Trešdien, 29.septembrī notika pasākums “Sarunas ar politiķiem”, kurā piedalījās 11. klases skolēni, kā arī Kuldīgas novada politiķi: Inese Astaševska (Kuldīgas novadam), Loreta Robežniece (Latvijas attīstībai), Kristīna Ansone (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”) un Romāns Ernsons (Jaunā konservatīvā partija). Pasākuma laikā notika diskusija starp skolēniem un politiķiem.

Sarunu laikā no skolēnu puses tika uzdoti jauniešiem aktuāli jautājumi par skolām, personīgajām interesēm un novadu kopumā. Daži no uzdotajiem jautājumiem: “Kāds ir Jūsu viedoklis par jauno kompetenču izglītības sistēmu? Vai, jūsuprāt, tā atvieglo skolēnu mācību procesu vai to sarežģī?”, “ Kuldīgu uzskata par tūrisma pilsētu, aktīvais tūrisma periods ir no aprīļa mēneša līdz oktobrim, vai ir kādi plāni vai idejas, kā piesaistīt tūristus arī pārējā laikā? Kā panākt to, lai viņi uzkavētos ilgāk, nevis pēc Ventas rumbas, Rātslaukuma, vecpilsētas apskates dotos prom?”. Uz šiem un citiem jautājumiem politiķi atbildēja un sniedza skaidrību, kā arī deva savus komentārus.

Pasākuma beigās tika veikti secinājumi gan no jauniešu, gan no politiķu puses.

Politiķi bija patīkami pārsteigti par pārdomātajiem jautājumiem no skolēnu puses, un par interesi politikā. Savukārt jauniešiem bija pozitīvas emocijas, par to, ka bija iespēja uzdot jautājumus uz kuriem īsā laikā varēja saņemt skaidras atbildes un arī uzzināt vairāk par novada un domes darbību.  

Tikšanās notika projekta «Piedalies un veido nākotni» ietvaros, kuru īsteno Izglītības attīstības centrs (IAC), projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un plašāka informācija par projektu pieejama http://www.iac.edu.lv/projekti/aktualie-projekti/new-project-page-4/

Raksta autore 11.a klases skolniece Zanda Kūlaine; Pasākumu vada 11.a klases skolniece Katrīna Kiričenko; Ar projektu iepazīstina 11.a klases skolnieks un skolas pašpārvaldes prezidents Mārtiņš Stebulis. Diskusijā piedalās Kristīna Ansone (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”),Loreta Robežniece (Latvijas attīstībai), Inese Astaševska (Kuldīgas novadam)  un Romāns Ernsons (Jaunā konservatīvā partija).