23.martā tika aizvadīta pirmā attālinātās mācīšanās diena. Mācības attālinātā režīmā nosaka valdības izsludinātais ārkārtējās situācijas regulējums. Kādas būs sekmes mācībām attālināti, daudzējādā ziņā atkarīgs no skolēnu atbildības izjūtas un pašdisciplīnas, kā arī skolotāju digitālajām prasmēm. Tāpat svarīga ir vecāku loma.

Viens no galvenajiem jautājumiem bija tas, kā strādās E-klases sistēma. Iepriekšējā nedēļā E-klase veica intensīvus sagatavošanās darbus, lai informācijas apmaiņas sistēmu pielāgotu situācijai, kurā tai jākļūst par tiešsaistes mācību vietni. Sagatavošanās darbu ietvaros desmitkārtīgi tika palielināta sistēmas jauda.

Pārbaudījumu, protams, netrūka. “Dienas laikā E-klasei pieslēdzās ap 400 tūkstošiem lietotāji, kas ir neskaitāmas reizes vairāk, nekā parasti šajā laika posmā. Turklāt šie lietotāji nevis vienkārši pieslēdzās sistēmai, bet arī veica daudz vairāk dažādu darbību, kā parasti. Lai arī brīžiem sistēma darbojās lēnāk, brīžiem ātrāk, tās darbība bija nepārtraukta,” stāsta E-klases vadītājs J.Kaģis.

Netrūka arī citu pārbaudījumu, bet par jaunā mācību procesa organizāciju, tā iespējām un nepilnībām lai stāsta paši skolēni.

Sākam jaunu stāstu sēriju “Mācāmies attālināti”, kurā atspoguļosim skolēnu, skolotāju un vecāku viedokļus.

Pirmā nedēļa

Pirmā diena – 23.marts

Anna no 4.a klases stāsta: man nebija pareizi, bet skolotāja man palīdzēja saprast un es tiku galā. (Jautājums: vai uzdevumus izprati un ar tiem tiki galā?)

Jautājums: cik daudz laika tev prasīja uzdevumu izpilde? Anna atbild: daudz laika.

Kas šodien tev sagādāja grūtības? – matemātikas 102.uzdevums, jo es viņu nesapratu.

Šī mācību diena man ļoti patika, viss bija lieliski, bet vēl man ir jāmācās matemātika.

Stāsta Ance no 4.a klases – es uzdevumus izpratu un tiku ar tiem galā, uzdevumu izpilde man prasīja 30 minūtes. Nedaudz grūtību man sagādāja 3.uzdevums latviešu valodā. Šī mācību diena man patika un bija izdevusies.

Atšķirīgi viedokļi ir topošajiem skolas absolventiem.

Pirmo mācību dienu analizē

12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Ar uzdevumiem lielā mērā tiku galā. Tos uzdevumus, kurus pildīju, es sapratu, galā arī tiku, bet ne simtprocentīgi, bet visumā bija labi.

 40 minūtes veltīju matemātikas stundai, kas notika tiešsaistē caur programmu “Zoom”, pēc tam 4 stundu laikā izpildīju angļu valodas testa uzdevumus, bet apmēram 10 – 15 minūtēs atbildēju uz 3 jautājumiem par savas karjeras izvēli.

Grūtības sagādāja angļu valodas testa uzdevumi, jo tur bija ko padomāt, un man šķita, ka ir pārāk daudz uzdevumu vienai reizei, kādēļ sākās pagurums, un nebija vēlme beigās vairs pildīt uzdevumus, kā dēļ, iespējams, tika pieļautas paviršības.

Būtībā diena bija izdevusies, jo rezultāti, pildot uzdevumus, apmierināja. Bija iespēja ilgāk pagulēt, jo mācības sāku no 10:00. varētu teikt, ka ir pat ērtāk strādāt no mājām, jo tu vari pildīt uzdevumus, neizejot ārā no savas gultas. Lai gan mājā, iespējams ir ērtāk, es tomēr uzskatu, ka labāk mācīties ir skolas telpās, jo tur ir pieejami skolotāji, kas tev var palīdzēt, bet tā kā palīdzību individuāli no skolotājām nevajadzēja, tad varēju arī tīri labi iztikt.

Markuss no 12.a klases izsaka savu viedokli:

Bija viegli izprast uzdoto. Tikai dažās mācībās bija komplicētāki uzdevumi nekā citās. Uzdevumu vidēji varēju izpildīt kādās 25-35 min.

Nopietnu grūtību nebija. Bija problēmas dažkārt ar e-klasi un skolotāju komunikācijas ātrumu.

Domājot par šo mācību dienu kopumā, jāatzīst, ka sākumā bija grūtības ar komunikāciju starp skolēnu un skolotāju, bet tas tika atrisināts. Mans uzskats par šo pirmo dienu ir tāds, ka skolēniem ir dota lielāka atbildība. Par mācību materiāla izpratni un uzdevumu veikšanu vienatnē, skolai ir vēl kur augt, jo no dotās lapas kur ir uzdoti darbi, visi darbi ir samētāti par visādām mājas lapām kā uzdevumi.lv un E-klases pastā un dienasgrāmatā, šādi skolēnam sajaucot galvu. Manuprāt skolēnam vajag vienkāršu vietu kur ir uzrakstīts, kas viņam ir jāizdara (tanī dienā vai nedēļā) un vai ir  plānoti vebināri.

Ivo viedoklis, 12.b klase

Visus uzdevumus izpildīju. Tas prasīja aptuveni 3 stundas. Grūtības sagādāja E-klases serveru pārslodze milzīgā pieprasījuma dēl.

Manuprāt, varēja notikt vairāk stundas tiešsaistē (kā tas bija jau matemātikā), jo īsti saziņas ar skolotāju nav, teorijas izskaidrošanas no skolotājas nav. Protams, jauna viela netika mācīta šodien,  tā kā diena palielam ir noritējusi veiksmīgi.

Vendija no 12.b: visus uzdevumus izpratu, tiku arī ar tiem galā. Pildot darbus, pie datora pavadīju aptuveni 4 stundas.

Grūtības sagādāja tas, ka e-klase darbojās ļoti lēni vai pat nedarbojās vispār. Angļu valodas eksāmena uzdevumi bija diezgan grūti. Arī tas, ka bija jāpalīdz brālim ik pa laikam, jo viņam kaut kas nebija skaidrs vai arī vienkārši bija jāiemāca kaut kas, ko viņš nezināja. Tas neļāva pilnībā koncentrēties uz maniem darbiem.

Šī diena kopumā bija interesanta. Visu laiku notiek komunikācija ar klasesbiedriem par visiem darbiem un katra iespaidiem par attālināto mācīšanos. Ir forši, ka klasesbiedri palīdz viens otram, ja vajag.

Bija interesanti tas, ka matemātikas skolotāja novadīja stundu tiešsaistē. Gribētos, lai vairāk skolotāju izmanto šo iespēju, jo tad ir sajūta, ka tu neesi viens šajos darbu ”kalnos”.

Otrā diena – 24.marts

Pirmie skaistie darbi vizuālajā mākslā Madarai Šteibergai no 4.b klases un mājturībā un tehnoloģijās Rūdolfam Šulcam no 4.b klases!

 

4.a klases skolniece Enija raksta:

Es izpratu uzdevumus un tiku ar tiem galā. Tas man kopumā prasīja 3 stundas. Man šodien sagādāja grūtības datorika, bet šodien gāja viegli, sāku jau pierast.

Stāsta 4.a klases skolniece Katrīna:

Ar uzdevumiem tiku galā, bet strādāju visu rītu. Grūtības sagādāja sociālās zinības. Dīvaini šodien bija strādāt pie datora, bet ar visu tiku galā.

Roberts no 4.b klases:

Es izpratu uzdevumus un ar tiem viegli tiku galā.  Uzdevumu izpilde prasīja mazliet vairāk laika nekā parasti mācību stundu laikā. Man šodien grūtības sagādāja lipināt augļa mozaīku. Šī mācību diena bija izdevusies!

Vērtē Kintija no 4.b klases 

Es uzdevumus sapratu un tiku galā labi. Uzdevumu pildīšana aizņēma nedaudz laika, jo es visu sapratu.

Man grūtības sagādāja mājturības un tehnoloģijas uzdevums, jo man īsti nepatīk rokdarbi.

Es par šo mācību dienu vēlētos pateikt, ka, manuprāt, visiem gāja teicami un sanāca skaisti darbi. Es novēlu, lai visiem iet labi ar šādu mācīšanās veidu!

Emīls Tuomas no 4.d klases

Uzdevumus izpratu. Izpildīju mazliet ātrāk, kā dotais iesūtīšanas laiks. Grūtību nebija. Nedēļas plānā viss izskaidrots.

Patika ātrā komunikācija ar priekšmetu skolotājiem par uzdevumu izpildi (E-klases pastā, WhatsApp).

Paldies par darbu! 🙂

Kaspars Palacis no 4.d klases ar tēti

Bērniem un vecākiem jāpierod pie jaunās kārtības. Cits dienas režīms, cita vide skolas laikā utt. Mums vairāk tas ir pašorganizēšanās, disciplīnas un motivācijas jautājums { psiholoģiskie jautājumi }. Ar mācībām , kopīgiem spēkiem, galā tiksim. 

Inguss Kukulītis  no 4.d klases

Uzdevumus izpratu. Pildīju 3 stundas. Grūtības ir atrast vajadzīgo un prast kārtīgi rīkoties ar E-klasi. 

Nebija slikti.

Jāņa no 5.c klases stāsts: 

Es šodien iemācījos matemātikā attālumu ar soļiem norādīt, taisīt tabulu Microsoft Word.

Domāju, ka daudz ko jaunu iemācījos: par lietus mežiem, augiem un dzīvniekiem, par Snēpeli daudz ko jaunu uzzināju, par ezeru tur.

Man bija problēmas ar soļu skaitīšanu, nesanāca dabas zinībās noteikt, kur katrs dzīvnieks dzīvo. Vēl man vajag piestrādāt pie matemātikas leņķu mērīšanas un dabas zinībās pie dzīvnieku mājvietu lokāciju noteikšanas. Kopumā, man viss labi sanāca.

5.c klases skolnieces Robertas vērtējums:

Šodien man ar mācībām bija viss kārtībā, nav nemaz tik slikti mācīties no datora. Šodien esmu paspējusi izmācīties novada mācību, angļu valodu, dabaszinības un vienu darbiņu matemātikā!

10.a klases skolēni raksta: 

Mācīties bija vieglāk, jo neviens netraucēja.

Ir diezgan jauki, ka ar visu šo tālmācību ir iespēja plānot savu laiku,
un kad tiks pildīti uzdotie darbi. Bija daži brīži kad nepieciešama skolotāja palīdzība, bet kopumā šodienas uzstādītie mērķi ir sasniegti.

Es jau sestdien izpildīju vienu darbu matemātikā. Svētdien izpildīju bioloģiju, veselības mācību, vēsturi un latviešu valodu. Šodien aizsūtīju atbildes uz jautājumiem ģeogrāfijā un it kā izpildīju ķīmiju, bet par to vēl rīt padomāšu un tad sūtīšu. Izpildīju šodien arī krievu valodu un angļu valodā iemācījos vārdiņus. Grūtības sagādāja ķīmija, jo nevaru saprast kā viņu pilda. 

Pozitīvais, ka ir sastādīts nedēļas plāns. Mīnuss: e-klase uzkaras.

Diena pagāja ļoti interesanti. Abas ar Paulu caur video prezentējām (katra no savas mājas) ZPD ar tiešsaisti. 

Sāku ar vieglāko un to, ko saprotu, un pēc tam pāreju pie pārējiem uzdevumiem.

Ļoti noder izveidotā tabula, viegli orientēties tajā, kas jāizdara.

Jauna pieredze man :). Jāplāno laiks kad un ko var izdarīt, ko arī esmu saplānojis. Kopumā ir labi !

Sportā darīju pāris vingrinājumus.

Ar visu veicās diezgan labi izņemot matemātiku un ekonomiku.

Rīt gribu kārtīgi pievērsties matemātikai un fizikai, jo tur man vajadzēs vairāk laika.

Markuss no 12.a klases izsaka savu viedokli:

No maniem šodienai izvēlētajiem darbiem viss bija skaidrs un izprotams. Kopā strādāju aptuveni 1 stundu 30 minūtes.  Grūtības sagādāja izplānot nedēļas/dienas grafiku, jo no klases biedriem uzzināju, ka ir mācību priekšmeti, kuros jāsēž un jāpilda vairāk nekā 2 stundas. Tas īsti manu grafiku neizmainīja, bet šis uzdevums bija jāpārliek uz citu dienu. Iespējams, ja nebūtu šo ziņu uzzinājis tad būtu nokavējis nodošanas datumu. 

Es vēlētos ieteikt, ka būtu jauki, ja skolotājas vismaz iekavās norādītu laiku, cik šim darbam vajadzētu atvēlēt, lai pats skolēns veiksmīgi varētu veidot savu grafiku un nodot darbus laicīgi.

Raksta Ivo no 12.b

Ar lielāko daļu uzdevumu tiku galā, bet bija tādi, kur tiku galā ar klasesbiedru sadarbību. Strādāju 2 stundas un 30 minūtes.

Grūtības sagādāja ķīmijas uzdevumu izpilde.

Šodien problēmas ar e-klasi nebija, taču problēmas sagādāja ķīmijas uzdevuma izpilde, manuprāt, ja stunda būtu novadīta tiešsaistē, kad skolotājai varētu uzreiz pajautāt jautājumus, kas radušies, kad skolotāja skaidro teoriju vai jauno vielu, būtu bijis daudz labāk, bet kopumā diena atkal izdevusies.

Vendija no 12.b klases:

Centos visus uzdevumus izprast un tiku ar tiem galā. Šodien uzdevumi prasīja arī aptuveni 4 stundas.

Grūtības man sagādāja ķīmijas uzdevumi, jo ir ļoti grūti, kad nav skolotājas, kura visu klātienē var paskaidrot. Grūtības arī sagādā tas, ka ir lēna komunikācija ar skolotājiem. Bet visgrūtāk ir nosēdēt pie datora šīs ilgās stundas, kad aiz loga spoži spīd saulīte.

Šodien nedaudz jau galva plīst pušu un sāp acis no sēdēšanas istabā pie datora, bet ir labi, ka var atrast brīžus, kad iziet laukā un paelpot svaigu gaisu. Un, protams, vajag arī pasportot. Labi, ka tas ir uzdots sportā.

Trešā diena – 25.marts

4.d klases skolēns Emīls Ričards Nāckalns stāsta:

Uzdevumus izpildīt nebija daudz grūtību. Tikai šodien es nesapratu matemātikas uzdevumu, bet skolotāja palīdzēja. Bija problēmas aizsūtīt failus. Laiku man neaizņēma pārāk ilgi. Tas matemātikas uzdevums man sagādāja grūtība, bet tā viss labi. Slikti, ka nesatiek draugus.  

Mareks Jānis Neduļkins no 4.d

Uzdevumus sapratu. Izpildīju patstāvīgi. Katru dienu mācos līdz vieniem. Grūtības sagādāja datorika, jo izpildīju nepareizo uzdevumu. Man liekas, ka ir labi, jo varu daudz vairāk mācīties pastāvīgi.

Vērtē Adrians Bondars no 4.d klases:

Uzdevumus izpratu un tiku galā. Mācos no 9.00- 14.00 ar atpūtas brīžiem. Grūtības sagādā tas, ka nav laba datora. Nevar darba lapas nosūtīt skolotājām. Pārrakstu ar roku E-klasē,vai, ja atļauj, sūtu nofotografētas Whatsapp-ā. Viss kārtībā, ir jāmācās!

Emīlija no 10.a klases:

Visa klase sazinājās tiešsaistē Zoom platformā ar mūsu vēstures skolotāju, noskaidrojām kas būs jādara nākamnedēļ. Pabeidzu izpildīt matemātikā visus uzdevumus. Plānoju pabeigt literatūru un fiziku. Patrenēšos informātikā. Kopumā ļoti laba dieniņa!!!

Vēl tikai rītdien jāizdara atlikušais, lai nekas piektdien īpaši daudz nebūtu jādara. Grūti ieplānot brīvo laiku, jo cenšos palīdzēt arī citiem, citi tad palīdz man.😊

Samanta no 10.a klases: 

Piedalījos videokonferencē vēsturē. Izpildīju ieskaiti angļu valodā, pabeidzu fiziku, kuru tagad ātri pārlaboju, jo sapratu, ka man bija viena kļūda. Viss izdevās labi.

Videokonferences laikā skolotājai pazuda internets un mēs skolēni savā starpa kādas 5 minūtes varējām sarunāties.

Paula – 10.a klases skolniece:

Par spīti tam, ka šodien man bija ārsta vizīte, esmu paspējusi izdarīt 2 darbus. Diena izdevusies!

Galvenais ir plānot savu laiku, lai visu var paspēt.

Lauris – 10.a klases skolēns:

Šodien mācījos bioloģiju, ģeogrāfiju un matemātiku. Matemātikā gāja diezgan grūti, jo īsti nesapratu, bet rīt (ceturtdien) pamācīšos kārtīgāk teoriju.

Bioloģijā izlasīju par evolūcijām.

Ģeogrāfijā atbildēju uz dotajiem jautājumiem.

Matemātikā īsti par funkcijām nesapratu.

Pieslēdzos vēstures zoom.

Dienu analizē 12.a klases skolēns Kristofers Rolands

Uzdevumus izpratu, šodien nācās pastrādāt vairāk, bet ar visiem uzdevumiem tiku galā.

