V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas pedagogi 2019.20.m.g. organizē kursus “Problēmu risināšanas pieeja mācīšanai” Kuldīgas novada skolotājiem, kuri strādā 5.-9.klasēs. Pirmā nodarbība notika 22.augustā un tajā piedalījās 25 skolotāji. Katru no 9 skolām pārstāv komanda 3 cilvēku sastāvā: skolas administrācijas pārstāvis, 1 eksakto un 1 humanitāro zinātņu pārstāvis.

Problēmu risināšanas pieeja mācīšanai dod iespēju dabiski iesaistīt starpdiciplināras zināšanas un prasmes un mācības padarīt iesaistošas un jēgpilnas. Turklāt šāds mācīšanās veids labāk atspoguļo daudzveidīgo un mainīgo pasauli, kurā skolēniem būs jādzīvo.

Mūsu skolas skolotāji dalās pieredzē, kā viņi izmanto šo metodi.

Vispirms uzstājās izglītības nodaļas speciāliste L.Mačtama par kompetenču pieeju,kā jaunu iespēju, atbildību un izaicinājumu. Pēc tam par pieradumu un ieradumu maiņu 21.gs. skolā runāja kādreizējā skolas direktore J.Jansone. Pēc tam G.Upesdegle atklāja kursu saturu un būtību.

Nodarbībās iesaistījās arī direktores v.i. E.Heniņa, kura vadīja paneļdiskusiju, bet direktores vietniece A.Kārkliņa tikās ar skolu administrāciju pārstāvjiem. Pēc tam skolotājas I. Incenberga, S.Peskopa, L.Zudāne, I.Iesalniece, G.Krūkliņa, A.Bērzkalne, I.Reboka un M.Pujāte stāstīja par savu pieredzi.

Kursu pirmā diena noslēdzās ar kursu dalībnieku atgriezeniskās saites sniegšanu.

Nākamā nodarbību diena – 23.oktobrī.

Fotogrāfijas var aplūkot šeit: https://www.facebook.com/vpkvsk/photos/a.1371946226285962/1371946829619235/?type=3&theater