11. klases skolniece Ella Jēkabsone (otrā no kreisās) kopā ar savu komandu “Teletubiji”.

Eiropas “Girls in Digital Week“ un projekta Code4Europe ietvaros Latvijas Informācijas un Komunikācijas Tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar izglītības tehnoloģiju uzņēmumu “Datorium” organizēja meiteņu programmēšanas hakatonu “Sveika, nākotne”. Pasākuma mērķis bija veicināt sieviešu iesaisti tehnoloģiju nozarē, sniedzot iespēju demonstrēt savas prasmes un radīt inovatīvus risinājumus, izmantojot Python programmēšanas valodu.​

“Datorium” jau piekto gadu rīkoja PyGirls programmēšanas kursu meitenēm vecumā no 14 līdz 20 gadiem, piedāvājot iespēju iepazīt programmēšanas pamatus un apgūt “Python” valodu. Tiekoties vienreiz nedēļā, attālināti, profesionāļu vadībā, meitenēm bija iespēja apgūt programmēšanas pamatus, kā arī uzklausīt iedvesmojošas personības. Kursa beigās dalībnieces tika sadalītas grupās, lai izstrādātu savu projektu kādā no četrām kategorijām: future of work, healthcare, agriculture, education.

11 labākās komandas tika izvirzītas finālā, lai prezentētu savas projekta idejas, tostarp lietotnes un rīkus, kas risina aktuālas problēmas sabiedrībā. Žūrijas sastāvā bija nozares eksperti, kuri novērtēja projektus pēc to inovativitātes, tehniskās sarežģītības un potenciālās ietekmes.

Finālā starp labākajiem startēja arī mūsu skolas 11. klases skolniece un pašpārvaldes aktīva dalībniece Ella Jēkabsone, kura pārstāvēja komandu “Teletubiji” ar projekta ideju – lietotni “Zāļnīca”, kuras pamatfunkcija ir atgādināt lietotājam par regulāru attiecīgo medikamentu lietošanu. Finālā meitenes ieguva Women4Cyber nomināciju “Dzīvotspējīgākā ideja”.

Ella stāsta, ka pasākums ne tikai veicināja sieviešu iesaisti tehnoloģiju jomā, bet arī radīja platformu jaunu kontaktu veidošanai un pieredzes apmaiņai starp dalībniecēm un nozares profesionāļiem: “Par iespēju piedalīties man pastāstīja programmēšanas skolotājs (red. Kristaps Upenieks) un tā kā programmēšana mani interesē, es nolēmu izkāpt no savas komforta zonas un pieteikties, jo savu nākotni plānoju saistīt ar IT nozari un kļūt par datu analītiķi.”

Datorium plāno turpināt organizēt līdzīgus pasākumus, lai stiprinātu sieviešu lomu tehnoloģiju nozarē un veicinātu inovāciju attīstību Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Laura Adrija Olševska