Apmēram 1 stundu veltīju matemātikas uzdevumu pildīšanai, bija arī iespēja konsultēties ar skolotāju tiešsaistē, bet tā kā es diezgan labi ar uzdevumiem tiku galā, tad arī tā īsti nebija nepieciešama skolotājas palīdzība. Šodien arī pabeidzu taisīt prezentāciju fizikā, kuru taisīju apmēram 1,5  – 2 stundas, kā arī bija uzdevums novērtēt un uzrakstīt īsas recenzijas par klasesbiedru prezentācijām, kas man aizņēma kādu pusotru stundu. Šodien pildīju arī vēstures uzdevumu, kuru no sākuma mēģināju pildīt pierakstu kladē, bet vēlāk nolēmu, ka labāk būs, ja es to veidošu datorrakstā. Vēstures izpildei es veltīju apmēram 1 stundu. Biju arī izgājis laukā, lai uzfilmētu 5 – 10 minūšu garu videoklipu priekš sporta stundas. Sportam laukā šodien veltīju apmēram 30 minūtes. Vēl šodien notika tiešsaistes stunda programmēšanā, kas ilga 40 minūtes, bet pēc programmēšanas sekoja uzdevumu pildīšana, kam es veltīju kādas 30 minūtes. Kopā sanāk, ka esmu veltījis apmēram 7 stundas mācībām. 

Grūtības šodien sagādāja tas, ka fizikā bija interesanta tēma, par ko taisīt prezentāciju, tāpēc nācās padomāt ko rakstīt un mēģināt izprast vispār informāciju, kuru es gribu pasniegt. Vēl mazliet problēmas radās pildot vēstures uzdevumu, jo no sākuma es iesāku taisīt tabulu kladē, bet pēc tam es sāku taisīt tabulu Word dokumentā, tādējādi tika zaudēts laiks, jo nācās mazliet pārrakstīt tekstu. Teorētiski varētu teikt, ka grūtības sagādāja arī sports, jo, darot vingrinājumus, izjutu nogurumu, un nevarētu teikt, ka bija pavisam viegli bez piepūles sportot, bet tā parasti sportā ir, tāpēc tam var arī nepievērst tik lielu uzmanību.

Mācību diena šodien likās gara, jo sāku mācības no apmēram 9:40, bet beidzu apmēram ap 17:00. Protams pa vidu bija pauzes un bez apstājas jau netika visu laiku strādāts, bet tik un tā, pildot ik pa brīdim dažādus uzdevumus, radās sajūta, ka tas tik vien šodien ir darīts, kā tikai mācīšanās. Ap 18:30 es izgāju laukā, lai pasportotu, 20:00 atgriezos mājā, bet ap 20:45 sāku izvērtēt klasesbiedru prezentācijas, kas man aizņēma kādu pusotru stundu. Diena bija gara, bet arī produktīva un daudz kas tika paveikts.

Raksta Ivo no 12.b

Aptuveni 2 stundu laikā tiku galā ar visiem uzdevumiem. Grūtību nebija.

Šodien notika matemātikas un programmēšanas stundas tiešsaistē, kas, manuprāt noritēja veiksmīgi, vēlētos vēl redzēt šādas stundas. Diena šodien bija izdevusies.

Stāsta 12.b klases skolniece Vendija:

Uzdevumus izpratu un tiku ar tiem galā. Tas prasīja aptuveni 4 stundas, kuru laikā notika arī programmēšana tiešsaistē. Šodien grūtības nekas īsti nesagādāja. Tikai vienīgi tā ilgā sēdēšana pie datora.

Šī pagaidām man laikam bija vissmagākā diena, jo bija daudz darāmā. No rīta arī notika pašpārvaldes sapulce tiešsaistē.

Ceturtā diena – 26.marts

Vairāku dienu darbu analīzi izveidojis Kristaps no 11.a klases

Uzdevumi bija saprotami tajos priekšmetos, kuros bija nojauta pa ko ir tēma. Ķīmijā bija grūtāk izprast uzdevumus, jo tēma bija nesen sākta un kā jau ķīmijā – sarežģīta.

Katru dienu apmēram 4-6 stundas pavadu mācoties pie datora. Pa vidu cenšos iziet svaigā gaisā, bet ar vēlmi ātrāk visu pabeigt tas dažreiz piemirstas.

Grūtības parasti sagādā uzdevumi, kuros ir jāizmanto ārējie resursi, kuri nav pārzināmi, kā interneta resursi vai prezentācijas, jo nav nojausmas kur atrodas kāda informācija, kas parasti patērē daudz laika, kur pretī grāmatā viss ir izcelts un skaidrāk saprotams.

Mācīšanās skolā ir viennozīmīgi vieglāka un ērtāka. Visu darbu tu paveic skolā un mājas izmanto kā atpūtas vietu, bet tālmācībā šīs abas vietas jūk kopā un dažreiz attopies visu dienu pavadot pie datora mācoties un pildot uzdevumus. Vismaz vairs nav starpbrīžu, kuros gribētos 20 min. bez apstājas skatīties telefonā un bojāt acis.

Artūrs no 11.a klases dienu vērtē sekojoši:

Uzdevumus pārsvarā izpratu, bet ir skolotāja, kas nemāk paskaidrot uzdevumu, kas tieši ir jādara un tādēļ dabūju pārtaisīt uzdevumu trīs reizes.

Uzdevumu izpilde prasa daudz vairāk laika nekā skolā, labāk es eju uz skolu un tur mācos 8 stundas.

Šodien nekas nesagādāja grūtības, bet pirmās divas dienas grūtības sagādāja mājas darbi, jo tie bija daudz par daudz.

Gribētos, lai skolotājas neuzdod tik daudz mājas darbus, jo mājas ir grūti nosēdēt un mācīties, ja laukā ir smuks laiks. Un lai pāris skolotājas precizē, kas tieši jādara, lai nerastos pārpratumi.

Savs viedoklis ir arī Tomam no 11.a klases

Uzdevumus ir grūti saprast, jo tie tiek sūtīti pa daļām, nevis viss uzdevums ar visiem noteikumiem kopā.

Vēlējos visu izpildīt vienas dienas laikā, bet to nav iespējams paspēt.

Grūtības sagādāja literatūra, jo tā aizņem ļoti daudz laika.

Kopumā labāk būtu gājis uz skolu 🙂

Arī Mikam Tomam no 11.klases ir ko teikt: 

Daži skolotāji ir ieguldījuši darbu un uzdevumi ir saprotami. Citi uzdevumi izraisa neskaidrību un veidojas pārpratumi. Uzdevumu izpilde brīžiem aizņem ilgāku laiku nekā plānots. Vienu uzdevumu veidoju vairākas stundas, kas, manuprāt, ir pārāk daudz.

Šodien man grūtības sagādāja ķīmija, jo es ķīmiju nespēju saprast un iemācīties neesot stundā, un bez skolotājas paskaidrojuma.

Šī mācību diena kopumā ir nogurdinoša, jo daudzi darbi ir jāiesniedz nedēļas vidū. Būtu daudz ērtāk ja visi darbi būtu jāiesniedz līdz nedēļas beigām, tad būtu daudz mierīgāk, un varētu tā nesaspringt.

Dienas beigās iesniedzamās atskaites bieži aizmirstās, jo līdz vakaram pildu mājasdarbus un, kad pabeidzu, lieku datoru nost, dodos atpūsties. Atskaites, manuprāt, rada lieku saspringumu.

12.a klases skolēna Kristofera Rolanda stāsts: 

Uzdevumus izpratu un ar tiem tiku arī galā.

Sāku mācīties ķīmiju no 11:00 līdz 12:00. Pēc tam tiešsaistē piedalījos vēstures stundā, šī stunda ilga pusstundu. Pēc tam atsāku pildīt ķīmijas uzdevumus, kurus izpildīju apmēram 30 minūšu laikā. Tad es atpūtos, un vēlāk atsāku pildīt uzdevumus. 20 minūtes es pildīju matemātikas eksāmena uzdevumus, bet kādas 5 minūtes atbildēju rakstiski vārdiņus angļu valodā. Vakarā es kādu pusotru stundu veltīju sportam, ar draugiem mētājām bumbu. Pārnākot mājās, es apmēram 1 stundu iztulkoju tekstu krievu valodā. Kopā sanāk, ka mācībām šodien veltīju 3,5 stundas, bet sportiskām aktivitātēm, ar draugiem mētājot bumbu, 1,5 stundas.

Lielu problēmu īsti nebija, tikai bija jāmēģina izprast ķīmijas uzdevumi un arī jaunā tēma. Šodien man sanāca aizkavēties, kad pieslēdzos tiešsaistē vēstures stundā, tāpēc nebiju dzirdējis no paša sākuma uzdevuma noteikumus, kas mazliet sagādāja grūtības, jo likās, ka uzdevuma pildīšana bija pārāk sasteigta, bet ceru, ka viss būs labi, jo uzdevums tomēr, manuprāt, tika izpildīts atbilstoši uzdevuma prasībām.

Mācību diena bija izdevusies, jo šodien tika izpildīti visi pēdējie atlikušie uzdevumi, par ko esmu arī gandarīts. Vēl tik atliek aizsūtīt pēdējos darbus skolotājiem, un tad varēs teikt, ka nedēļas plāns ir izdarīts, un rīt varēs atpūsties no “smagās”, uzdevumiem bagātās darba nedēļas!

Markuss no 12.a klases izsaka savu viedokli:

Uzdevumus izpratu un ja gadījās jautājumi par uzdevumu izpildi, klases biedri izpalīdzēja. Citas dienas bija mazāk, bet šodien pavadīju lielāko dienas daļu pie datora. No 9:15 lidz 16:00 un no 19:00 līdz 21:30,  protams arī paņēmu pauzītes ik pa laikam līdz 15 min.

Grūtības sagādāja ilgstošā sēdēšana uz vietas un koncentrēšanās darbam, kas arī ietekmēja darba rezultātu.

Saprotu, ka attālinātā mācīšanās var arī atstāt nelabvēlīgu iespaidu uz skolēna veselību. Ilgstošā sēdēšana un skatīšanās ekrānā var ļoti nogurdināt un ievest skolēnu mazkustīgā dzīves veidā.

Ivo, 12.b klases skolēna, ceturtdienas darba vērtējums

Uzdevumus izpratu un tiku ar tiem galā aptuveni 1 stundas laikā. Grūtības šodien nekas nesagādāja, nedaudz nesaprotams bija krievu valodas uzdevums no sākuma, bet pēc tam ar vecāku palīdzību viss atrisinājās un tiku ar visu galā, diena atkal izdevusies.

Stāsta Vendija no 12.b:

Uzdevumus izpratu un tiku ar tiem galā.  Šodien uzdevumu bija mazāk. Tos pildīju aptuveni 2 stundas.  

Grūtības šodien laikam nekas nesagādāja.  

Šī bija viena no visvieglākajām dienām līdz šim. Uzdevumu nebija daudz. Viss lielums bija jau padarīts iepriekšējās dienās.

Piektā diena – 27.marts

Stāsta 12.a klases skolēns Kristofers Rolands: 

Uzdevumus izpratu un tiku ar tiem galā. Šodien pildīju tikai matemātiku, jo pārējos uzdevumus esmu izpildījis. Matemātiku sāku mācīties tiešsaistē no plkst 11:00 līdz apmēram plkst 12:20, tātad uzdevumu izpildei šodien veltīju 80 minūtes. Grūtību īsti nebija, jo matemātika man patīk un padodas, tāpēc, ja arī sākumā bija kaut kas neskaidrs, tad skolotāja spēja palīdzēt, jo uzdevumus varēja pildīt kopā ar viņu.

Mācību diena bija īsa, jo viss jau ir izdarīts. Bija arī interesanti un noderīgi šodien pamācīties, jo tuvojas matemātikas Centralizētais eksāmens. Varbūt šodien papildīšu vai paskatīšos vēl kādus matemātikas uzdevumus, kas palīdzēs man izprast un trenēties matemātikā. 

Rūta Rebeka Jūrmale no 4.b klases mācās attālināti kopā ar savām māsām

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stāsta 5.c klases skolēni

Kaspars

Šodien esmu izdarījis visu kas bija palicis pāri. Sportu un vizuālo mākslu.

Manuprāt man šī nedēļa ir izdevusies un viss ir sanācis kā vajag.

Problēmas man vispār nebija! 🙂

Reinis

Šīs nedēļas darbu vērtēju diezgan labi. Bija kur palauzīt galvu, piemēram, uzdevumi angļu valodā. Diezgan liela laikā tērēšana bija ar Zoom, nevarēju ar to tikt galā, jo daudz ko nesapratu.

Ceru ka uz priekšu arī veiksmīgi tikšu ar visu galā.

Roberts

Kopā pa nedēļu gāja labi. Visgrūtākā bija matemātika jo pietrūka skolotājas paskaidrojumu.

Es esmu gatavs šādi strādāt arī turpmāk.

Ivo, 12.b klases skolēna, piektdienas darba vērtējums

Ar visu tiku galā aptuveni pusotras stundas laikā. Grūtību nebija. Šodien notika 2 tiešsaistes stundas, kas manuprāt bija veiksmīgas, viss noritēja kā tam bija jābūt, gribētos vēl redzēt šādas stundas.

Diena atkal izdevusies.

Otrā nedēļa

30.marts, pirmdiena

Pavasarīgi mākslas darbi, sākoties 2.nedēļai. Autors Raimonds Vējkājs no 1.c.

 

Vizuālās mākslas mājas darbs par tēmu ” Aktīvā atpūta.” 4.b klases skolēna Roberta Serpāna darbs.

4.b klases skolnieces Annikas Jūrmales mājas darbs vizuālajā mākslā. Komikss “Aktīvā atpūta.”

Pieredzē dalās 9.a klases skolēni

Mārtiņš Stebulis – Man patīk, ka pats esmu sev noteicējs par savu laiku un darba vietu.

Viesturs Bikavs – Laika plānošana man sagādāja grūtības. Ar katru dienu arvien vairāk sāku iejusties tālmācības gaitās, kaut arī darbu paliek vairāk, bet es esmu vairāk apņēmies tos izpildīt.

Nikola Terpa – Ir ļoti daudz jādara, bet nav neiespējami.

Viedokli piedāvā Rūta no 10.a klases:

Uzdevumi, ko izvēlējos pildīt šodien, bija saprotami un diezgan vienkārši. Tā kā šī ir pirmā diena nedēļā, centos izpildīt pēc iespējas vairāk, bet vēl visi darbi netika iesūtīti no skolotājiem, tāpēc pildīju, ko varēju, apmēram stundu. (Protams ar pauzītēm ;))

Šodien grūtības sagādāja nedēļas plāns, jo, liekas, ka šonedēļ ir vairāk darbu, tāpēc jāsaplāno, ko kurā dienā darīšu.

Šī diena varēja būt produktīvāka. To, ko vēlējos izpildīt – daļu izpildīju, daļu nē. Rīt domāju darīt vairāk un ceru, ka būs iesūtītas visas lapas un uzdevumi no skolotājiem.

Stāsta 12.a klases skolēns Kristofers Rolands

Uzdevumus pārsvarā izpratu, bet matemātikā bija jauna tēma, kuru pēc principa sapratu, bet visus uzdevumus neizpildīju. Tātad ir vēl lietas, ko mācīties un izprast.

Šorīt cēlos 6:00. Apmēram 6:40 uzsāku skriet, lai pildītu uzdevumu sportā. Skrēju 48 minūtes, 14 sekundes, ap 7:30 biju mājās. 9:00 sākās matemātikas tiešsaistes stunda, kas ilga līdz 10:30. tad mazliet atpūtos, bet 11:00 sāku apgūt jauno tēmu matemātikā un pildīt uzdevuma piemērus, tas aizņēma apmēram stundu. Vēlāk sāku pildīt psiholoģiju, atbildēju uz jautājumiem, skatījos prezentāciju, word dokumenta informāciju, kas man aizņēma ap 1,5 stundas. Vēlāk es mācījos angļu valodu, pildīju uzdevumus, mācījos jaunus vārdus, veicu pierakstus, kas man aizņēma kādas 70- 80 minūtes. Paralēli dažādajiem uzdevumiem, šīs dienas laikā pārlasīju arī vēstures grāmatu, meklēju informāciju internetā, lai būtu gatavs rītdienas vēstures stundai. Varētu teikt, ka es vēstures pienākumiem veltīju kādas 30- 40 minūtes. Kopā sanāk, ka es esmu sešas ar pusi stundas šodien veltījis skolas uzdevumiem.

Grūtības sagādāja, kad mājās, mēģinot skatīties matemātikas video un meklējot citu informāciju internetā, man “kārās” dators, jo internets dažbrīd bija traucēts. Vienubrīd, tiešsaistes stundas laikā, bija interneta traucējumi, kas dažbrīd uzdzina manī dusmas, bet jācenšas savaldīties un varbūt jāmēģina būt pacietīgākam. Vēl grūtības bija izprast dažus matemātikas piemērus, kurus līdz galam neizpratu, bet tā kā rīt būs atkal jauna diena un jauna tiešsaistes stunda matemātikā, tad man būs iespēja pajautāt neskaidros jautājumus matemātikas skolotājai.

Mācību diena bija pa lielam izdevusies, jo, ja arī es visu neizpratu, man ir priekšā vēl 4 dienas, lai izpildītu pārējos uzdevumus un izprastu līdz galam nesaprotamo vēl labāk. Šodien es novēroju kaut ko jaunu priekš sevis, par ko arī esmu gandarīts.

Bija interesanta diena, kad no rīta bija sals, bet skaidrs laiks, pa dienu sniga sniegs kā ziemā, bet pēcpusdiena bija kā pavasaris, kad sāka kust uzsnigušais sniegs. 

Stāsta Vendija no 12.b:

Šodien veicās labi. Rītu sāku ar savas nedēļas plāna sastādīšanu. Sapratu, ka šodien nav jādara nekas steidzams, tāpēc dienu pavadīju lasot literatūras grāmatu. Bija jāpalīdz savam brālim ar darbu pildīšanu. Viņam gāja grūti. Kopumā diena bija viegla. Vakarā devos pastaigā, jo tas uzdots sportā. Varēju paelpot svaigu gaisu un uzkrāt spēkus turpmākai darba nedēļai. Šis sporta mājas darbs man ļoti iet pie sirds.

31.marts, otrdiena

Stāsta Rūta no 10.a klases:

Šodien mani izvēlētie uzdevumi bija nedaudz sarežģītāki. Nācās lūgt palīdzību māsai, bet visā visumā veicās labi

Darbus sāku pildīt ap 11:00, beidzu nesen (19:00) gandrīz visa diena, bet ņemot vērā, ka ieturēju pauzītes – nemaz tik ilgi nelikās.

