11.februārī visā Eiropas Savienībā atzīmēja vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu, kuras ietvaros Latvijā norisinājās dažādas izglītojošas aktivitātes, lai veicinātu sabiedrības informētību par vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Jau vairākus gadus tieši 112 dienā VUGD amatpersonas dodas uz izglītības iestādēm, lai izglītotu skolēnus par pareizu rīcību ārkārtas situācijās un zvanīšanu uz tālruņa numuru 112. Bērniem tiek atgādinātas situācijas, kad jāzvana 112, kāpēc ir jāzina savs un vecāku tālruņa numurs, adreses, kā arī, kā rīkoties, ja dodas ciemos uz mazāk zināmu apkārtni. Tāpat skolēniem tiek atgādināts par to, kas notiek, ja tiek saņemti viltus zvani un, cik svarīgi ir nekavējoties paziņot par negadījumu, zvanot 112, nevis sākotnēji to filmēt vai fotografēt.

Mūsu skolā nodarbība “Zvanu dienests 112” notika 12.februārī, kad ar VUGD Kuldīgas daļas Skrundas posteņa komandieri Aivaru Ansonu Mazajā sporta zālē tikās sākumskolas skolēni un viņu klašu audzinātājas.

VUGD Kuldīgas daļas Skrundas posteņa komandieris Aivars Ansons
1.-2.klašu skolēni tikšanās laikā