšamies veikt izaicinājumus veselīgam dzīves veidam, ievērojot mērenību!
 Niklāvs, Inese, Santa centās nelietot uzturā saldumus, čipsus, saldinātus dzērienus.
 Daniēls, Ksenija, Emīls izdzēra dienā vismaz 2l ūdens.
 Zigurds, Gustavs, Raiens, Adrians, Miks veica 20 pietupienus, katru dienu palielinot to skaitu par 5.
 Vita, Daniela, Markuss devās garās pastaigās līdz 6000 soļiem vai brauca ar velosipēdu.
 Artūrs, Daila, Rinalds centās nepiesārņot dabu – savāca atkritumus aiz sevis.
 Elisa un Estere izlasīja vairākas grāmatas.
 Ieva brīvdienās nelietoja viedierīces.
 Emīls un Pauls palīdzēja vecākiem un izpildīja dažādus mājas uzkopšanas darbus.
 Marks un Adrians pagatavoja veselīgus salātus, ēda ar mēru.
 Visi 5.c klases skolēni un audzinātāja Inese Reisa centās laicīgi iet gulēt un celies!
 Visi 5.c klases skolēni čakli vingroja.
Esam stingri apņēmušies iesākto turpināt arī vasarā. Vēlam visiem saulainu un priecīgu vasaru!

6.a klases izaicinājumi.

6.b klases izaicinājumi.

https://padlet.com/ingasabane/maijaizaicinajumi6B

7.c klasei lielākais izaicinājums, protams ir veiksmīgi un sekmīgi nobeigt šo mācību gadu. Līdz ar siltajiem saules stariem ir radusies vēlme un iespēja baudīt pastaigas mežā, padarboties pa dārza dobēm, narcišu laukiem. Kāds jau domā par nākamo ziemu – lasīja gaiļpiešus un ābeļu ziedus tējām. Lai vasaru varētu sagaidīt slaidi un skaisti baudīja gurķu, tomātu salātus, gatavoja citronūdeni un to daudz lietoja.

 

8. b klases skolēnu komentāri par veiktajiem izaicinājumiem.
1.Lasot failu un padomus, kā var ievērot veselīgu dzīvesveidu, man parādījās motivācija. Es sāku ēst vairāk dārzeņus un augļus. Centos iet garākās pastaigās un vairākas reizes nedēļā pavingrot. Sāku dzert arī vairāk ūdeni. Protams, nevarēju pilnībā izslēgt saldumus un kārumus no savas ikdienas, taču mēģināju tos samazināt. Man šie izaicinājumi ļoti patika un palīdzēja, lika aizdomāties par savu uzturu. Šādus izaicinājumus labprāt veiktu vairākas reizes mācību gadā.
Failā pievienoju attēlu, kurā varat mani redzēt pie purva. Tā bija ļoti skaista vieta, kur pastaigāties.

2.Man bija interesanti izlasīt kādu grāmatu, jo ļoti sen to nebiju darījusi. Pati grāmata bija ļoti interesanta, un, pateicoties šiem izaicinājumiem, es beidzot piespiedu sevi palasīt kādu grāmatu. Varētu veikt vairāk šāda veida izaicinājumus!
3.Lasīšana ir laba, jo tā attīsta prātu. Pa šo otrā pusgada laiku esmu izlasījusi divas grāmatas. Man patika darīt šos maija izaicinājumus.
4.Šajā mēnesī es gāju skriet. Pagaidām lielākā distance ir 4 km. Man ļoti patīk skriet, un es to noteikti darīšu biežāk.
5.Kā savus divus izaicinājumus es izvēlējos izdzert vismaz 2l ūdens un izlasīt grāmatu.
Grāmatas lasīšana veicās ļoti labi, jo man vienmēr ir paticis lasīt. Ar ūdens dzeršanu sākumā neveicās pārāk labi, jo nekad neesmu varējusi izdzert tik daudz, taču vēlāk palika vieglāk. Šis izaicinājums man ir ļoti palīdzējis, jo vēl projām dzeru vismaz 2l vai vairāk ūdens dienā, un beidzot nav tā, ka nevaru iedzert vairāk par 3 glāzēm ūdens dienā.

No 8.c klases izaicinājumā piedalījās Ella Viļumsone. Viņa izlasīja grāmatu, izdevās atrast grāmatu, kas viņu ļoti interesēja. Neizdevās pārdomāt grāmatā rakstīto, jo viņa esot steigusies.

No 8.c klases izaicinājumā piedalījās arī Harijs Zariņš. Viņš rakstīja, ka veicot izaicinājumus, bijis mazāk laika pavadīt datorā.

 

10.a klases izaicinājumi.

Īpaša pateicība 5.a klases skolniecei Ancei Šleckus par uzņēmību, centību un vēlmi izaicināt sevi, lai apgūtu jaunas prasmes! Triku ar plastmasa glāzēm skolniece paveica 20 sekundēs! Apsveicam ar personīgo rekordu!  Par izrādīto uzņēmību un centību Ance saņem Godarakstu par izcilu savu personīgo sasniegumu izaicinājuma laikā “Izaicini sevi!”

Sākumskolas jomas pedagogi pateicās visiem kolēģiem par sadarbību un skolēnu izglītošanu veselīgā dzīves veida ievērošanā, ieinteresējot veikt izaicinājumus un pilnveidojot audzēkņu personības! Lai visiem veselīga un saulaina vasara!

 


web counter