Šodien grūtības sagādāja bioloģijas un fizikas uzdevumi, par kuriem vairāk bija jāpiedomā.

Šī diena man bija ļoti produktīva. Daudz paspēju izdarīt, bet vēl atlicis ir gana. Domāju, sanāks izdarīt visu ātrāk un paliks vairāk laika sev, nevis mācībām.

Dienas darbus raksturo 12.a klases skolēns Kristofers Rolands: 

Uzdevumus pārsvarā sapratu, tikai krievu valodā īsti nesapratu vienu jautājumu līdz galam, bet es ceru, ka man izdosies sazināties ar krievu valodas skolotāju un noskaidrot nesaprotamo.

Šorīt cēlos kā vakar 6:00, ap 6:30 sāku sportot jeb skriet apmēram 50 minūtes. 9:00 sākās tiešsaistes stunda matemātikā, kas ilga 1 stundu. Pēc matemātikas sekoja tiešsaistes stunda vēsturē, kas ilga apmēram līdz 11:30. Pēc vēstures atsāku mazliet pildīt matemātikas uzdevumu, kas man prasīja kādas 15 minūtes, jo darbs bija jau iesākts, nācās tikai nobeigt. Tad es atpūtos un pa starpu pabeidzu uzdevumu latviešu valodā, kuru  jau biju iesācis darīt svētdienā, tāpēc uzdevumam veltīju tikai kādas 5 minūtes. No apmēram 13:00 līdz kādiem 14:00 pildīju uzdevumus angļu valodā. Pēc 16:00 sāku pildīt politikas uzdevumus, lasīju grāmatu, pierakstīju informāciju, atbildēju uz jautājumiem, kas man kopā aizņēma ap kādām 40 – 50 minūtēm. Visbeidzot ap 18:30 sāku mācīties krievu valodu. Krievu valodai veltīju kādas 2 līdz 2,5 stundas. Visā kopumā šodien veltīju mācībām ap 7,5 stundas. 

Grūtības mazliet sagādāja skriešana, jo likās, ka šoreiz es noguru ātrāk nekā pagājušās dienas skrējienā. Varbūt tas bija tādēļ, ka izvēlējos, iespējams, grūtāku maršrutu, varētu būt, ka nogurums izskaidrojams ar to, ka neesmu pieradis regulāri skriet, bet varbūt ir vairāki iemesli, kas sasummējas kopā, kā rezultātā šis skrējiens šķita mazliet grūtāks. Grūtības sagādāja arī krievu valoda, jo teksts, ko es lasīju bija pagarš un bagāts ar visādiem interesantiem, reti lietotiem, vārdiem. Iespējams tāpēc arī krievu valodas izpilde man prasīja tik daudz laika, jo nācās ne tikai lasīt, bet arī rakstīt un domāt. 

Šī diena, manuprāt, bija diezgan produktīva, tas nekas, ka bija problēmas, jo es ticu, ka man izdosies visu pabeigt un noskaidrot neskaidro. Es vēl varētu šovakar palasīt jeb pamācīties un atkārtot bioloģiju, jo rīt būs darbiņš bioloģijā uz procentiem. Tāpēc tagad (plkst. 21.25) es beigšu rakstīt, lai atvēlētu laiku bioloģijai un lai 22:00 varētu iet gulēt,un lai varētu rīt veiksmīgi piecelties 6:00 no rīta.

1.aprīlis, trešdiena

Rūta no 10.a klases:

Šodien gatavojos rītdienas video stundai un piebeidzu mazus darbiņus. Ar uzdoto tiku galā. Mācības aizņēma tikai 2 stundas, jo nekā daudz nav palicis.

Šodien grūtības sagādāja matemātikas video stunda. Kaut kas nogāja greizi un bija liels troksnis – grūti saprast skaidroto.

Šī diena man bija veiksmīga un mierīga. Nekā daudz nebija jādara.

Stāsta 12.a klases skolēns Kristofers Rolands

Uzdevumus izpratu, bet ne ar visiem tiku līdz galam galā.

Ap kādiem 7:30 sāku pildīt darba lapu fizikā, kas man prasīja no kādām 30 – 40 minūtēm. No 10:00 sākās tiešsaistes stunda programmēšanā, kas ilga kādu pusstundu. Ik pa brīžiem, es kādas  10-15 minūtes papildīju krievu valodu, kas no vakardienas vēl nebija pabeigta. Izdevās arī sazināties ar krievu valodas skolotāju, kas man palīdzēja un izskaidroja neskaidro. Ap 12:00 kādas 30 – 40 minūtes es pārlasīju bioloģijas grāmatu. 13:45 tika atsūtīti bioloģijas uzdevumi, kuri bija jāizpilda līdz 15:00 un jāsūta atpakaļ skolotājai. Tad es nolēmu izpildīt dažus matemātikas uzdevumus, kas man prasīja kādas 10 – 15 minūtes. Pēc tam es sāku lasīt grāmatu priekš literatūras. Šis uzdevums prasīja visvairāk laika, pildīju ar pauzēm, jo grūti bez apstājas visu laiku lasīt, bet grāmatu, kuru es jau biju iesācis, izlasīju kādās 3,5 – 4 stundās. Šodienas kopējais laiks mācībās bija 6,5 – 7 stundas.

Vislielākās grūtības šodien man sagādāja grāmatas lasīšana, jo tas prasīja diezgan daudz laika. Protams, es varēju lasīt grāmatu jau agrāk, kā varbūt arī vajadzēja, lai nebūtu kā šodien, kad nācās veltīt tik daudz laika grāmatas lasīšanai un faktu pierakstīšanai, kas arī mazliet sagādā problēmas, jo, kad tu lasi, tev vajag ne tikai izlasīt to grāmatu ķeksīša pēc, bet tev vajag arī pārdomāt un atcerēties, ko tu esi izlasījis, lai varētu vēlāk pildīt ar tekstu vajadzīgos uzdevumus. 

Šī mācību diena no sākuma iesākās, samērā viegli, jo uzdevumi bija īsi, bet citi jau tā kā iesākti. Dienas beigas bija grūtākas, jo nācās ilgstoši lasīt grāmatu. Ja godīgi, esmu mazliet vīlies, jo es biju plānojis jeb vēlējos izpildīt literatūras uzdevumu līdz galam, jo literatūrā vajag izlasīt romānu un izpildīt tabulu, bet man sanāca tikai izlasīt romānu. Tika pieļautas arī neuzmanības kļūdas matemātikā, jo uzdevumi bija īsi un mēģināju tos pildīt galvā, bet, rēķinot galvā, netika ievērota pareiza formula, kā rezultātā tika pieļauta kļūda. Tā jau izpildīju matemātiku labi, bet varēja būt labāk. Tomēr man priekšā ir jauna diena, kuras laikā arī izdarīšu nepabeigto līdz galam. 

Stāsta 12.b klases skolniece Vendija:

Šis rīts sākās salīdzinoši agri. Bija grūti piecelties. Pirmā tiešsaistes stunda sākās jau 9:00. (matemātika) Pēc tās sekoja nākamā tiešsaistes stunda – vēsture, kuras temats bija atbilstošs šīs dienas datumam. Bija jāstāsta anekdotes. Nedaudz vēlāk sekoja arī trešā tiešsaistes stunda – programmēšana. Diena līdz 13:30 bija diezgan aizņemta, taču ir labi parunāt ar kādiem skolotājiem un saviem klasesbiedriem.

Pēc tam izdarīju vēl uzdotos uzdevumus. Diena bija laba un izdevusies.

2.aprīlis, ceturtdiena

Emīlija no 10.a klases izsaka savu viedokli:

Runājot par šodienu, manuprāt, diena pagāja diezgan ātri. Es, Samanta un Ieva jau cēlāmies agri no rīta, lai varētu runāt ar matemātikas skolotājas videokonferencē, bet beigās neizdevās, jo tur bija tehniskas kļūmes. Pēc tam mums videokonferencē bija jāklausās, ko stāsta informātikas skolotāja. Plkst. 12.00 mūsu klasei sākās  videokonference vēsturē, kurā argumentēti bija jāprot pastāstīt izvēlētais temats par agrajiem viduslaikiem.  Patiesībā, mums negāja tik viegli kā gribētos, bet kaut kā jau centāmies norunāt, kā nu katrs varēja. No kādiem 13:30-15:00 centos risināt krustvārdu mīklu, uz kuru bija grūti atrast atbildes. Izpildīju arī informātikā darbu un nosūtīju skolotājai. Rīt vēl atliek 2 darbus izdarīt un tad jau šī grūtā nedēļa būs pagājusi! 

Ieva no 10.a:

Šodien izpildīju veselības mācību, ģeogrāfiju, vēsturi un informātiku. Šī diena tika aizvadīta samērā labi, tikai ļoti nogurdinoša. Attālinātais mācību process apmierina, tikai mājasdarbi varēja būt visas nedēļas garumā bez ierobežojumiem, jo tad pats var plānot savu laiku mācību priekšmetiem.

12.a klases skolēns Kristofers Rolands

Uzdevumus izpratu un tiku ar tiem galā. 

Sāku ar vakar nepabeigto literatūras uzdevumu, tad pārtraucu, jo 10:30 sākās angļu valodas tiešsaistes stunda, kura ilga 30 minūtes. Pēc angļu valodas atsāku taisīt literatūrā tabulu, protams, ieturēju arī kādas pauzītes, bet literatūru izpildīju ap kādiem 13:45. Literatūrai šodien veltīju kādas 3 – 4 stundas. Tad, plkst 14:00 sāku lasīt un pildīt ķīmiju, tam es veltīju kādas 40 – 50 minūtes. Kopā šodien mācībām tika veltītas apmēram kādas 5 stundas. 

Problēmu būtisku nebija, tikai literatūra atkal aizņēma daudz laika, un sanāca sīki rakstīt, cerams, ka skolotāja spēs salasīt manu rokrakstu, tad visam vajadzētu būt labi.

4. Dienu iesāku agri, pavadīju lielākoties, sēžot istabā. Uzdevumi bija skaita ziņā maz palikuši, tikai literatūras uzdevums bija pagarš priekš manis. Tagad nedēļas plāns ir izpildīts, un rīt es varētu iesākt pildīt kādu uzdevumu priekš nākamās nedēļas. 

3.aprīlis, piektdiena

12.a klases skolēns Kristofers Rolands

Uzdevumus izpratu un tiku ar tiem galā.

Šodien mācības iesākās ar matemātikas tiešsaistes stundu, kas sākās 10:00, bet beidzās ap 11:20. Ap 12:00 pamācījos kādu pusstundiņu krievu valodu. Ap 13:00 kādas 50  minūtes palasīju vēstures grāmatu. Kopējais mācību ilgums – 2,5 stundas. 

Grūtības mazliet sagādāja krievu valoda, jo uz datora nācās rakstīt ar krievu burtiem, kas ir neparasti un neiet tik ātri. 

Diena bija samērā viegla, jo pamata uzdevumus esmu izpildījis. Šodien varēju arī nemaz nelasīt vēsturi vai krievu valodu, bet es nolēmu, ka tas tikai nāks man par labu, lai mazliet sagatavotos nākamai nedēļai, tāpēc arī lasīju.

Stāsta 9.a klases skolēns Mārtiņš Stebulis:

Ir nedēļas beigas, esmu jau pieradis pie šī mācību procesa, un man ļoti patīk šādā veidā mācīties. Ar rezultātiem esmu apmierināts, pat ļoti.

Protams, mīnuss ir tas, ka nevar satikt savus draugus, skolotājus. Bet pluss ir tāds, ka varu izvēlēties kā mācīties. Kā teica ministre vienā savā runā, kāds skolēns izvēlas iekārtot savu darbavietu un cītīgi pie tās sēdēt un mācīties, toties citi ieslēdz mūziku un tādā veidā mācās. Kādam tas palīdz. Jā, man tiešām tas palīdz labāk sasniegt rezultātus, mācīties ar lielāku prieku.

Viesturs Bikavs no 9.a klases  

Uz pēdējo nedēļas darba dienu (piektdienu) varbūt neuzdot tik daudz darbu!

4.d klases skolēni dalās savā nedēļas pieredzē: 

Viesturs Tilgalis (31.03.)

Uzdevumus izpratu labi un to izpilde lielas grūtības nesagādāja. Pildīju atkarībā no uzdevuma lieluma – 30 min līdz 1 stundai. Pirmdien grūtības sagādāja zīmēšana ( palīdzēja mamma). otrdien datorika. Ja māk saplānot izpildāmo darbu secību, nav tik grūti tik ar visu galā.

Goršanovs Rinalds (1.04)

Man palīdzēja oma, dažus sapratu pats. Uzdevumus izpildīju. Mācījos no 9 līdz 13, otrdien līdz 15.

Īpašas grūtības uzdevumi nesagādāja, grūti ir tad, kad nav kas paskaidro. Man patīk mācīties mājās, tikai izplānot dienu nav viegli.

Bondars Adrians (30.03.)

Ar pauzēm šodien mācījos latv, val., atpūtas veidus, krievu val., zīmējām komiksu. 31.03. darbiņš izdarīts. Mācījos matemātiku, zīmēju komiksu, pildīju angļu val., meklēju atbildes uz latv. val uzdevumiem.

Mareks Jānis Nesduļkins (par visu nedēļu)

Uzdevumus izpratu un tiku galā. Mācības izpildīju līdz ceturtdienai. Grūtības nekas nesagādāja. Mācību nedēļa bija laba.

Matīss Mairis Māliņš (par visu nedēļu)

Ar uzdevumiem tiku galā labi un tos izpratu. Mācījos ar pārtraukumiem visu dienu. Man lielas grūtības sagādāja angļu val. un nedaudz matemātika. Šī nedēja bija diezgan grūta gan man, gan mammai un omai.

Trešā nedēļa

6.aprīlis, pirmdiena

Sāk darboties izglītojošais TV kanāls “Tava klase”. 

Šodien bija pirmā diena, kad televīzijā sāka pārraidīt mācību saturu 1.-6. klašu skolēniem. 

Vendija no 12.b klases:

Šodiena neiesākās ļoti agri, jo nedēļas plānu biju jau sastādījusi vakar. Zināju, ka nav nekur jāsteidzas ar darbiem. Ap pusdienlaiku izpildīju literatūru. Dienu pavadīju laukā, jo bija tik ļoti skaists un silts laiks. Vakarā izpildīju bioloģijas uzdevumu. Šodien daudz laika neveltīju mācībām, nebija arī neviena tiešsaistes stunda.

Šķiet, ka šī nedēļa būs diezgan viegla, jo ir tikai 4 darba dienas.

Stāsta 12.a klases skolēns Kristofers Rolands

Uzdevumus izpratu un gandrīz vai tiku arī galā. Jo psiholģiju no sākuma īsti neizpratu, bet tad man bija iespēja sarunāties ar skolotāju, un es sapratu, kas un kā man jāizdara, ko es visticamāk darīšu rīt. 

Šorīt es cēlos 6:00, ap 6:40 sāku skriet, skrēju 1 stundu, 1 minūti un 20 sekundes, lai izpildītu sportā uzdoto uzdevumu. 9:00 sākās matemātikas tiešsaistes stunda, kura ilga līdz 10:20. Kaut kur ap 11:30 sāku mācīties angļu valodu, un pēc tam arī izpildīju uzdevumus, kas man aizņēma apmēram kādas 2 stundas. Tad es kādu brīdi atpūtos, aizsūtīju izdarītos darbus, kurus es biju iesācis darīt svētdienā, bet šodien tikai mazliet pielaboju, tas man aizņēma kādu pusstundiņu. Pēc pārtraukuma plkst. 16:10 atkal pamācījos angļu valodu, papildīju uzdevumus “quizlet-ā”, tur es pavadīju kādas 10 minūtes. Šodien mācību darbam veltīju apmēram 5 stundas. 

Grūtības dižas nebija, bet bija tādas kā mazas lietas, kas sagādāja grūtības. Piemēram, skrienot bija grūtāk skriet pret kalnu, bet angļu valodā bija “āķīgi” jautājumi, kuri lika kļūdīties.

Šī mācību diena, manuprāt, bija izdevusies, tika izdarītas dažādas lietas, kā arī pabeigti darbi no vakardienas un aizsūtīti skolotājiem. Varu būt priecīgs, ka šī diena bija vieglāka, pateicoties vakardienai, jo vakar es rakstīju kādas 2 – 3 stundas domrakstu latviešu valodā un literatūrā, pārspriedumu fizikā 1,5 stundas, uzdevumus jeb testiņu krievu valodā – 40 minūtes, darbu vēsturē – 1,5 – 2 stundas, politikas uzdevumus – 50 minūtes, bioloģijas tabulu un atbildes uz jautājumiem – 1 stundu. Tātad svētdienā es strādāju kādas 8 – 9 stundas, lai ietaupītu laiku un spēku priekš darba nedēļas. 

7.aprīlis, otrdiena

11.a klases skolēni informātikas stundā veidoja vienas attālinātās mācīšanās dienas plānu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.b klases skolniece Vendija:

Šodien veicās normāli. Nebija ļoti daudz darāmā, taču diena, manuprāt, produktīva. Šodien bija pirmais kontroldarbs kopš ir sākusies attālinātā mācīšanās. Tas bija ķīmijā. Īstenībā bija grūti. It kā tev ir pieejams gan internets, gan grāmata, taču šī tēma bija jāapgūst bez skolotājas paskaidrojumiem, tāpēc bija daudz neskaidrību. Cerams, ka atzīme būs laba.

Nedaudz laika vēl aizņēma vēstures darbs, kurš jāsagatavo priekš rītdienas tiešsaistes stundas. Bet kopumā diena nebija nogurdinoša un smaga. Viss bija kārtībā.

Stāsta 12.a klases skolēns Kristofers Rolands

Jā, uzdevumus izpratu un tiku ar tiem galā, bet, mācoties ķīmiju, ir lietas kurās vajag iedziļināties, tāpēc ir grūti izprotamas, bet rīt arī ir diena, lai izprastu, ja kaut kas neizprasts būs palicis.

