Piektdien, 22. martā, Kuldīgas novadā viesojās Vācijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Kristians Helts (Christian Heldt). Vēstnieka kungs savu vizīti sāka ar mūsu skolas apmeklējumu, tikās ar vidusskolēniem un pedagogiem. 

Uzzinājām, ka diplomātiskās attiecības starp Latviju un Vāciju ir nodibinātas jau tālajā 1921.gadā, kad Vācija de iure atzina Latvijas valsts pastāvēšanu. 1991.gada 28.augustā tika atjaunotas abu valstu divpusējās attiecības. Helta kungs dzimis diplomātu ģimenē, mācījies vairāk kā 10 skolās, iet tēva pēdās un kopš 2020.gada 17.novembra ir Vācijas vēstnieks Latvijā. K.Helta dzimtā puse ir Bādenbādene, Bādenbādenes-Virtembergas federālā zeme, ko ieskauj gleznainie Reinas un Donavas loki un viens no Eiropas tūrisma top galamērķiem gan ziemā, gan vasarā Švarcvalde.

Vēstnieks skolā viesojās Eiropas Komisijas programmas “Atpakaļ uz skolu” ietvaros (vairāk informācijas par akciju skatīt šeit). Tāpēc tikšanās laikā jauniešiem bija iespēja uzzināt par Kristiana Helta karjeras izaugsmi, mācībām, dzīvi Vācijā.

Vēstnieka kungs norādīja, ka Latvijas un Vācijas attiecībās raksturīga aktīva divpusējo vizīšu apmaiņa, dinamiskas ekonomiskās attiecības, regulāri starpparlamentārie kontakti, tieša sadarbība ar federālajām zemēm, kā arī plaša sadarbība dažādu institūciju starpā. Latvija un Vācija ir stratēģiskie partneri ES un NATO un citos starptautiskās sadarbības formātos. Latvijas un Vācijas attiecības turpina sadarbību ar kopīgu mērķi par vienotas un politiski stabilas Eiropas nākotni, kā arī drošu un ekonomiski attīstītu Baltijas jūras reģionu.

Skolēniem bija iespēja arī uzdot jautājumus vēstnieka kungam. Noskaidrojām, kāds ir Vācijas vēstnieka atalgojums, kāda izglītība jāiegūst, lai strādātu diplomātiskajā dienestā, kāds ir diplomāta dienas režīms un kādas iespējas jauniešiem, kas zina vācu valodu, paver studiju piedāvājums Vācijā, kur studijas ir bez maksas. Jaunieši atzinīgi vērtēja tikšanos ar vēstnieku, jo varēja pielietot savas angļu valodas zināšanas, iegūstot arī balviņas piedaloties kahoot spēlē.

Turpinājumā K. Helta kungs apmeklēja Kuldīgas novada Domi, tikās ar priekšsēdētaju I. Astaševsku un uzņēmēju pārstāvjiem. Vēstnieks aicināja jaunos uzņēmējus izmantot iespēju prezentēt savus ražojumus Vācijas vēstniecības rīkotajās uzņēmēju dienās šogad jūlijā.

Dienas noslēgumā visi tika aicināti piedalīties Jorena Šteinhauera koncertā Kuldīgas Mākslas namā, ko organizēja Vācijas vēstniecība. Pasākums noritēja brīvā, nepiespiestā gaisotnē, ar jokiem un dziesmām abās valodās viesus izklaidēja mūziķis Jorens Šteinhauers, kurš savu atpazīstamību Latvijā ieguvis ar ‘’Dziesmu par latiņu‘’.

Informāciju sagatavoja:
Inese Reisa