4. aprīlis – Ēnu diena. No V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas Ēnu dienā piedalījās 66 jaunieši. Jaunieši ēnoja Rīgā, Jelgavā, Limbažos, Dobeles nov., Ventspilī un Kuldīgas pilsētā, novadā. Šogad skolēnu profesiju izvēlē ir vērojama liela dažādība. Ēnotās profesijas, amats – ministrs, mērs, izpilddirektors, arhitekts, psihologs, grāmatvedis, klientu apkalpošanas specialists, policists, radio diktors, uzņēmējs, fotogrāfs, veterinārārsts, advokāts, studenti, celtnieks, farmaceits, arheologs, ķīmiķis, treneris, pediatrs, fizioterapeits u.c. Paldies jauniešu vecākiem par sadarbību un atbalstu.

Ieskats ēnotāju secinājumos:

Ēnu diena dod iespēju iepazīt savu nākotnes profesiju. Paskatīties, vai tev tiešām patīk tas, ko tu gribēsi nākotnē darīt. Dod iespēju redzēt, kas tur tiešām notiek.

 

Es secinu, ka darbs ir grūts. Es secinu, ka ne vienmēr būs brīvdienas!

 

Secinu, ka profesija nav man atbilstoša, turpināšu meklēt.

 

Klausīties/uzklausīt. Piedalīties aktivitātēs, ja piedāvā. Būt jaukam pret kolēģiem, kaut vai ja viņus neēno.

 

Galvenais ir būt pašpārliecinātam, nedrīkst domāt, ka man ir bail, jo to visu labi var redzēt. Bez komunikācijas nekas nevar notikt, pat sīks žests ar acīm var būt nozīmīgs. Bailes ir normāla parādība, bet ja vēlies strādāt …, bailēm ir jābaidās no TEVIS.

 

Tā ir sfēra, kurā es patiešām gatavs mācīties.

 

Es secinu to, ka šī profesija man pēc Ēnu dienas iepatikās vēl vairāk un pat varu teikt, ka vēlētos apgūt šādu profesiju nākotnē. Šis darbs ir ļoti interesants un radošs. Es esmu ļoti priecīga un novērtēju to, ka apmeklēju šo profesiju Ēnu dienā, man ļoti patika un bija ļoti interesanti.

 

Iemācījos jaunas lietas, kas būtu jāmāk manā nākotnes profesijā. Uzzināju, ka tur var arī iet vasarā strādāt, noteikti izmantošu iespēju. Iepazinos ar manas ēnas foršiem kolēģiem.

 

Ir jāiet ēnot, kamēr ir iespēja, jo tiešām uzzini daudz ko jaunu. Jāpamēģina ēnot pilnīgi kaut kas pretējs tavai sapņu profesijai.

 

Lai Ēnu diena turpinātos!

Informāciju sagatavoja:
VPKV karjeras konsultante G. Krūkliņa