Sāku mācību dienu ar matemātikas tiešsaistes stundu no plkst. 8:30 – 9:40. 10:00 sākās nākošā tiešsaistes stunda vēsturē, kas ilga līdz 11:20. No kādiem 12:00 sāku pildīt psiholoģijas uzdevumu līdz kādiem 14:00. Uz vakara pusi sāku pārlasīt un pamācīties ķīmiju, jo rīt būs darbs uz atzīmi. Ķīmiju mācījos ar pauzēm, bet kādas 1,5 – 2 stundas. Kopā veltītais laiks mācību procesam – 6,5 – 7 stundas.

Šodien grūtības laikam sagādāja ķīmija, jo ir lietas, kas ir jāmēģina saprast, bet citas lietas der iegaumēt. Ir dažreiz grūti atšķirt, piemēram, karbonskābes no aminoskābēm vai spirtiem, vai esteriem. Jāsaprot, kā notiek reakcijas, kā veidojas vielas, bet tās formulas var sajukt un piemirsties, kā notiek reakciju vienādojumi. 

Šodien bija tāda sajūta, ka ir maz darbu, ko darīt, jo pēc būtības šodien patstāvīgi es darīju tikai psiholoģiju. Matemātiku un vēsturi es mācījos tiešsaistē ar klasi un skolotājām, bet ķīmija savukārt bija mācīšanās process, ko es mācījos, lai pēc iespējas labāk izprastu mācāmo tēmu un būtu gatavs rītdienas darbam.

Ceru, ka būs labi, rīt atkārtošu vēl ķīmiju, izdarīšu citus darbus, un cerams, ka nedēļas plāns būs izpildīts, bet tad jau redzēs kā būs.

8.aprīlis, trešdiena

Stāsta 6.a klases skolēni: 

 Grieta: 

Uzdevumus izpratu, reti kurus nē. Nezinu, neskaitu laiku, cik man prasa uzdevumu izpilde.

Grūtības nekas nesagādāja, viss viegli. Diena ļoti laba.

Elīza Alise: 

Es sapratu uzdevumus, bet ja kaut kas nav saprotams, pajautāju mammai.

Nekad neesmu uzņēmusi laiku. Laikam, jo lielāks mājas darbs tad iet ilgāk. Bet ja ir mazāks tad mazāks laiks.

Es domāju, ka grūtību nebija.

Šī mācību diena bija laba.

12.b klases skolniece Vendija:

Šodien bija ļoti, ļoti agrs rīts. Jau 8:30 bija pirmā tiešsaiste. Pēc tam sekoja vēl divas. Līdz aptuveni plkst. 13:00 norisinājās visas tiešsaistes, protams, ar nelielām pauzītēm pa vidu. Pēc tam atlika izdarīt darbu fizikā. Tas arī priekš šodienas bija viss. Nekas nesagādāja grūtības.

Bija forši redzēties ar klasesbiedriem Zoom tiešsaistēs. Kopumā bija diezgan viegla diena. Arī rīt ir atlikuši tikai paši pēdējie darbiņi.

12.a klases skolēns Kristofers Rolands ar savu stāstu padalījies ļoti agri: plkst. 15.24

Uzskatu, ka būtībā visu sapratu, bet, rakstot ķīmijas darbu, bija lietas, par kurām nebiju īsti pārliecināts, bet tad jau redzēs kā būs novērtēts mans darbs.

Sāku mācīties mazliet pāri 7:00 ar pārtraukumiem priekš ķīmijas darba, mācījos kādu 1,5 stundas. 10:00 sākās tiešsaistes stunda programmēšanā, kas ilga pusstundu. 11:00 tika atsūtīts ķīmijas noslēguma darbs par karbonskābēm un to savienojumiem, kas bija jāpabeidz līdz 11:50 un jāaizsūta skolotājai. Pēc ķīmijas, pildīju uzdevumus priekš programmēšanas no plkst. 12:00 līdz kādiem 13:30. Visbeidzot, ap plkst. 14:00 izgāju laukā, lai uzfilmētu videoklipu priekš sporta, kura garums bija 9 minūtes. Kopējais laiks mācībām – apmēram 4,5 stundas.

Grūtības savā ziņā sagādāja ķīmija, jo es simtprocentīgi nevaru apgalvot, ka visu izdarīju pareizi, vēl bija mazas problēmas pildot uzdevumus programmēšanā, jo bija uzdevumi, kurus uzreiz nesapratu, bet pēc tam tik un tā izpildīju, un var arī teikt, ka, pildot sporta vingrinājumus, bija grūtības, jo vispār es biju domājis, ka būs vieglāk, bet nebija tik traki.

3.b klases skolēni datorikā zīmē Lieldienu zaķus.

 

 

 

 

 

 

9.aprīlis, ceturtdiena (pēdējā darba diena pirms Lieldienu brīvdienām)

Raksta Vendija no 12.b:

Šī bija tiešām ļoti, ļoti viegla diena. Vairums darbu jau ir izdarīti. Arī nevajadzēja agri celties. Bija tikai viena tiešsaiste pa dienu. Bija atlicis tikai sporta un  psiholoģijas darbs, bet ar tiem veicās ātri. Prieks, ka šī bija īsā nedēļa un ka svētki ir klāt.

Novēlu visiem priecīgas Lieldienas! Un, protams, paliekam mājās, lai atkal drīz jau varam tikties!

Ceturtā nedēļa

14.aprīlis

Stāsta 9.a klases skolēns Mārtiņš Stebulis:

Diena pagāja lieliski, viss bija saprotams, vietās, kur bija nepieciešama papildinformācija, meklēju atbildes portālā uzdevumi.lv

Dienu analizē 12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Uzdevumus izpratu, izņemot ķīmiju, jo pašlaik liekas, ka tas varētu būt viens no priekšmetiem, kurš ir visgrūtākais. Ja iedziļinās lietās, ja padomā no kā kas sastāv, kā veidojas vielas, kas ar ko reaģē, tad, manuprāt, tas nav nemaz tik viegli, un varbūt tāpēc ķīmija liekas sarežģīta un līdz galam neizprotama.

No rīta plkst. 6:50 vēstures stundai sāku skatīties filmu “Mērijas ceļojums”, kas ilga apmēram 80 minūtes. 10:00 sākās tiešsaistes stunda vēsturē, kas ilga apmēram līdz 11:20. Pēc tam ap 11:40 sāku mācīties latviešu valodu no uzdevumiem.lv, mācījos kādu stundiņu un tad darīju testu, kas kopā man aizņēma apmēram 1,5 stundas. No rīta arī aizsūtīju darbus, kurus biju pabeidzis piektdienā vai pirmdienā, aizsūtīju izpildītus darbus krievu valodā, bioloģijā, politikā un tiesībās, psiholoģijā. Šos darbus es nedarīju šodien, tikai aizsūtīju, kas man palīdzēja ietaupīt laiku, jo vispār krievu valodai, bioloģijai, psiholoģijai es biju veltījis kādu 1 – 1,5 stundu, politikai un tiesībām biju veltījis kādas 40 minūtes. Vēlāk pa dienu es pamācījos pa brīžiem arī ķīmiju, matemātiku, programmēšanu, kas varētu aizņemt kādas 2 stundas, bet lielākoties tā bija ķīmija, kuru mācījos. Kopējais pavadītais laiks šodien mācībām bija ap 6 – 7 stundām. Bet piektdienas un pirmdienas darbus, kurus es šodien nosūtīju skolotājiem, es pildīju ap 5 stundām. 

Grūtības šodien sagādāja lielākoties ķīmija, jo šķiet, ka tēmas paliek aizvien grūtākas, un saprašanas aizvien mazāk, jo varētu teikt, ka jaunā tēma satur arī zināšanas par iepriekš mācīto. Vēl bija mērķis izpildīt ķīmijas uzdevumus, bet īsti neizdevās, jo sāku lasīt un iedziļināties informācijas saprašanai, bet par uzdevumiem no sākuma nedomāju. Esmu pat daļēji vīlies, ka neizpildīju ķīmijas uzdevumus, bet nu vismaz esmu iepazinies ar to, kas būs jādara un rīt cerams izpildīšu ķīmiju.

Diena iesākās kaut kā mazliet skumji, ar pārdomām, ko pārdomāt, varbūt to ietekmēja laika apstākļi kādi bija no rīta vai arī citi faktori, kāpēc es tā jutos. Likās, ka šodien nepievērsu mācībām tik daudz laika, kā biju plānojis, jo pa dienu biju izgājis ārā no mājas, padarīju dažādas lietas pa māju, sazinājos ar cilvēkiem, spēlēju vijoli utt. 

Vendija no 12.b:

Pirmā diena pēc brīvdienām iesākās ne pārāk agri. Nedēļas plāns un darāmie darbi tika sastādīti jau vakar. Šodiena bija mierīga, bez tiešsaistēm. Izdarīju dažus darbiņus. Visu sapratu un problēmu nebija.

Tikai nelielu neizprati manī radīja tas, ka liela daļa darbu ir jāizdara līdz piektdienai. Un īsti nav saprotams, vai ieskaitot piektdienu vai nē. Manuprāt, vajadzētu būt tā, ka darbus var darīt visu nedēļu, jo tomēr tas saucas nedēļas plāns, nevis, ka visi darbi jau jānodod ceturtdien. Varbūt skolotājām vajadzētu precizēt šo neskaidrību. Bet kopumā viss kārtībā. Ar apjomu nav tik traki. Var tikt galā.

15.aprīlis

Tā strādā Super-Jānis:) no 5.c

Šodien es izpildīju mūziku, kurā bija jāatbild uz 15 jautājumiem.

Mājturībā bija jātaisa karstais dzēriens. Es uztaisīju karsto šokolādi.

Matemātikā izdarīju pārbaudes darbu par lenķiem un rinķiem.

Literatūrā izlasīju par Billi. Sāku zīmēt vizuālās mākslas darbu, tikai nepabeidzu. Novada mācībā pildīju krustvārdu mīklu, sportā aizgāju nofotografēties pie ūdenstilpnēm…

Viss bija viegli, tikai baigi nepatīk visu laiku pie datora ekrāna sēdēt, jo tas acis bojā un ir nogurdinoši.

Vislielākās problēmas sagādāja matemātika, jo tur bija daudz jādomā. Rīt ir doma visu pabeigt.

Vendija no 12.b:

Šī diena iesākās ar vēstures tiešsaistes stundu. Man tā šodien likās ļoti interesanta, jo tika uzdots grupu darbs. Pirms divām nedēļām es domātu, ka tiešsaistē tas ir pilnīgi kaut kas neiespējams un neiedomājams. Taču man tiešām ļoti patika. Ar savu grupu uztaisijām atsevišķu zoom tiešsaisti un izrunājām tēmu, par kuru īsā laikā bija jāuztaisa prezentācija. Bija labi izjust to grupu darbu, kuru parasti varēja izjust tikai un vienīgi skolas telpās. Tā, manuprāt, bija interesanta pieredze mums visiem – gan sadalīt darbus, gan sastrādāties vienam ar otru, neesot blakus. Man prieks, ka vēstures skolotāja uzdrošinājās uzdot šo darbu. Protams, bija neierasti, jo prezentācija arī bija jāprezentē, bet sāku jau pierast. Es noteikti gribētu, ka vairāk skolotāju nebaidās no šīm zoom stundām, jo tās tiešām ir ļoti noderīgas, un, manuprāt, mēs, skolēni esam diezgan pretīmnākoši un varam arī palīdzēt, ja rodas kādas neskaidrības ar datoru vai programmām. Vēlāk notika arī programmēšanas stunda, kurā bija tiešsaistē jāizpilda tests. Pēc tam izdarīju vēl dažus nododamos darbus.

Vai esmu jau pieradusi mācīties attālināti un vai man patīk?

Jā, esmu laikam pieradusi. Ir pagājis jau mēnesis kopš esam pašizolācijā. Ik pa laikam iedomājos par to, ka tā ceturtdiena, kura vēl bija pavisam normāla skolas diena, bija mana pēdējā parastā diena skolas solā. Tas man uzdzen lielas skumjas, jo gribas laiku patīt atpakaļ. Gribas nodzīvot šo dienu vēlreiz. Tikai savādāk. Jo tad es zinātu, ka tā ir mana pēdējā skolas mācību diena. Tad es noteikti novērtētu visus tos apstākļus – būšanu ar klasesbiedriem, jautros atgadījumus, pat pusdienu starpbrīdi.

Man personīgi nav grūti mācīties attālināti. Esmu cilvēks, kurš spēj mācīties pats. Bet es nesaku, ka tas ir viegli. Tā nav. Ir grūti, ka nav blakus neviena skolotāja vai klasesbiedra, kam pajautāt palīdzību. Man arī nepatīk tas, ka mājās es visu laiku sēžu vienā vietā. Skolā visu laiku notika kustība. Visvairāk man pietrūkst būšana kopā ar draugiem un jautrība.

Mācību apjoms pirmajā nedēļa bija ļoti liels. Tas tāpēc, ka laikam visi bija apjukuši. Bet tagad ir jau daudz labāk. Manuprāt, visu var paspēt un var apgūt. Tikai ir mācību priekšmeti, kuros gribētos lielāku atbalstu no skolotāja. Kopumā es uzskatu, ka šī būs milzīga pieredze tiem, kuri nākamajā mācību gadā stāsies augstskolā, jo tur arī ļoti daudz būs jāapgūst un jādara pašam. Bet es domāju, ka tā būs pieredze arī visiem citiem skolēniem, jo arī skolu programma un mācību stils mainās un attīstās, un es domāju, ka noteikti uz pašmācības pusi.

Dienu analizē 12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Uzdevumus izpratu un tiku ar tiem galā, pēc manām domām pat labāk kā jebkad.

Kaut kur ap 7:00 sāku pa mazam mācīties. Iesāku pamācīties matemātiku un programmēšanu, jo šajos mācību priekšmetos bija gaidāmi darbi uz atzīmi. Pa starpu pabeidzu no vakardienas iesākto ķīmijas darbu, kas man šodien šķita vieglāk saprotams nekā vakar, tāpēc tam veltīju kādas 30 – 40 minūtes. Kādu stundu biju pamācījies arī matemātiku un programmēšanu. Tad plkst. 11:00 sākās programmēšanas tiešsaistes stunda, kad darīju darbu, kas aizņēma kādas 30 minūtes. Pēc tam es turpināju pildīt programmēšanu, tikai citus uzdevumus līdz plkst. 12:00, kad sākās matemātikas tiešsaistes stunda. Matemātikā pildīju darbu uz atzīmi par vienādojumiem līdz kādiem 13:20. Tad ap 14:30 līdz 16:30 mācījos un pildīju uzdevumus angļu valodā. Pa starpām šiem visiem darbiem es aizsūtīju skolotājiem failus, kur bija izdarītie darbi. Tad es ieturēju lielāku pauzi un 20:50 kādas 10 minūtes papildīju matemātiku, kuru pabeigšu visticamāk rīt. Šodien kopā veltītais laiks mācībām bija aptuveni 6,5 stundas.

Īstu grūtību nebija, tikai matemātiku nācās darīt bez apstājas, lai visu paspētu, ja nebūtu tas jādara kā pārbaudes darbs, tad varbūt es to darbu būtu darījis mierīgāk, bet vismaz izdarīju ātrāk un miers.

Diena, manuprāt bija izdevusies, esmu apmierināts ar šodien paveikto. Ir tāda sajūta, ka tagad var atslābt, jo būtībā viss jau ir izdarīts, tāpēc arī radās pēcpusdienā brīvāks laiks un varēju iziet laukā. 

16.aprīlis

Dienu vērtē 9.a klases skolēns Mārtiņš Stebulis:

Šī mācību diena bija samērā īsa, tāpēc nolēmu paskatīties TV raidījuma “Tava Klase” sižetus.

Tiešām lielisks projekts, noderīgas lietas, taču, manuprāt, dažas tēmas mūsu skolotāji izskaidro saprotamākā veidā. Vispār viela atkārtošanai bija noderīga, saprotu, ka 9. klasēm tiek raidīts šis raidījums kā gatavošanās eksāmenam, tas, manuprāt, ir ļoti lietderīgi.

Kristofers Rolands no 12.a klases:

Uzdevumus izpratu un tiku ar tiem galā, jo to ko es nesapratu, es paprasīju skolotājai, un viņa man palīdzēja. Šodien es papildīju kādu pusstundiņu matemātikas uzdevumus ap plkst. 8:40. Pēc tam es lēnā garā pabiju mājā un iesāku lasīt grāmatu literatūrā. Lasīju arī kādu pusstundu no kādiem 11:20.  Tātad kopā šodien pavadīju kādu stundiņu mācoties.

Viss izdevās, nebija daudz ko darīt, tāpēc problēmu un grūtību šodien nebija.

Diena iesākās ļoti vējaina, no rīta un pa dienu biju izgājis laukā, jo uzdevumi būtībā ir izdarīt, atliek tikai lasīt grāmatu un rīt būs tikai matemātikas tiešsaistes stunda. Varētu teikt, ka lielākās grūtības sagādāja vējš, jo nebija patīkami, ka tas bija tik stiprs, bet vakar izskatās saulains un skaists. Ja saule norietēs skaidrās debesīs, tad rīt būs labs laiks! 

Stāsta 12.b klases skolniece Vendija:

Šodienas svarīgākais notikums bija matemātikas kontroldarbs tiešsaistē. Bija diezgan grūti. Apstākļi arī bija dīvaini. Bija jāieslēdz kamera un jānovieto tā, lai skolotāja redz, ka tu nešpiko. Pēc kontroldarba es izpildīju vēl 2 palikušos darbus, un rītdien ir palikusi tikai viena matemātikas tiešsaistes stunda. Pārējo nedēļas plānu esmu izpildījusi. Līdz šim šī ir bijusi viena no vieglākajām nedēļām, manuprāt.

17.aprīlis 

9.a klases skolēns Mārtiņš Stebulis:

Uzdevumus izpratu un tiku ar tiem galā. Tas man prasīja 4 stundas.

