No 2022.gada 15. līdz 17. martam V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā tika īstenots “PuMPuRS” Jaunatnes iniciatīvu projekta “Esi pozitīvs” pirmais posms – neformālās mācības, kurās mudināja jauniešus domāt par pozitīvās domāšanas svarīgumu un prasmi to veicināt.
15. martā skolēni iepazinās savā starpā un distuktēja par pozitīvo domāšanu, savukārt vakarā piedalījās aktivitātēs, kuras vadīja paši jaunieši, tādējādi attīstot prasmes un attieksmes caur konceptu “Jaunietis – jaunietim”.
16. martā dalībniekiem bija iespēja izkāpt no savas komforta zonas un pārvarēt bailes dažādās neierastās situācijās. Diena tika aizvadīta veicot militāras aktivitātes, ejot pārgājienā un veicot dažādus uzdevumus labirinta ietvaros.
“Šajā dienā mēs vairāk izpratām sevi gan fiziski, gan emocionāli. Veicām dažādus uzdevumus, kuri prasīja daudz drosmes, taču visi savas bailes pārvarējām un visus uzdevumus veicām uz visiem simts,” tā par Tukumā pavadīto dienu stāsta Una Lorberga.
Vakarā starp jauniešiem norisinājās “Uno turnīrs”, kura čempione bija Beāte Šneidere, par projektu kopumā Beāte komentē: “Es pēc šī projekta izjūtu tādu patīkamu nogurumu. Šis brīvlaiks noteikti atšķiras no visiem citiem. Bija ļoti forši. Piedzīvojumi netrūka. Ir dīvaina sajūta atgriezties mājās, jo jau bija pierasts, ka skola ir kā mājas.”
17. martā jaunieši neformālās aktivitātēs līdzdarbojās kopā ar izaugsmes treneri Ilvaru Ruņģi. Jaunieši vairāk iepazina gan sevi, gan citus no dažādiem aspektiem. Viņi uzzināja un iemācījās noderīgas lietas caur interesantām, 8 kompetencēs balstītām aktivitātēm!
Neformālo apmācību noslēgumā visi atvadījās uz pozitīvas nots!
“Šajās dažās dienās visi projekta dalībnieki ļoti satuvinājāmies un guvām jaunus draugus. Ar šo pašu kompāniju būtu gatavas atkārtoti piedalīties līdzīgos projektos!” atvadoties no pārējiem dalībniekiem, piebilst Una un Rebeka.
1. aprīlī, plkst.10.00 V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas zālē atskatīsimies uz piedzīvoto un dalīsimies par gūto neformālajās apmācībās! Būs iespēja vērot gan neformālo aktivitāšu video un foto galeriju, gan diskutēt par to, kā pozicionēt sevi uz pozitīvo, gan interesentiem tiks sniegta individuāla konsultācija par rīkiem/ieteikumiem, kas ikdienā palīdz izvēlēties būt pozitīvam!

Projekta “Esi pozitīvs” jaunieši