Gada nogalē Nordplus Junior 2023 projekta izstrādes vizītē uz Oslo devās skolas projektu vadītāja Zane Lase un skolotāja Māra Lagzdiņa. Tika aizvadītas darbietilpīgas un pieredzi papildinošas dienas. 

Pirmkārt, iepazīti sadarbības skolu skolotāji no Oslo un Tallinas. Nedēļas laikā izstrādāts kopīgs projekta pieteikums, kura apstiprināšanas gadījumā, solās būt interesants un darbīgs nākamais mācību gads ne vien skolotājiem, bet arī projektā iesaistītajiem jauniešiem, lai iepazītu Norvēģijas, Igaunijas un arī Latvijas kultūras un mācību procesu. 

Otrkārt, skolotājām bija jau dota iespēja norvēģu jauniešus iepazīstinat ar vietām, no kurienes atbraucām. Paldies jāsaka VPKV 12.klases jauniešiem, kuri iesaistījās oriģinālā reprezentatīvā materiāla sagatavošanā par Kuldīgu. Pēc iepazīšanās tika organiētas arī sarunas, kurās skolēni labprāt stāstīja par savu mācīšanās pieredzi, kā arī jautāja būtiskus jautājumus par mācībām un dzīvi Latvijā un Igaunijā. 

Treškārt, tā ir iegūta skolotāju pieredze jau redzēt kā darbs notiek citur, kā tiek organizēta skolotāju sadarbība, kāda ir mācību norise, skolas vide, kādi projekti un programmas tiek organizētas un realzētas skolā. Piemēram, MOT programma, kurā iesistītas arī VPKV klases tiek realizēta arī Norvēģijas skolā. 

M.Lagzdiņa atzīst: “Iespaidi ir gūti un ir vēlme pēc turpinājuma ar veiksmīgu sadarbību, gan metodiski kā skolotājai paplašinot savas spējas un pieredzi, gan kā ziemeļvalstu piekritējai ģeogrāfiski.”  

Informāciju sagatavoja:
Māra Lagzdiņa