Grūtības sagādāja paša neuzmanības kļūdas – rūpīgi neizlasīju uzdevumus.

Par šo dienu varu teikt: klāt atkal nedēļas beigas. Pie attālinātām mācībām esmu pieradis, liekas, ka tās ilgst jau veselu mūžību. Šīs laiks nav kā vasaras brīvlaiks. Vasaras brīvlaikā uz skolu negribas, bet tagad gribas gan! Bet par nedēļu kopumā, man liekas, ka man gāja labi. Liekas, ka esmu sapratis jauno mācību vielu, taču par to varēšu pārliecināties nākamnedēļ, kad būs kontroldarbi vairākos priekšmetos.

Kristofers Rolands no 12.a klases:

Uzdevumus izpratu, bet bija ko padomāt, tāpēc uzreiz neizdevās izpildīt, bet, atrodot informāciju, varēja izpildīt uzdevumus.

Šorīt es sāku ar angļu valodas vārdiņu pildīšana, kuru es sāku ap kādiem 7:30 kādas 15 – 20 minūtes. Ap 8:00 iesāku pildīt jau nākamās nedēļas plānu, iesāku pildīt krievu valodu, kuru darīju pusotru stundu. Es pārtraucu darīt krievu valodu, lai sagatavotos matemātikai, kas sākās kā tiešsaistes stunda plkst. 10:00 līdz 11:30. Šajā laikā es pildīju dažādus matemātikas uzdevumus. Tiešsaistes stunda beidzās, bet es turpināju pildīt matemātikas uzdevumus uzd.lv līdz kādiem 12:00. Pēc tam es atpūtos, uzēdu un ap 13:30 atsāku pildīt krievu valodu. Krievu valodu turpināju līdz pabeidzu uzdevumus, kas prasīja vēl kādu stundiņu. Precīzi neatceros, bet ap kādiem 16:00 varētu būt, ka es sāku psiholoģijas uzdevumu pildīšanu. Psiholoģijā iepazinos ar informāciju un sāku pildīt uzdevumus kādu stundu, bet vēl nepabeidzu. Tad es gribēju iesākt politiku, bet pārdomāju, tomēr sāku darīt bioloģiju. Bioloģiju sāku darīt ap kādiem 17:45, lasīju grāmatu un veicu nepieciešamos pierakstus kladē, kas man aizņēma kādas 40 – 50 minūtes. Pēc tam atsāku psiholoģiju, un pusstundas laikā pabeidzu arī psiholoģiju. Kopējais laiks mācībām pašlaik ir ap 7 stundām, bet varbūt mazliet vēlāk vēl palasīšu grāmatu kādas 20 minūtes priekš literatūras, bet tad jau redzēs. 

Bija mazas problēmas, piemēram, matemātikā, kad darīju uzdevumu, es to nesapratu, vai arī es zināju jeb uzminēju atbildi, bet neizpratu kā to precīzi pierādīt. Bet padomājot kādu laiciņu, es sapratu neskaidro un arī atradu sev vajadzīgo informāciju, kas palīdzēja izpildīt uzdevumus. Līdzīgi bija arī psiholoģijā un bioloģijā, jo psiholoģijā es kādu ilgāku laiku nevarēju izdomāt ko rakstīt par atbildi, tāpēc es arī ar pauzēm darīju psiholoģiju, bet bioloģijā es no sākuma neizpratu informāciju, bet tā nebija pavisam neizprotama, tāpēc nav tik traki, un uzdevumus tomēr izpildīju. 

Diena iesākās ar pārsteigumu, jo vakar joka pēc paprasīju skolotājai vai vispār nākamās nedēļas plāns ir gatavs, vakar nesaņēmu atbildi, bet šorīt izlasīju whatsapp ziņu no skolotājas, kurā bija nākamās nedēļas plāns, kas mani motivēja šodien kaut ko darīt priekš nākamās nedēļas. Matemātika pēc būtības bija vienīgais priekšmets, kas bija paredzēts vēl šīs nedēļas plānā, un man likās, ka matemātika būs mierīgāka, bet tā nebija un tāpēc bija ko pastrādāt. Vēl skolotāja man atsūtīja uzdevumus, kurus var papildīt, lai gatavotos CE matemātikā, bet tā kā es darīju citus darbus, tad tam es neatlicināju laiku, gan jau varētu paskatīties svētdien.  

Piektā nedēļa

20.aprīlis 

Dienu vērtē 7.a klases skolēni:

Estere Cīrule: 

Es šodien izpildīju angļu valodu, pasaules vēsturi, Latvijas vēsturi un vēl bioloģiju.

Lielāko daļu sapratu bet mazliet arī nesapratu, bet tad es pajautāju savai mammai.

Nu skola man sākās ap 9.00 un beidzas ap 14.00 un tad pa to laiku es izpildu visu dienai. Man iet diezgan ātri izpildot kādu mājasdarbu, bet ir arī tādi, kuri man ir jādomā ļoti ilgi.

Šodien es pildīju vieglus mācību priekšmetus.

Man diezgan patika šī diena jo ātri pagāja jo plus vēl bija Zoom stunda vēsturē un tad es mazliet atpūtos, skatoties citu bērnu uztaisītas prezentācijas. Kopumā man šī diena patika.

Ilga Guļaško: 

Šodien es piedalījos pasaules vēstures Zoom vebinārā, izpildīju Latvijas vēsturē uzdevumus, izpildīju sociālās zinības, ğeogrāfijā uzdevumus.lv un izpildīju bioloğiju.

Lielāko daļu uzdevumus saprotu un izpildu tos. Visbiežāk tas prasa 4 stundas.  Šodien vispār bija grūti, jo nevarēju izlemt kādus uzdevumus man pildīt.

Es gribētu pateikt, ka šī diena ir diezgan izdevusies, jo izpildīju visus uzdevumus, kurus biju plānojusi izpildīt.

Inguss Zariņš:

Es šodien biju zoom saistītā ar vēsturi. Izpildīju md Latvijas vēsturē, vēl atbildēju uz jautājumiem bioloģijā. Vēl es izpildiju uzdevumi.lv saistītā ar krievu  valodu. Vēl es aizsūtīju darbu vizuālajā mākslā.

Es izprotu visus mājas darbus. Laiks, kuru veltu uzdevumiem, kā kuru dienu, atšķirībā no mājas darbu skaita.

Grūtības nekas nesagādā.

Par šo dienu varu pateikt, ka varētu vairāk kontaktēties un mazāk uzdot mājas darbus.

7.b klases skolēns Endijs: 

Uzdevumus pārsvarā sapratu.

Cik ilgu laiku mācos, grūti pateikt, tas atkarīgs, kāds kurš uzdevums.

Grūtības sagādā piespiest sevi mācīties.  Šī bija normāla mācību diena.

Dienu vērtē 7.c klases skolēni:

Ella:

Sapratu uzdevumus un tiku ar tiem galā. Uzdevumus pildīju aptuveni 3-4 stundas. Man šodien grūtības nekas nesagādāja. Šajā mācību dienā es izdarīju visu, ko gribēju paveikt.

Kristīne:

Ar lielāko daļu uzdevumiem tieku galā, ko es nesaprotu, to pārrunāju ar savu vecāko brāli.

Tā kā es mācos jau no 8:00 līdz 16:00 ar nelielām atpūtām sanāk ka uzdevumus pildu 7 stundas apmēram, ieskaitot to, ka palīdzu mazajam brālim.

Šodien man grūtības nesagādāja nekas. Par šodienu es vēlētos pateikt neko 🙂

Annamarija:

Uzdevumus izpratu un tiku galā. kopā mācījos 2,6 stundas.  

Grūtības sagādāja prezentācija  pasaules vēsturē. 

Diena bija mazliet grūta, bet tiku ar visu galā.

Kristiana:

Ar visiem uzdevumiem tieku galā (ja nesaprotu tad paprasu klases biedriem) 

Man parasti jāmācās no 8:30-13:00, jo gribu visu izdarīt pareizi un glīti. 

Man šodien nekas nesagādāja grūtības.

Vēlētos pateikt, ka šī mācību nedēļa iesākas labi.

9.b klases skolēni dalās ar saviem viedokļiem: 

Kādas grūtības Tev ir mācoties attālināti?

Artūrs: tas, ka bieži vien tiek uzdoti ļoti liela apmēra darbi.

Beāte: man īsti neiet zooms. Ļoti “karās”.

Kalvis: motivēt sevi kaut ko darīt. Skolā ir skolotājas un cita atmosfēra, kurā ir vieglāk mācīties.

Loreta: man ir grūti apgūt kaut ko jaunu, jo nav kas to kārtīgi paskaidro, lai es to izprastu. Un ir grūti koncentrēties darbam.

Maximilians: ir grūtāk pašam līdz galam izprast tēmu mājās, nekā skolā. Mācoties mājās man ir daudz mazāk motivācijas.

Mārcis: grūtības lielākoties nav, ja pirms tam ir izplānots grafiks darbiem. Bet, piemēram, vizuālajā mākslā es nevaru iegādāties visu vajadzīgo darbiem. Daži skolotāji arī sūta darbus noteiktā formātā, kurus nevar izpildīt tieši tajos.

Salvis: pārvarēt slinkumu.

Dāvis: nesaprašanas dažos uzdevumos. Kā ari ilgi jāgaida, kad skolotāja atbildēs. Personīgi man nepatīk šī attālinātā mācīšanās.

Ko tu vēlētos teikt par šo dienu? Vai ieteikt citiem par mācīšanos?

Artūrs: iesaku turēties visiem, jo drīz šis trakums, cerams, būs galā.

Kārlis: viss labi, nav ko ieteikt.

Mārcis: ieteiktu saviem klasesbiedriem gatavoties arī eksāmeniem, jo pašlaik, īpaši no manas puses, nav iespējams “normāli” sagatavoties tiem, tāpēc ka ātri pazūd motivācija strādāt un sadarboties ar skolotājiem.

Viviāna: bija labi.

12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Lielākoties uzdevumus izpratu, un visu, ko es šodien iesāku, to arī būtība pabeidzu, izņemot literatūru, jo tas ir garš mācību process, vajag izlasīt grāmatu, kas man prasīs ilgāku laiku, jo es plānoju katru dienu pa mazam lasīt grāmatu.

Mazliet pāri 7:00 sāku lasīt grāmatu, kas jālasa literatūrā, lasīju līdz 7:40. Ap 8:00 sāku pamācīties latv. val. un izdarīju uzdevumus, ko darīju līdz kādiem 8:45. 9:00 sākās matemātikas tiešsaistes stunda, kura ilga līdz 10:20. Pēc kāda brīža, tuvāk 11:00 iesāku mācīties angļu val., tad es pārtraucu angļu valodu, jo no 11:00 līdz 11:20, izmantojot Re.tv raidījumu, pavingroju priekš sporta stundas, pēc tam atpūtos mazliet, saņēmu skolas pusdienas ap 12:00 un pēc tam atsāku mācīties angļu valodu. Mācījos angļu valodu un tad izpildīju tādu kā testu jeb gatavošanos CE, kas sevī iekļāva uzd. par “language use”. Angļu valodai veltīju laiku līdz kādiem 14:40, jo vēl vajadzēja ierakstīt audio failu un aizsūtīt skolotājai. Kaut kur ap plkst. 15:00 sāku pildīt un mācīties ķīmiju, kam es veltīju kādu stundu. Pēc ķīmijas izpildīšanas es aizsūtīju skolotājiem failus, kurus jau biju arī izdarījis piektdienā un svētdienā, šie darbi, kurus es nosūtīju bija krievu valodā, politikā un tiesībās, psiholoģijā. Vēl es biju izmācījies bioloģiju, kuru mācījos kādu stundu, bet darbu bioloģijā nebija jāsūta skolotājai, tas bija tikai priekš sevis. Krievu valodas darbu es biju pildījis kādas 2,5 stundas, politikā – 1 stundu, bet psiholoģijā kādu 1,5 stundas. Atgriežoties pie šodienas, uz vakara pusi, ap kādiem 18:10 man bija iespēja pakonsultēties ar programmēšanas skolotāju un pajautāt to, ko es nesapratu, tad es arī izpildīju darbu programmēšanā, kas man prasīja kopā kādu 1 -1,5 stundas.  Pa starpām arī mazliet palasīju vēsturē par Mērijas Grīnbergas dzīves gājumu, jo rīt vēsturē būs darbiņš par šo personību. Tātad šodien veltītais laiks mācībām bija apmēram ap 7,5 – 8 stundas. Bet tie darbi, kurus es biju izdarījis ātrāk, man prasīja apmēram 5,5 – 6 stundas. 

Lielu grūtību nebija, bet angļu valoda prasīja daudz laika, kas lika ilgāk darboties un domāt, un bija tā, ka dažreiz ir grūti izvēlēties pareizo variantu, jo šķiet, ka vairāki varianti der. Vēl varbūt nogurdināja tas, ka likās, ka baigi daudz ir ko darīt, bet tas jau nekas, jo tomēr es pats izvēlējos, ka es gribu darīt šodien daudz ko, par ko esmu arī priecīgs, jo ir apziņa, ka lielākais un grūtākais jau gandrīz vai aiz muguras. 

Diena iesākās agri, pildot uzdevumus, lielākoties pavadīju laiku pie datora. Par šodienu var teikt, ka šodien priekš manis bija diezgan produktīva diena. Varbūt vēl šovakar, pirms plkst. 22:00 palasīšu grāmatu, lai varētu mierīgi aizmigt un celties nākošai dienai, jo tas ir labāk pavadīt laiku, lasot grāmatu pirms gulētiešanas, nekā pavadīt laiku, spaidot telefonu un sēžot sociālajos tīklos.

21.aprīlis 

Stāsta 7.c klases skolēni:

Kristiana:

Šodien nebija tik daudz darbu, tāpēc tiku ļoti labi galā. Tas man prasīja laiku apmēram no 9:30-15:00.

Mazliet grūtības sagādāja zoom meeting, jo bija ļoti grūti bez pārtraukuma mācīties. 

Es vēlētos pateikt, ka esmu priecīga, jo šodien nebija uzdoti grūti uzdevumi.

Markuss:  

Uzdevumus sapratu. Mācījos apmēram 45 minūtes. Grūtības sagādāja sports.

Taira

Uzdevumus laikam sapratu. Šodien mācījos maz, jo īsti neko neizpildīju. 🙁

Grūti bija saprast vai jāraksta uzdevumā visi jēdzieni. Domāju, ka man viss šodien izdevās.

Nauris

Ar uzdevumiem tiku galā. Un visu sapratu. Mācījos 3-4 stundas ar pauzēm.

Vairāk grūtības sagādāja uztaisīt prezentāciju. Viss bija kārtībā, pašlaik visu sapratu.

Viktorija

Ar uzdevumiem tieku galā!

Mācījos 2 stundas.

Šī diena bija stresaina, jo vajadzēja noprezentēt prezentāciju.

Kristīne:

Ar uzdevumiem tiku galā, bet angļu valodu palūdzu brālim lai paskaidro.

Šodien mācījos 5 stundas (Ieskaitot Zoom meeting). Grūtības sagādāja Zoom, jo tas ir ļoti nogurdinoši.

Es vēlētos pateikt, ka esmu ļoti priecīga par padarīto, un to ka skolotājas var redzēt, kā es cenšos padarīt glīti un akurāti darbus, un paslavē mani. 🙂

Dienu vērtē 12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Uzdevumus esmu gandrīz izpildījis, bet bija viens uzdevums fizikā, kurš man palicis vēl laikam īsti neizprasts, jo liekas, ka tas uzdevums ir aizdomīgi viegls. Rīt varbūt jāsazinās vēlreiz ar skolotāju, tad jau būtu jābūt labi.

Šorīt sāku mācīties, lasot grāmatu, lasīju no kādiem 7:40 līdz kādiem 8:20, pēc tam es aizsūtīju 1 atziņu no lasītā literatūras skolotājai. Vēlāk es pa lēnam sāku gatavoties vēstures tiešsaistes stundai, kas sākās no 10:00 un ilga līdz 11:25, tika darīts darbs, par ko vajadzētu būt atzīmei. Mazliet pirms 12:00 sāku pildīt uzdevumus matemātikā, kurus beidzu pildīt ap 12:40. Pēc matemātikas, ap plkst. 12:50 sāku iepazīties ar klasesbiedru iesūtītajām prezentācijām un pēc tam pildīju darbiņu, kas kopā prasīja kādas 30 – 40 minūtes. Plkst. 14:40 sāku mazliet pavingrot kādas 20 minūtes. Tad es ieslēdzu sportacentrs TV kanālu, lai 15:20 paskatītos ķīmijas stundu, bet pirms tās es mazliet paklausījos par bioloģiju, jo tā tēma, ko stāstīja, bija saistīta ar to, ko es mācījos. Ķīmiju skatījos kādas 20 minūtes, bet pavirši, jo tēma nelikās tik aktuāla, un es sarakstījos ar matemātikas skolotāju, jo man bija neskaidrības, kuras beigās sapratu, jo viņa man palīdzēja. Šodien mācībām esmu veltījis kādas 4 stundas. Vēl šovakar varbūt palasīšu grāmatu pirms gulētiešanas, kā vakar vakarā.

Grūtības mazliet sagādāja matemātika, jo dažas atbildes it kā nesakrita ar grāmatu, bet es ātri vien sapratu, kāpēc tā, tāpēc viss tur ir kārtībā. Vēl grūtības varētu teikt, ka bija fizikā, jo teorētiski uzdevums ir viegls, bet es īsti neesmu izpratis, cik lielā apmērā vajag darīt to darbu, bet rīt es to visticamāk noskaidrošu un pabeigšu.

Diena iesākās labi, domāju, ka uzdevumus arī būšu izdarījis labi, tikai vajag vēl noskaidrot neskaidro par fiziku, kas pašlaik man sagādā tādas kā raizes. Diena bija piepildīta, bija uzdevumi, kurus darīt, atlika laiks pēcpusdienā iziet laukā pastaigāties un sazināties ar citiem caur “Zoom” un “Whatsapp”. 

