Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) 2021. gadā no 22. līdz 26. martam organizē Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā.

Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas ALL Digital Week 2021 ietvaros un notiek Latvijā notiek jau 12. reizi!

Nedēļas laikā tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī citi tiešsaistes pasākumi, ko organizēs partneri visos Latvijas reģionos: bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos. Mājas lapā  https://eprasmes.lv/ pieejama pasākumu karte, pasākumu saraksts u.c.  interesantas lietas.

Kuldīgas novada galvenā bibliotēka piedāvā pieslēgties Facebook tiešraidēm, lai iegūtu jaunas prasmes Kuldīgas Galvenās bibliotēkas resursu izmantošanā.

  • Trešdien, 24. martā, plkst. 14.00, tiešsaistes saruna “Latviešu autoru dzejoļi bērniem e-katalogā”. Uzzini, kā viegli atrast dzeju bērniem Kuldīgas Galvenās bibliotēkas elektroniskajā katalogā.
  • Piektdien, 26. martā, plkst. 11.00, tiešsaistes saruna “Mans novads digitālajā vidē!”. Apgūsti Kuldīgas Galvenās bibliotēkas elektroniskā kataloga Novadpētniecības datubāzi un citas mūsu veidotās informācijas datubāzes

Šogad “Digitālās nedēļas 2021” ietvaros notiks virkne saistošu pasākumu un diskusiju, kam ikviens interesents varēs sekot līdzi TV24 un interneta tiešraidēs. Katrai nedēļas dienai ir sava tematika, kas saistīta ar digitālajām prasmēm:

 

Svarīgi, ka šogad katras dienas atklāšanas  pasākumam iespējams sekot līdz  arī TV24  kanālā:

  • “Digitālā nedēļa 2021” tiks atklāta 22. martā ar diskusiju “Kā mainīt sabiedrības paradumus un prasmes, izmantojot esošās iespējas?”. Tajā tiks diskutēts par iespējām apgūt  jaunas digitālās prasmes jau šobrīd, kā arī meklētas atbildes uz jautājumu, kāpēc cilvēkiem trūkst motivācija mācīties un apgūt jaunas zināšanas prasmes.  TV 24 Pārraides laiks  15.00-16.00
  • 23. marta diskusijas “Digitālās prasmes ikdienai” ietvaros tiks runāts par digitālajām iespējām, kuras pieejamas dažāda vecuma grupu cilvēkiem, kā arī spriests par atbalstu tiem cilvēkiem, kuriem tehnoloģijas ir svešas vai nepieciešams atbalsts, lai tās uzsāktu lietot. TV 24 Pārraides laiks  10.00-11.00.
  • 24. marta nozīmīgākais notikums ir diskusija “Prasmju celšana kā pirmais solis virzienā uz uzņēmuma digitālo transformāciju”, kura ietvaros tiks diskutēts par digitālo prasmju nozīmi biznesa attīstības vecināšanai. TV 24 Pārraides laiks  10.00-11.00.
  • 25. marts ir veltīts kiberdrošībai. Šajā dienā notiks divi nozīmīgi pasākumi. Rīta diskusijā “Digitālās drošības un identitāte” tiks runāts par to, kā pasargāt sevi un savu digitālo darba vietu, bet vakarā notiks “augsta līmeņa ekspertu diskusiju “Kibernakts 2021 | KIBERNEATKARĪBA”, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par kibertelpu, digitālo higiēnu, elektronisko identitāti, tās nozīmi un aizsardzību. TV 24 Pārraides laiks  – rīta pārraide 10.00-11.00, kā arī Kibernakts pārraide 21.00-22.00
  • “Digitālās nedēļas 2021” noslēdzošā diena – 26. marts – būs veltīta karjerai IKT nozarē. Diskusijā “Tava profesija tehnoloģiju nozarē” mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar IT nozari un iespējamām profesijām nozarē. TV 24 Pārraides laiks  10.00-11.00.