ES programmēšanas nedēļa CodeWeek

Pasākumi notiek no 10. līdz 25. oktobrim, informācija redzama mājas lapā https://codeweek.eu/  

ES programmēšanas nedēļa ir iedzīvotāju iniciatīva, kuras mērķis ir iepazīstināt ikvienu ar programmēšanu un digitālo pratību interesantā saistošā veidā.

Arī V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 5. b klases skolēni piedalījās šajā projektā, kur Learn It dibinātāja Elīna Ingelande no programmēšanas skolas aicināja visus Latvijas 4. – 5. klašu skolēnus un datorikas skolotājus piedalīties unikālā interaktīvā tiešsaistes datorikas stundā “Iepazīsti Scratch”. Stundas laikā Elīna Ingelande ar video konferences palīdzību sniedza skolēniem norādes, lai kopā veidotu stāstu Scratch programmēšanas valodā par daudziem skolēniem jau zināmajiem “Tava klase” varoņiem Lauru un Robertu. Lai piedalītos nodarbībā, klasei bija nepieciešams interneta pieslēgums, skolotāja dators ar skaļruņiem un projektoru, uz kura tika attēlots konferences video, kā arī bija nepieciešams katram skolēnam savs dators. Nodarbība notika 15. oktobrī plkst. 11.30 – 12.10. Skolēni izveidoja savu projektu un paši varēja pārbaudīt vai tas strādā. 5. b klases skolēns Jēkabs pēc nodarbības teica, ka vēlētos vēl izveidot kādu projektu  un pamēģināšot to izdarīt mājās. Skolniece Laura izteicās, ka pirmo reizi jutās kā īsta programmētāja. Arī turpmāk 5. b klase skolēni vēlas izmantot Scratch.mit.edu vidi, lai programmētu ar bloku palīdzību.

Programmēšanas nedēļa dod iespēju skolēniem spert savus pirmos soļus kā digitāliem radītājiem, nodrošinot skolām un skolotājiem bezmaksas profesionālās attīstības iespējas, mācību materiālus, starptautisku spēku pārbaudi un apmaiņas iespējas.

Līdz 18. oktobrim Latvijā notika 80 pasākumi un Latvija ieņem 21. vietu starp citām ES valstīm, rezultātu pārskats ir sakārtots pēc reģistrēto pasākumu skaita proporcionāli iedzīvotāju skaitam.