12.b klases skolniece Vendija:

Šodien veicās normāli. Grūtības sagādāja angļu valodas eksāmena uzdevumi. Tie ir ļoti, ļoti apjomīgi un grūti. Tie aizņēma ilgu laiku, bet es visu paveicu. Vēl gatavojos vēstures pārbaudes darbam.

Šodien neko citu arī neizdarīju. Laukā bija skaists laiks, tāpēc devos svaigā gaisā.

22.aprīlis 

12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Uzdevumus, manuprāt, izpratu, un ar visu esmu ticis galā, tikai fizika vēl nav pabeigta, jo tur vajag apkopot klasesbiedru informāciju vienā tabulā, bet viena klasesbiedrene nav atsūtījusi savu izdarīto, tāpēc vēl nevaru pabeigt darbu līdz galam, bet tas nekas, gan jau atsūtīs un tad arī izdarīšu. Ilgi tas man neprasīs, bet vienalga, nepatīk, ja nav izdarīts līdz galam, tāpēc man dažreiz šķiet, ka labāk ir vienam strādāt, jo tad tu vari paļauties uz sevi un tev nav jāgaida uz citiem, jo mazāk cilvēku, jo dažreiz vieglāk, piemēram, spēlēt mūzikas instrumentu vienam dažreiz var būt vieglāk, jo tev nav jāklausās kā cits spēlē, kas tev prasa papildus uzmanību.

No apmēram plkst. 7:20 līdz kādiem 8:00 turpināju lasīt grāmatu, kuru es lasu literatūrā. Tad es no kādiem 8:00 vai 9:00 pildīju fiziku, kas man prasīja kādas 30 – 40 minūtes. 12:00 bija programmēšanā tiešsaiste caur “Zoom”. Pēc tās es atpūtos, bet tad nolēmu atkal palasīt grāmatu, lai darbs literatūrā iet uz priekšu. Lasīju no kādiem 13:30 līdz 13:50. Tātad mācībām veltīju šodien ap 2 stundām.

Tā kā uzdevumu nebija daudz, tad problēmu īsti nebija. Atliek tik fizikas darbu izdarīt, un viss būs principā pabeigts.

Diena iesākās labi, izdarīju savus ik rīta darbiņus. Mācības šodien ātrāk beidzu, jo maz bija atlicis, un šodien plānoju pavadīt dienu vairāk pa āru. 

12.b klases skolniece Vendija:

Šodiena iesākās jau 10:00 ar vēstures tiešsaistes stundu. Bija grūti piecelties. Bet vēsturē bija jāraksta pārbaudes darbs. Pēc tam bija pauzīte. Un tad programmēšanas tiešsaiste. Tajā bija nelielas problēmas ar zoom. Ļoti raustījās. Bet skolotāja centās izskaidrot, kas jādara uzdotajā darbā. Darbs bija diezgan sarežģīts, bet es tiku galā.

Šodien laukā ir tik ļoti skaists laiks, ka grūti sevi motivēt kaut ko darīt istabā. Gribas iet laukā, tāpēc arī laikam šī diena nebija diezko produktīva. Cerams rīt būs labāk.

23.aprīlis 

Dienu vērtē 10.a klases skolniece Līva Luīze:

Šodien piedalījos vēstures zoom, izpildīju tā laikā iedoto uzdevumu, kā arī ģeogrāfiju, literatūru un pabeidzu vizuālo mākslu. Šodien ir ceturtdiena un man vairs nav palikuši mājasdarbi uz piektdienu!

Stāsta Rūta no 10.a:

Šodien izpildīju ekonomiku, centos izprast fiziku – nesanāca.

Šodien nobeidzu nedēļas darāmos darbus. Rīt sākam brīvdienas 🙂

Stāsta 12.a klases skolēns Kristofers Rolands

Visus uzdevumus pašlaik esmu izpildījis, manuprāt, arī esmu visu sapratis, tikai šovakar bija interesanti, ka mana klases audzinātāja atsūtīja man matemātikas uzdevumu ar uzrakstu, ka tas ir no matemātikas skolotājas.  To uzdevumu šovakar arī izpildīju, domāju, ka atbildei vajadzētu būt pareizai.

Šorīt turpināju lasīt grāmatu literatūrā, lasīju kādu pusstundu, sāku ap kādiem 9:00. Pēc tam iegāju e-klasē un pamanīju, ka ir iesūtīta fizikas informācija, tātad es varēju pabeigt fizikas uzdevumu. Apmēram no 10:30 – 10:45 veltīju laiku fizikai. Tad no kādiem 11:00 vai 12:00 palasīju vēstures grāmatu un iepazinos ar informāciju nākamai nedēļai, lasīju kādas 15 minūtes. Vēlāk es nolēmu, ka varētu atkal palasīt grāmatu, lasīju kādu pusstundu. Vēl dienas gaitā es skatījos matemātikas video, kas bija par vienādojumu sistēmām, lai gatavotos centralizētajam eksāmenam, video gāja pusstundu, bet es nolēmu, ka es to varētu noskatīties arī ātrāk, tāpēc paātrināju to 2 reizes ātrāk, un tam veltīju apmēram 20 minūtes. Pa dienu es lielākoties atpūtos un pavadīju laiku pa māju.

18:11 no klases audzinātājas saņēmu matemātikas uzdevumu, uzdevums bija viens, bet tas nebij tik vienkāršs, to pildīju kādu pusstundu. Uz vakara pusi ieraudzīju e-klasē, ka krievu valodā ir ielikts uzdevumus, kas ir jāpilda uzd.lv nākošajai nedēļai. Krievu valodu mācījos un darīju no kādiem 19:15 līdz 20:15. Šodien esmu mācījies un pildījis uzdevumus kādas 3,5 stundas. 

Grūtību nebija, bet man nepatika, ka krievu valodā bija jāpilda tāds kā testiņš caur uzd.lv, un tās atbildes ir jāraksta diezgan precīzi, piemēram, ja tu ierakstīsi ceļotājs, bet atbilde būs tūrists, tomēr atbilde būs nepareiza, vārdu sakot doma viena, bet jāraksta tā kā ir jābūt atbildē. Un tādējādi, pildot uzd.lv, tu vari iekrist uz stulbām kļūdām, labi, ka pirms tā testiņa es izpildīju atsevišķi tos uzdevumus.

Šodien jutos diezgan brīvs, jo nebija tāda pienākumu apziņa, ka obligāti jāizdara kaut kas, jo pēc būtības es varēju izdarīt tikai vēsturi, bet tad man būtu uzdevumi, kuri būtu jādara vēlāk, labāk izpildīt ātrāk, lai miers. Vispār diena šķita tāda viegla, jo likās, ka pat vienu brīdi nebija ko darīt, tāpēc var rasties sajūta, ka varētu pat pagulēt, bet tomēr izdomāju kaut ko padarīt, ne tikai mācīties. Vēl esmu ievērojis, ka grāmata, kuru es lasu, šķiet diezgan interesanta, šķiet, ka man ir iepatikusies lasīšana, bet varbūt vienkārši es tagad rīkojos pareizāk, ka grāmatu lasu pa mazam, tādējādi nerodas sajūta, ka lasīšana šķistu baigi grūta, jo agrāk es lasīju retāk, bet tad es lasīju ilgi bez apstājas.

12.b klases skolniece Vendija:

Šodien bija diezgan produktīva diena. No rīta puses izpildīju ķīmiju, kura par brīnumu nesagādāja grūtības. Tad angļu valodā bija jāuztaisa eksāmena runāšanas daļas ieraksts. Tas bija diezgan interesanti. Bet man likās, ka vieglāk ir runāt pa īstam ar skolotāju, jo tad nav laika apdomāt savu atbildi un nav laika vis kaut ko pārdomāt. Mājās ierakstot, visu laiku varēja apturēt un ilgi domāt par to, ko labāk atbildēt. Bet tas bija interesanti. Nekad nekas tāds nebija darīts.

Pēc tam bija matemātikas tiešsaiste. Tā bija nedaudz nogurdinoša.

Pēc tam vakarpusē devos skrējienā, lai pabūtu svaigā gaisā.

24.aprīlis 

9.a klases skolēns Mārtiņš Stebulis vērtē attālināto mācīšanos, kas ilgst jau mēnesi:

Esmu iemācījies būt patstāvīgāks, vairāk plānot laiku.

Man daudz kas izdodas, sākot ar uzdevumu risināšanu, beidzot ar laika plānošanu.

Viss izdodas lieliski, kā bija plānots..

Mani ļoti satrauc eksāmeni. Šī neziņa par to, kā tas viss tagad notiks, ir ļoti mokoša. 

10.a klases skolēni daļās iespaidos par lekciju  “Par strīdu risināšanu un mediāciju”.

Lauris:

Šodien apmeklēju “Turības” lekciju, tā bija ļoti interesanta, jo daudz ko pastāstīja par dzīvi, kā tikt galā ar strīdiem un ģimenes problēmām.

Roberts:

Šodienas lekcija man patika. Patīk pašam strīdus risināt un šis man iedeva padomu kā varbūt labāk to darīt.

Paula:

Pieslēdzos šodien “Turība” lekcijai uzņēmējdarbībā  “Par strīdu risināšanu un mediāciju”. Lekcija bija pamācoša.

Marta:

Piedalījos uzņēmējdarbības skolas Online lekcijā- man patika kā Dana Rone mums pastāstīja par strīda risināšanu un mediāciju, pirmo reizi tādu dzirdēju un patika uzzināt vairāk. Bija laba un saprotama prezentācija, visu sīki un skaidri izskaidroja. Prieks ka skolēni netraucēja. Un patika ka lekcija ilga 1 h, nebija pa ilgu, ne pa mazu, bija labi.

Rūta:

Ieguvu atziņu, ka strīdi ir jārisina uzreiz. Nevajag gaidīt vai sūtīt ziņas, jo otrs, konfliktā iesaistītais, var pārprast vai attālināties strīda laikā.

Bernhards:

Lekcija bija tiešām interesanta, jo strīdi ir ļoti bieži un zināšu kā varēs pielietot uzzināto.

Stāsta 12.a klases skolēns Kristofers Rolands

Šodien gāja labi, uzdevumus izpratu un tiku ar tiem galā.

No 7:20-7:50 lasīju grāmatu literatūrā.10:00 sākās matemātikas tiešsaistes stunda, kas ilga līdz 11:20. Tad es varētu teikt neko īpaši nedarīju, atpūtos, jo šīs nedēļas plāns jau bija izdarīts. Bet vēlāk es nolēmu uzsākt mazliet kaut ko darīt, lai nākamajā nedēļā nebūtu tik daudz jāmācās. Ap 13:15 iepazinos ar prezentāciju psiholoģijā, un sāku rakstīt eseju, rakstīju līdz kādiem 14:30. Pēc tam aizgāju pie drauga, mazliet palīdzēju viņam un pats iesāku pildīt uzdevumu politikā. Politiku sāku mācīties kaut kur ap 16:00, tam veltīju laiku kādas 20 minūtes. Tad izgāju pastaigāties. Ap 19:00 biju mājās un kādās 20 minūtēs pabeidzu darbu politikā. Kopā politikai veltīju kādas 40 minūtes. No 20:20 līdz 20:50 lasīju grāmatu. Kopējais mācību ilgums šodien bija ap 4-5 stundām.

Grūtību īsti nebija, tik nācās domāt, ko un kā rakstīt psiholoģijas esejā, jo man it kā nepatīk rakstīt esejas, bet no otras puses, man tomēr patīk izteikt savas domas.

Rīts iesākās mierīgi, spēju no rīta laicīgi palasīt grāmatu, atpūsties, pamācīties matemātiku. Liekas, ka bija tāda sajūta, ka nekas dižs nebūtu izdarīts, tomēr es izgāju vismaz no mājas, un iesāku darbus nākamajai nedēļai, kas mani priecē, jo vēlāk būs mazāk darba. 

Nedēļu vērtē 12.b klases skolniece un skolēnu pašpārvaldes prezidente Sonora Skosa

Ir pagājusi kārtējā nedēļa mācoties attālināties.

Es tiku galā ar uzdevumiem. Citi dažreiz liekas neizprotami, bet tad es sevi pieķeru pie slinkuma, tas uzdevums nemaz nav tik grūts, tikai slinkums iedziļināties.

Parasti nedēļas sākumā es izpildu lielākos un grūtākos uzdevumus. Šodien es mācījos tikai matemātikas tiešsaistē, jo visus nedēļas darbus esmu izpildījusi.

Man ir grūti pamosties no rītiem, tā ir lielākā problēma.

Man patīk piektdienas, jo tad ir visu darbu pabeigšana un darba nedēļa ir noslēgusies. Es varbūt ieteiktu skolotājām izveidot kādu video, kur stāsta tēmu, ja negrib tiešsaistes veidot. Man personīgi ir grūti, ja nav cilvēks pret cilvēku.

Sestā nedēļa

27.aprīlis 

Stāsta Vendija no 12.b klases:

Šodiena bija, manuprāt, ļoti veiksmīga diena. Nepiecēlos pārāk agri, bet šodien izdarīju diezgan daudz darbu. Nekas īpašs šodien nenotika, bet man patika tas, ka paspēju izdarīt daudz lietas. Paspēju gan pamācīties, gan pasportot, gan izbaudīt skaisto laiku, gan atpūsties.

Šodien arī uzzināju, ka mums, divpadsmitajiem, mācības beigsies 15. maijā. Bet sliktā ziņa ir tā, ka izlaiduma visticamāk nebūs. Bet vēl viena laba ziņa ir tā, ka šī nedēļa ir īsā nedēļa un nebūs tik daudz jāmācās.

Dienu vērtē 12.b klases skolniece un skolēnu pašpārvaldes prezidente Sonora Skosa:

Šī diena iesākās ar sapulci, kurā es paziņoju jauno V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas pašpārvaldes prezidentu. Pēc tam es sāku pildīt mājas darbus, šodien nebija neviena mācību stundas tiešsaiste.

Es pildu mājas darbus ar pauzēm līdz plkst. 14:00

Pašpārvalde nav beigusi darboties. Mums notiek sapulces, rakstam projektus un apspriežam nākotnes plānus.

Grūtības man sagādā motivācijas atrašana, jo ārā ir labs laiks un grūti nosēdēt istabā. Kā arī man ir grūti koncentrēties uz vienu darbu ilglaicīgi.

Šī diena bija diezgan produktīva un vēl nav beigusies, jo vakarā būs pašpārvaldes sapulce.

12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Uzdevumus izpratu un tiku ar tiem galā, tikai dažas neskaidrības, bet viss jau būs labi!

6:30 es izgāju laukā, lai paskrietu un pavingrotu sportam. Tam veltīju laiku apmēram 1 stundu. Tad es sagatavojos dienai, un pirms 9:00 sāku mācīties latv. val. un izpildīju testiņu, kas man prasīja kādas 40 – 50 minūtes. Pēc tam es pildīju angļu valodu. 10:30 pamācījos vārdiņus un pēc tam izpildīju quizletā testu, tas prasīja kādu pusstundu.

Pēc tam sāku darīt angļu valodas UNIT4 testu uzd.lv, to es pildīju no 11:00 līdz 13:00. Ap 14:00 es aizsūtīju failus, ko biju izdarījis vai nu piektdienā, vai arī svētdienā.

Svētdienā es mācījos un pildīju uzdevumus bioloģijā, literatūrā, matemātikā un programmēšanā. Bioloģijai, matemātikai – veltīju kādu 1-1,5 stundas, literatūrā lasīju grāmatu kādas 2 – 2,5 stundas, bet programmēšanai veltīju kādas 15- 20 minūtes. Tātad pateicoties svētdienai, es ietaupīju kādas  5-6 stundas, bet šodien esmu veltījis mācībām ap 4- 4,5 stundām.

Vienīgās grūtības bija sportojot, jo bija vingrinājumi, kur bijā jātupjas un  jāiet uz priekšu t.s. “zoss solī”, pēc kura sāpēja kājas. Bet citur problēmu nebija, cerams, ka angļu valodā būs labi rezultāti!

Diena bija laba, likās produktīva, izdevies rīts. Uzdevumi, kas jādara gandrīz ir izdarīti, tikai priekšā vēl ir tiešsaistes stundas un ķīmijā un fizikā jāizdara darbi, kuri nav vēl īsti atsūtīti, tāpēc arī neiesāku. Jāturpina lasīt grāmata, gan jau, ka šonedēļ pabeigšu grāmatas lasīšanu.

28.aprīlis 

Dienu vērtē 7.c klases skolēni:

Kristiana:

Šodien bija daudz grūtāki uzdevumi,bet ar savu pacietību izdarīju visu, kas bija jāizdara.  Man prasīja laiku visu izpildīt no pl 8:30 līdz 15:00.  Šodien sagādāja grūtības matemātikas pārbaudes darbs, bet bija uz % nevis uz atzīmi. 

Šī mācību diena bija ļoti grūta,bet tiku tam pāri un esmu lielāko daļu izdarījusi.

Kristīne:

Šodien tiku galā ar gandrīz visiem uzdevumiem, bet grūtības sagādāja matemātika. Šodien man uzdevumu izpilde prasīja 5 stundas. 

Par šodienu es vēlētos pateikt ka, šī bija visgrūtākā diena.

Dienu vērtē 12.b klases skolniece un skolēnu pašpārvaldes prezidente Sonora Skosa:

Šodien dienu iesāku ar bioloģijas mājasdarbu, jo tam bija termiņš līdz šodienas 14:00. Šodien arī biju programmēšanas tiešsaistē, kurā mums izskaidroja mājasdarbu, kas man ļoti palīdzēja.

Arī šī diena man bija produktīva. Pa dienu es izgāju pastaigā, lai izvēdinātu galvu no mācīšanās, jo ilga sēdēšana pie datora ir nogurdinoša. Vakarā es turpināšu pildīt mājasdarbus, lai iekļautos termiņos. Šodien bija mazliet vieglāk mācīties, jo ārā nebija saulains laiks un nebija vilinājuma iet ārā. Kopumā diena bija izdevusies.

Jaunie pašpārvaldes līderi gatavo rakstu, kuru ievietos skolas mājaslapā. Es esmu priecīga par rezultātu un ceru, ka Enijai (pašpārvaldes prezidentei) un Mārtiņam (pašpārvaldes viceprezidentam) viss izdosies. 

12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Uzdevumus izpratu, un tiku ar tiem galā, jo neko daudz es šodien mācību ziņā nedarīju, darīšu, iespējams, vairāk rīt. 

Mācības uzsāku ar tiešsaistes stundu vēsturē, kas bija no 10:00 līdz 11:25. Pēc tam atpūtos, sazinājos ar skolotājiem un atgādināju, lai ieliek uzdotos darbus. Tad es ap 13:45 iegāju tiešsaistes programmēšanas stundā, kur pārrunājām par lietām saistībā ar programmēšanu, kas ilga ap 20 minūtes. Tad es veltīju laiku citām lietām, izbraucu no Kuldīgas. 21:00 mazliet palasīju grāmatu, kādu pusstundiņu. Kopējais mācību ilgums – 2 stundas un 10 minūtes.

Šodien nebija tik grūtu uzdevumu, liekas, ka viss šodien izdevās.

Šī diena iesākās labi, bet vienlaicīgi mazliet drūmi, varbūt tas bija laika apstākļu vai mana noskaņojuma dēļ. Diena bija laba, vakars šķita gaišāks un varbūt tāpēc arī priecīgāks, jo mainījās vide un apstākļi, bet negribu teikt, ka es šodien biju nelaimīgs, vienkārši dažreiz ir lietas, par kurām nākas aizdomāties… 

Stāsta Vendija no 12.b klases:

Šodien nepiecēlos ļoti agri, bet tika izdarīti daudz darbi. Sagatavojos rītdienas vēstures stundai. Izpildīju matemātiku, krievu valodu, angļu valodu. Bija samērā produktīva diena. Nekādas grūtības īsti nebija. Šodienas aktuālais temats starp klasesbiedriem bija eksāmeni – vai tie vispār notiks un kuros datumos tie būs, un kā norisināsies? Sapratām to, ka ne katrai informācijai var uzticēties un to ka nevajag reaģēt un satraukties pārāk ātri. Jāsaglabā miers un jādara tas, ko valdība liek, jo tā tas vienkārši ir un tur neko nevar mainīt. Vienīgi reizēm tas stress ņem virsroku, jo šķiet, ka eksāmeniem neesmu gatava un bail, ka rezultāti būs slikti.

29.aprīlis 

9.a klases skolēns Mārtiņš Stebulis

Šodiena pagāja lieliski, uzdevumus daudzus esmu izpildījis, rīt pieveikšu visu līdz galam. Šodien paskatījos raidījumu Tava Klase. Tur fizikā ļoti interesanti stāstīja – kas kopīgs kodolreakcijai ar Covid-19, manuprāt ļoti atbilstošs temats šajā laikā.

12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Esmu apmierināts par šodienu, lielākā daļa uzdevumu ir izpildīta un, manuprāt, arī izprasta. Vēl ir uzdevumi, kurus iesāku un kurus jāpabeidz rīt.

Ap 6;40 es sāku mācīties ķīmiju. Man bija jāizpilda ķīmijā uzdevumi, bet pirms tā, es mēģināju izprast un iemācīties jauno tēmu. No sākuma tas šķita grūti, prasīja daudz laika, nemāku precīzi pateikt, bet kādu 1,5 – 2 stundas es lasīju un mēģināju izprast reakciju vienādojumus un vielu uzbūvi no dažādiem interneta avotiem, tāpēc darbs tā kā negāja uz priekšu, jo nedarīju uzdevumu, pirms nebiju sapratis, kāpēc tā un kā vispār vajadzētu būt. No 10:00 līdz 11:20 bija matemātikas tiešsaistes stundas. Pēc matemātikas, es atkal pievērsos ķīmijai, lai pabeigtu iesākto. Ķīmiju darīju kādu pusstundiņu un aizsūtīju izdarīto skolotājai. 12:00 pieslēdzos zoom tiešsaistei, kuras laikā pārrunājām ar klases audzinātāju dažādas lietas. Tā bija tāda kā klases stunda, kas ilga kādas 20 minūtes. Tad es aizrakstīju ziņu krievu val. skolotājai, lai paprasītu precizējumu lietām. Ap 13:00 es sāku lasīt grāmatu, kuru kādu laiku es jau lasu literatūrā, lasīju un veicu sev nepieciešamos pierakstus līdz kādiem 14:15, beigās arī nosūtīju skolotājai atziņu no grāmatas. Tad man bija atbildējusi arī krievu valodas skolotāja, bet ap 14:20 atkal bija tāda īsā, ap 20 minūtēm garā zoom tiešsaiste ar klases audzinātāju. Ap 15:00 izgāju nelielā pastaigā un arī uz veikalu, pastaiga bija fizikas uzdevumam, staigāju 10 minūtes un 40 sekundes. Pārnācu mājās un ap 16:00 sāku pildīt fizikā darba lapu par kustību. Amizanti sanāk, 10 minūtes staigā, bet stundu analizē to, un rēķini iešanas ātrumu utt. Pēc fizikas, ap plkst. 17:40 iesāku taisīt Powerpoint prezentāciju, mazliet pāri 18:00 pārtraucu, jo izgāju laukā pastaigāties. Pārnācu mājās un pirms 20:00 atsāku krievu valodas prezentāciju, kuru darīju līdz apmēram 20:30, bet vēl nepabeidzu, bet galvenais, ka ir iesākts un ka ir skaidrība, kas jādara.

Grūtības radās jau no paša rīta, jo ķīmija pašā sākumā likās neizprotama. Teoriju tā kā sapratu, bet uzdevumus izpildīt nevarēju, jo bija arī daļējas problēmas saprast to, ko īsti prasa no manis, noformējums bija grūti saprotams, bet vēlāk es izdomāju, kā vajadzētu būt. Es lasīju, lasīju, pārlasīju, skatījos materiālus, ka likās, ka nekas neiet uz priekšu, bet vēlāk radās tāds kā klikšķis, sāku saprast, ko varētu darīt. Matemātika arī bija interesanta, jo es sapratu, ko mēs kopīgi ar klasi rēķinājām, bet es biju vai nu neuzmanīgs, vai arī aizmirsu kādas lietiņas, un man personīgi likās, ka es pieļauju daudz kļūdas, jo sanāca svītrot nepareizos pierakstus. Kopā mācījos 8 stundas.

Diena bija laba, no rīta likās, ka laiks ātri iet un es neko neesmu izdarījis, bet dienas gaitā varēja manīt, ka ir labi pavadīta diena. Izdomāju, ka es matemātikā varētu nerunāt tik daudz, matemātikas skolotāja prasīja kaut ko, bet es biju gauss atbildēt, jo kaut kā negribējās runāt, jo pēc būtības esmu runātīgs un skaļš cilvēks, bet es šoreiz nolēmu paklusēt, lai citiem dotu vārdu izteikties. Un kad citi nerunā uzreiz, tad liekas, kāpēc tā, kas viņi vispār neklausās vai nesaprot, varbūt nevajag runāt man, jo citādi es pasaku skaļi atbildi, ko citi pieņem, bet varbūt neizprot ko līdz galam, jo nav uzdrošinājušies pārjautāt neskaidro. Ir kārtībā, ja tu atzīsti, ka tu ko nesaproti, bet nav labi, ja tu izliecies, ka saproti.

Stāsta Vendija no 12.b klases:

Šis rīts sākās ar vēstures tiešsaistes stundu. Tika pārrunāts kontroldarbs un tika atrādīts mājas darbs. Pēc tam es paņēmu pauzīti. Vēlāk saņēmos pieķerties ķīmijas darbam. Šoreiz tas tiešām sagādāja grūtības. Nespēju izprast jauno tēmu. It kā skolotāja ir sagatavojusi šīs tēmas galveno informāciju un vēl var lasīt grāmatā, internetā, taču visa informācija ir tik daudz un sarežģīta, ka ir ļoti viegli tajā visā apmaldīties. Ķīmijā ļoti pietrūkst skolotājas paskaidrojumi un palīdzība. Iespējams, arī vajadzēja nedaudz plašāk izskaidrot darāmo darbu vai kaut kā uzskatāmāk to noformēt. Bet cerams, ka darbs būs kaut cik pareizs. Vēl rīt palikuši pēdējie darbi, un tad brīvdienas jau būs klāt!

Dienu vērtē 12.b klases skolniece un skolēnu pašpārvaldes prezidente Sonora Skosa:

Šis rīts sākās ar vēstures tiešsaistes stundu. Tika pārrunāts kontroldarbs un tika atrādīts mājas darbs. Pēc tam es paņēmu pauzīti. Vēlāk saņēmos pieķerties ķīmijas darbam. Šoreiz tas tiešām sagādāja grūtības. Nespēju izprast jauno tēmu. Itkā skolotāja ir sagatavojusi šīs tēmas galveno informāciju un vēl var lasīt grāmatā, internetā, taču visa informācija ir tik daudz un sarežģīta, ka ir ļoti viegli tajā visā apmaldīties. Ķīmijā ļoti pietrūkst skolotājas paskaidrojumi un palīdzība. Iespējams, arī vajadzēja nedaudz plašāk izskaidrot darāmo darbu vai kaut kā uzskatāmāk to noformēt. Bet cerams, ka darbs būs kaut cik pareizs. Vēl rīt palikuši pēdējie darbi, un tad brīvdienas jau būs klāt!

Šī diena iesākās ar vēstures tiešsaisti, kurā mēs izrunājām iepriekšējo pārbaudes darbu un uzdoto mājasdarbu šodien. Pēc tiešsaistes es sāku pildīt citus mājasdarbus. Izpildīju šodien matemātiku, angļu valodu un biju arī informātikas tiešsaistē. 

Šodien bija diezgan emocionāla diena, nevarēju izpildīt vairākus mājasdarbus.  Grūtības sagādā mans brālis, jo arī viņš mācās skolā un viņam vajag manu palīdzību.

Neziņa, kas notiks tālāk un visu laiku domāšana par tuvāko nākotni ļoti nogurdina un nav patīkami, kad nevar rast atbildes. Tālmācība man vairs nepatīk, jo es pati vairs nesaprotu, ko es esmu iemācījusies un ko nē.  Uzskatu, ka lai vai kad notiks eksāmeni, vērtējumi būs neobjektīvi.

Šī diena vēl nav galā, bet ceru, ka viņa ātrāk paies, lai varu iet gulēt un ātrāk iesākt jaunu dienu! 

30.aprīlis 

Stāsta 9.a klases skolēns Mārtiņš Stebulis:

Šodiena pagāja lieliski, arī nedēļa kopumā bija pagājusi ļoti labi. Šī mācību diena man iesākās ar videokonferenci “Labāko skolēnu pieņemšana pie domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas”. Biju pagodināts piedalīties šajā pasākumā, mūs sveica domes priekšsēdētāja un īpašais viesis, dziedātāja Patrisha. 

Pēc konferences sāku mācīties, kā arī skatījos preses konferenci plkst. 10.00 ar IZM un VISC. Plkst. 15.00 vēroju preses konferenci, kurā piedalījās daudzi ministri. Esmu lepns, ka mūsu valstī ir tik gudri un saprātīgi ministri, ļoti patika, ko teica Veselības ministre Ilze Viņķele un Izglītības un Zinātnes ministre Ilga Šuplinska, viņām tika uzdots jautājums par izlaidumiem – kā tos svinēt? Uz ko viņu atbilde bija – rast radošu risinājumu klasē… Es domāju, ka mūsu klasē kaut ko tādu vajadzētu izdomāt… Viena no viņām ieteica – katram nofotografēties un beigās salikt to visu uz vienas fotogrāfijas. Katrā ziņā mums klasē tas jāpārdomā, jo daudzi nākamgad iet prom, taču tā pienācīgi nebūsim atvadījušies. 

Es šodien pārsvarā izglītojos no šīm konferencēm, taču arī pildīju skolotāju sagatavotos uzdevumus, piedalījos tiešsaistes nodarbībās. Man šī diena bija produktīva, daudz ko jaunu uzzināju.

Stāsta 12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Darbu literatūrā esmu pabeidzis. 

No apmēram plkst. 7:00 – 8:20 pabeidzu taisīt prezentāciju, kuru biju iesācis vakar vakarā. Mazliet pirms 10:00 kādās 15 – 20 minūtēs pabeidzu lasīt grāmatu literatūrā. Tad  biju laukā. Un ap 14:00 sāku darīt uzdevumu, kas bija saistīts ar grāmatas lasīšanu. Kādas 2 stundas analizēju un rakstīju informāciju par grāmatas galveno varoni. Pēc pauzes turpināju kādu pusotru stundu, paēdu un atkal atsāku darbu, šoreiz kādu stundu. Tā ar pauzēm es nomācījos līdz kādiem 20:00. Kopējais laiks mācībām bija ap kādām 6,5 stundām.

Grūtības radās, jo literatūras darbs prasīja daudz laiku, bet vismaz tika daudz sarakstīts. Nācās vēlreiz iziet cauri grāmatas notikumiem, lai varētu aprakstīt un ar citātu palīdzību izpildīt darba lapu literatūrā. Lai gan tas bija grūti, vismaz tagad tas ir beidzies, vēlāk varētu pārskatīt un tad jau varēs darbu sūtīt skolotājai.

Mācību ziņā diena bija laba, produktīva. Esmu priecīgs par paveikto, par to, ka man ir viens liels darbs aiz muguras. Bija arī interesanti analizēt grāmatas galveno varoni, jo man šis piedzīvojumu romāns “Ķēniņa Zālamana raktuves” patika, jo tur bija interesanti piedzīvojumi. Gribētu noskatīties arī filmu, kas ir veidota pēc šī romāna satura. 

Šo mēnešu un šīs dienas emocijas atklāj Kristīne Grīnberga no 11.a klases

Viss attālinātās mācīšanās laiks man iesākās ar lielu neskaidrību par turpmāko nākotni, ar jautājumiem, vai mani tuvākā laika plāni īstenosies un, ko es varu gaidīt no šīs ilgās nesocializēšanās… Pirmās nedēļas es pavadīju apjukumā, biju pieradusi, ka man diendienā blakus ir cilvēki, taču tagad es pēkšņi biju viena. Labi, labi, saka jau, ka varam komunicēt tiešsaistēs, taču, kad beidzas saruna un izdziest datora ekrāns, pār tevi atkal sāk skriet drebuļi un vientulības trīsas.

Bet tad viss sāka pārvērsties. Es beidzot apradu ar sevi, spēju ieklausīties un komunicēt tikai ar sevi. Kāds tas bija atvieglojums! Nemanot es pat sāku izbaudīt savu klātesamību, un tikai savu. Sāku pievērsties savai radošajai pusei – beidzot atsāku lasīt grāmatas, pievērsties meditācijām, pārskatīju savus sen sarakstītos dzejoļus un stāstus, savas tukšās istabas sienas jau drīz vien tika izraibinātas ar fotogrāfijām un maniem mazajiem mākslas darbiem. Es atvēros pasaulei, kad tā pēkšņi bija tikai mana… Es ielaidu beidzot sevī to mieru pēc kā biju tik ilgi tiekusies, es elpoju brīvāk, es domāju brīvāk un ļāvu sev lidot. Es beidzot iemācījos sevī ieklausīties, ko nebiju darījusi savas steigas dēļ. Lai arvien es mēdzu satraukties par uzdotajiem skolas darbiem un termiņiem, es sevi mierinu ar domu, ka ne jau tāpēc vien tu dzīvo, tās ir tikai pamatlietas tavai izaugsmei, pārējo tu paveiksi pati ar savu dzīvesgribu.

Šodien ir mana 18. dzimšanas diena. Atzīšos, ka jau ap šo laiku man vajadzēja būt lidmašīnā un traukties pretī saulei. Taču esmu mājās, tiešsaistes konferencē biju uz labāko skolēnu pieņemšanu pie Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas, aizsūtīju pēdējos šīs nedēļas darbus skolai. Telefons karst no apsveikumiem, taču pārsteidzošā kārtā arī mana durvju priekša pildās ar sveicieniem – anonīmie eklēri, dāvanas, zvani, kad jāiznāk ārā, lai no attāluma vienkārši apsveiktu. Sajūtas ir neaprakstāmas. Varbūt tieši tas bija vajadzīgs. Varbūt tieši tādēļ man un visiem mums ir jāpaliek mājās, lai  novērtētu dzīves sniegtos mazos priekus, kuri sagādā milzīgu pacilājumu. Varbūt tāpēc pasaulei ir jāapstājas, lai mēs atkal nokļūtu pie savām vērtībām – pie sevis mīlēšanas un cienīšanas, lai novērtētu savus tuvākos cilvēkus, lai atkal mazdrusciņ pieaugtu.

Vispilnīgākais brīdis ir mirklis, kad saproti, ka esi laimīgs. Un ar “laimīgs” nav jāsaprot nerimstošu pārsātinātu prieka iemiesojumu. Tas ir laiks, kad zini, ka pēc tumsas nāks rīts un tu pats to apzinies. Nav māksla to apliecināt citiem, īstā atklātība ir tikai pret sevi, jo tad nevar melot un izlikties. Un citi iemīlēs tevi tikai tad, kad pats to būsi izdarījis.

Visiem priecīgus Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas dienas svētkus 1.maijā un Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienas svētkus 4.maijā!

Septītā nedēļa

5.maijs 

Stāsta 12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Uzdevumus izpratu, bet bija arī lietas, ko īsti nesapratu īsti.  Iesāku darīt ķīmiju, bet vēl nepabeidzu.

Šorīt sāku pildīt uzdevumus sportam no plkst. 6:30 līdz kādiem 7:20. 8:30 sākās matemātikas tiešsaistes stunda, kas ilga līdz gandrīz 10:00. Uzreiz pēc matemātikas sākās vēstures tiešsaistes stundas, kas ilga līdz kādiem 11:30. Ap 12:00 es pārlūkoju angļu valodas izpildītos uzdevumus un aizsūtīju skolotājai. Pildīt angļu valodu es jau biju iesācis brīvdienās, lai mazāk darba šonedēļ. Tad es izgāju laukā, un aizgāju ciemos, kur vēlāk atkal mazliet pamācījos. 14:40 iesāku skatīties matemātikas uzdevumu pildīšanu ar “tavaklase.lv”. Pēc matemātika es palasīju ķīmiju, bet pēc tam es sāku pildīt uzdevumus. Ķīmiju mācījos kādas 40 – 50 minūtes. Vēl es šodien aizsūtīju dažādus darbus latv. val., liter., krievu valodā, psiholoģijā, angļu valodā, kādus no darbiem es biju iesācis darīt brīvdienās. Vēl es pamācījos mazliet priekš politikas un mazliet sagatavojos vēstures stundai, un vēl ar “tavaklase.lv” noskatījos divus 20 minūšu videoklipus bioloģijā, kas man patika, jo tur bija labi paskaidrots, un vēl papildus tika darīti uzdevumi par atbilstošajām tēmām. Tātad šodien es mācījos kādas 5,5 – 6 stundas, bet brīvdienās kādas 6, 5 stundas.

Diena bija izdevusies, labi iesāku rītu, esmu priecīgs par padarīto.  Uzdevumi ir palikuši maz, tāpēc varu atļauties paslinkot!

Stāsta Vendija no 12.b klases:

Pirmā diena pēc brīvdienām iesākās lēni. Negribējās īsti neko darīt, bet bija darbi, kurus vajadzēja izdarīt tieši šodien. Man bija palicis darbs no iepriekšējās nedēļas. Izdarīju to. Tad vajadzēja sagatavoties rītdienas vēstures stundai. Šodien arī vairāk neko neizdarīju. Pavadīju laiku laukā, jo laiks bija ļoti skaists.

Vakarā saņēmu ziņu no klases audzinātājas, ka 15.maijā ir mūsu pēdējais zvans, kurš notiks Zoomā. Vispār tas šķiet nedaudz smieklīgi. Un reizē arī skumji. Kad biju 12. klases sākumā, pagājušā gada septembrī, nekad nespēju iedomāties, ka manas mācības skolā beigsies šādi. Manuprāt, visi divpadsmitie šajā ziņa jūtas apdalīti, bet situācija ir tāda, kāda tā ir, un tā ir jāpieņem. Cerams, ka šis notikums būs tikpat svinīgs un liks justies labi.

6.maijs 

9.a klases skolēns Mārtiņš Stebulis

Šodiena, manuprāt, pagāja ļoti ātri. Tagad laiks vispār iet samērā lēni, taču ceru, ka drīz šis viss beigsies. Manuprāt, šogad vasara nebūs tāda kā parasti, cilvēki būs izvairīgāki, daudzi aizraujošie pasākumi būs atcelti. Prieks par to, ka vismaz tiešsaistes stundās tiekamies un esam tādā kā “attālinātā sabiedrībā”. Šobrīd jau mācību gads iet lēnām uz beigām, tāpēc darbu arī pamazām paliek arvien mazāk.

Stāsta 12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Uzdevumus izpratu, tikai neesmu pārliecināts, cik pareizi es tos izdarīju, piem. krievu valodā.

Mācības sāku ar domu, ka vajadzēs mācīties matemātiku, bet tiešsaistes stunda man nebija aktuāla, tāpēc turpināju pamācīties ķīmiju, ko es biju iesācis ap kādiem 8:00. Pildīju kādas 30 minūtes. Kaut kur ap 9:00 pildīju uzdevumus matemātikā. Ap 11:30 sāku taisīt prezentāciju krievu valodā un ierunāju audio ierakstus. Tas kopā ar pauzēm ieilga līdz kādiem 13:10. Pa vidu pievienojos arī programmēšanas stundai.  Kopējais laiks mācībām bija ap 3 stundām.

Grūtības sagādāja krievu valoda, jo ir jāsaprot informācija un jāmāk pastāstīt krievu valodā prezentācija, it īpaši grūtības sagādāja skaitļa vārdi, es bieži vien apjuku, jo nezināju ar kādu galotni izrunāt vārdus.

Diena ir labi pavadīta, esmu visu izdarījis, izņemot politiku. Matemātikā bija pieļautas stulbas kļūdas, kas mani tā kā satracināja, jo vēl brīžiem likās ka internets ir lēnāks. Bet diena ir laba, ir daudz kas izdarīts, tāpēc varēju veltīt laiku arī citiem cilvēkiem.

 

Ksenija Kairiša (4.c) vieglatlētika – iesildīšanās vingrinājumi. Mans mīļākais vingrinājums. Bija jāvingro kopā ar sporta skolotājiem (skolotāji bija izveidojuši video), tad jānofotografē mīļākais vingrinājums un jānosūta
Vendija Maslobojeva (12.b) un Miks Maslobojevs (7.a) pilda uzdevumus sportā – pastaiga svaigā gaisā ar uzdevumu: noiet 6000 soļus, izmantojot soļu skaitītāju un nofotografēties pie 4 dažādiem dabas objektiem

7.maijs 

12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Viss ir izdarīts, nezinu cik pareizi, bet izdarīts!

Mazliet pāri 8:00 izpildīju testiņu priekš politikas par ES, kas ilga kādas 10 minūtes. Problēmu nebija, cerams, ka viss ir labi, 9. maijā tad jau zinās kā bija gājis!

Runājot par darba dienu, tā bija īsa. Visi nedēļas darbi izdarīti!

 

 

 

 

 

Mācās arī 1.b klases skolēni: 

 

Bērni ar prieku veica mājturības uzdevumu – sviestmaižu pagatavošanu. Alekss Cīrulis 1.b klase

 

1.b klases skolēns Raivo Skudiks mācās kopā ar māsu

8.maijs

Stāsta 9.a klases skolēns Mārtiņš Stebulis:

Šodien izpildīju visu to, kas nebija pabeigts. Man patīk tas, ka varu savu laiku saplānot tā, ka tiem priekšmetiem, kurus saprotu ne tik labi, varu veltīt vairāk laika. Man patīk arī tas, ka varu sākt mācīties, kad es gribu, lai tik es iekļautos laikā.

Šis laiks mums nesīs daudz pamācību:

1. Mācēt sadarboties, šobrīd klasē redzu, ka ir tāda savstarpēja sadarbība – palīdzība.

2. Plānot laiku arī tad, kad ierobežojumu nebūs, kad mācīsimies klātienē, domāju – to darīt būs vairāk brīvā laika.

3. Būt patstāvīgākam, prast iemācīties visu pašam, meklējot informāciju pašam.

Protams, šis laiks nes mums vēl daudz citu pamācību, prieks par to, ka arī daba šajā laikā ir kļuvusi tīrāka. Vai tas mums nemāca to, ka mēs varam ne tik daudz braukt ar transportlīdzekļiem?

12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Uzdevumus izpratu, bet es iesāku darīt vienu uzdevumu priekš nākamās nedēļas, es to vēl nepabeidzu, no sākuma bija grūtības, jo bija jēdzieni, ko nesapratu, bet tagad laikam saprotu.

Sāku mācīties 10:00, tad sākās matemātikas tiešsaistes stundas, kas ilga līdz 11:15. Ap kādiem 16:00 pa brīžiem pildīju psiholoģiju, ko pārtraucu ap plkst. 18:00. 

Piedalījos matemātikas tiešsaistes stundā. Lielākoties atpūtos, pēcpusdienā skolotāja atsūtīja nākošās nedēļas plānu, ar ko iepazinos, lai varētu pabeigt un izdarīt pēdējos darbus!

Mācās arī 5.c klases skolēni: 

Paula Ruņģevica
Kristians Veremejs

Astotā nedēļa

11.maijs 

Stāsta 12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

7:00 sāku pildīt vingrinājumus, uzfilmēto nosūtīju video. 8:30 sākās matemātikas tiešsaistes stunda, kas ilga līdz 9:45. Tad es turpināju mācīties patstāvīgi. Ap 10:15 iesāku angļu valodu, kur jāieraksta audio faili, pusi esmu izdarījis, otru daļu darīšu rīt, angļu valoda prasīja kādas 5 min. Tad es no 11.00-13.00 pildīju matemātikas uzdevumus. Pēc 14:00 es aizsūtīju izdarītos politikas un psiholoģijas darbus, kurus biju sācis jau dažas dienas atpakaļ.  No 15:40 – 16:00 skatījos ķīmijas stundu, un no 16:10 – 16:30 bioloģijas stundu ar  tavaklase.lv. No 16:40 sāku lasīt ķīmijā uzdoto tēmu, tam veltīju laiku līdz kādiem 17:10. Kopā esmu mācījies apmēram 4,5 stundas.

Problēmu īsti nebija, jo, piemēram, ķīmijā vai bioloģijā nebija jāizpilda kādi noteikti uzdevumi, vajadzēja vienkārši noskatīties un pašam pamācīties attiecīgo vielu, tāpēc, ja arī tu kaut ko nesaproti, tad to tev nepārbaudīja, tāpēc droši vien atradīsies cilvēki, kas vienkārši tam neveltīs laiku. Ja jau nav jāatskaitās par padarīto, tad kāpēc kaut ko darīt un sarežģīt sev dienu? 

Diena bija laba, pamācījos, palīdzēju citiem. Ātri pagāja, varbūt vajadzētu vēl šovakar vai vismaz rīt no rīta pievērsties vēsturei, jo to pašlaik būšu atstājis novārtā, bet tur uzdevums nebūs grūts, tāpēc kaut ko izdomāšu! 

12.maijs 

Manuprāt nevajag skumt, bet svarīgākais ir saglabāt prieku un mieru.

Tā saka 7.c kl.skolniece Gabriela Pētersone attālināti mācoties.

12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Uzdevumus  izpratu, varbūt izņemot fiziku, bet ar visiem uzdevumiem esmu ticis galā.  Mazliet pāri 7:00 es pagatavojos vēsturei līdz kādiem 7:30. Īsi pirms matemātikas tiešsaistes stundas 10 minūšu laikā ierakstīju audio failu angļu valodā. No 8:30 līdz 9:45 ilga matemātikas tiešsaistes stunda. Pēc tam aizsūtīju informātikas skolotājai informāciju par programmēšanas valodām. No 10:00 līdz 11:20 notika vēstures tiešsaistes stunda. Pēc tam pievērsos fizikas darbam. To es ar pauzītēm lēnām pildīju līdz kādiem 14:00. No 15:20 – 15:40 intereses pēc paskatījos ķīmijas stundu TV. Mana darba diena 4,5-5 stundu garumā  ir galā.

Grūtības sagādāja fizikas darbs. Pirmā lieta, kas sagādāja problēmas, bija tas, ka bija piņķerīgi uztaisīt svārstiņu, kurš dažreiz nesvārstījās, kā es būtu vēlējies, bet dažreiz atsitās pret durvīm jeb citādi tika izsists no sliedēm. Vēl bija viens grūts jautājums, kas man prasīja kādu ilgāku laiku, jo negribas uzrakstīt kaut ko galīgi aplamu. Kopumā diena bija laba. Mācījos gan pats, gan notika tiešsaistes, kas radīja tādu kā dažādību, jo bija arī dažādi priekšmeti, kuriem veltīju savu laiku. 

Interesanti apzināties, ka skolā būšu nomācījies jau 12 gadus. Ir bijušas grūtākas un vieglākas dienas. Ir tāds kā prieks un atvieglojums par to, kas paveikts, kam būšu ticis cauri. Bet ir arī daļēji skumji, jo sanāk, ka tev ir tā kā jāatvadās no šīs skolas, kurā tu vairs nemācīsies. Retais teiks, ka viņam patīk mācīties, vieglāk ir neko nedarīt, tomēr mācīšanās ir noderīga, žēl, ka tā jau šeit beidzās. Tālāk jādomā par studijām augstskolā svešā pilsētā. Studijas augstskolā būs grūtas, bet tur es sagaidu arī jaukus brīžus.

Ir grūti šķirties no šīs skolas un iekļauties citur, bet tas nav neizdarāmi. Tikai tad, kad ir jāatvadās no šīs skolas, paliek žēl, jo tu, iespējams, vairs nesatiksi skolotājus un citus skolas darbiniekus, tāpat ir arī ar klasesbiedriem, ar atsevišķiem klasesbiedriem es ceru uzturēt kontaktus arī nākotnē, tomēr es vairs nesatikšu šos cilvēkus tik bieži, citus varbūt vispār nekad!

Tomēr dzīve iet uz priekšu, nevajadzētu pārāk pārdzīvot katru skumju brīdi, bet jādzīvo tālāk un jācenšas būt priecīgam un pozitīvam. Skumjās lietās arī mēdz būt kaut kas labs un pamācošs!

13.maijs

Stāsta 4.b klases skolniece Kate Megne:

Mācoties mājās jūtos ne visai labi, jo pietrūkst klasesbiedru un skolotājas. Ar uzdotajiem uzdevumiem tieku galā bet dažreiz ir nepieciešams atbalsts no vecākiem un skolotājas. Patīk, kad tiek iesūtīts nedēļas plāns, tā vieglāk plānot savas mācības un dienas režīmu.

Man vislabāk padodas matemātika, viz. māksla, mājt. un tehnoloģijas., sports, krievu v., angļu v. Grūtāk ir ar mūziku.

Es labāk gribētu apmeklēt skolu.

Raksta 12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Sāku mācīties no 8:30 līdz 10:00 matemātisko analīzi, kur es pievienojos klāt kā ēnotājs pirmā kursa  augstskolas studentam. Tēma bija man sveša, tāpēc var teikt, ka es neko gandrīz vai nesapratu, tāpēc nespēju šai lekcijai pievērsties pilnībā. Tad ap 10:30 es pievienojos šī augstskolas studenta programmēšanas stundā. Es biju domājis, ka šeit es arī maz ko sapratīšu, tomēr šī stunda izvērtās interesanta, bija jauks pasniedzējs, kurš mani iedrošināja, varēju arī parunāt, šajā stundā es pat sapratu domu, par ko stāsta pasniedzējs. Šī stunda laikam bija paredzēta līdz 12:00, bet tā mazliet ievilkās, tāpēc es nokavēju programmēšanas tiešsaistes stundu. Šī programmēšanas stunda savukārt ilga līdz 12:40. Pēc tam es uzreiz sāku pildīt aptauju, ko atsūtīja skolotāja. To es darīju līdz 13:00, tad pārtraucu, atsāku 13:40 un pa lēnam es, darot papildus arī citas lietas, šo aptauju pabeidzu ap plkst. 14:30. 15:40 nolēmu paskatīties ķīmijas stundu TV, kas ilga līdz 16:00. Tā mana mācību diena ir beigusies, mācībām veltot apmēram 1,5 stundas Kuldīgas vidusskolas darbiem, bet apmēram 3 stundas augstskolas studenta ēnošanai.

Diena ir labi pavadīta, esmu iepazinies mazliet ar to, kā pašlaik notiek lekcijas augstskolā. Ar šo augstskolas studentu es šajā nedēļā bieži sarakstos. Vajadzētu paklausīt matemātikas skolotājas padomam un sagatavoties CE, pildot 3. daļas uzd. mājaslapā uzdevumi.lv

14.maijs 

4.b klases skolēni iesūtījuši savus vizuālās mākslas darbus pavasarī.

Kate Megne
Rūdolfs Šulcs
Lauris Eglītis

 

 

Dana Daškeviča

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stāsta 12.a klases skolēns Kristofers Rolands:

Šodien pildīju uzdevumiem.lv matemātikas eksāmena uzdevumus, kur bija ko padomāt, taču tos izdarīju. Šodien vairāk bija klausīšanās un arī tāda kā klases stunda, kurā runāja direktors. Vēl es atkal mazliet paēnoju vienu studentu.

Kādas 30 minūtes pildīju matemātikas eksāmena uzdevumus, kurus pildīt mani bija pamudinājusi skolotāja. 9:30 sākās tiešsaistes stunda ar direktoru, kādu pusstundu viņš mums stāstīja dažādas lietas utt. 10:00 bija sākusies augstskolas angļu val. lekcija, kuru mazliet nokavēju. Tajā īsti nepiedalījos, tikai noklausījos. Plkst. 12:00 sākās cita lekcija, kuru es īsti neizpratu, tāpēc pametu to un gāju saņemt pusdienas ap 12:30. Mācību diena man ilga kādas 2,5 stundas, jo lekcijas klausījos samērā pavirši.

 Rīt es vairs nemācīšos, mācību gads man būs beidzies, atliek gatavoties eksāmeniem.

15.maijs Pēdējā zvana svinīgais pasākums 12.klašu skolēniem  

“Es šodien jūtos pilnīgi lieliski! Sākot ar to, ka 12.b klase kopīgi apsveica skolotājas, kas sasildīja manu sirdi, jo redzēju, cik ļoti to novērtēja mūsu skolotājas!
Pēc tam mani un Vendiju (Maslobojevu) apsveica no pašpārvaldes, par ko es pilnīgi neko nezināju. Tas bija ļoti patīkams pārsteigums, beidzot es jūtos ļoti gandarīta par padarīto un paveikto šajā skolā.
Uzzinot, ka esmu gada absolvente, es biju šokā! Es to negaidīju un par to vispār iepriekš nebiju domājusi, bet jūtos tik ļoti priecīga! Šī diena man bija ļoti emocionāla, labā nozīmē,” tā dienu vērtē 12.b klases skolniece Sonora Skosa.

9.a klases skolēns Mārtiņš Stebulis:

Biju ļoti priecīgs, ka varēju piedalīties 12. klašu pēdējā zvanā, ļoti jauks pasākums. Dzirdēju daudz labu vārdu, kurus divpadsmitie izteica skolotājiem.

Arī es vēlos pateikties skolotājiem, par to, ko man ir iemācījuši šo deviņu gadu laikā. Lai kādi atgadījumi ir bijuši ar skolotājiem, taču no katra esmu kaut ko guvis, katrs ir iemācījis ne tikai savu priekšmetu, bet arī citas dzīves pamācības.

Ar Pēdējā zvana dienas pasākumu aprakstu beidzam skolēnu viedokļu apkopojumu. 

Paldies visiem par atsaucību un līdzdalību!