Katru gadu 11. un 12.klasēm ir iespēja satikt un aprunāties ar “savas” skolas absolventiem. Viņiem tiek dota iespēja uzzināt, kāda tad ir tā “studentu dzīve”. Arī šogad, lai arī attālināti, šis pasākums neizpalika. 3.februārī “Tikšanās ar absolventiem” pirmo reizi notika “zoom” platformā, taču šie apstākļi neizbojāja ne dalībnieku, ne stāstnieku pozitīvās emocijas.

Protams, bija satraukums par to, kā izdosies, kā notiks. Bet pasākums sanāca. Tajā ar savu studentu dzīvi dalījās pieci 2020.gada V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas absolventi: Sonora Skosa (LLU), Pauls Pujāts (Liepājas Universitāte), Vendija Maslobojeva (RSU), Laura Gluškova (RSU) un Kristofers Rolands Kangīzers (LU). Katram tika uzdoti dažādi jautājumi, uz kuriem viņi ar prieku un iedziļināti pastāstīja. Arī tie, kuri klausījās bija ieinteresēti un saviļņoti gan skatoties pēc pasākuma atsauksmēm, gan kameru ekrānos, kur skolēni ar ieinteresētām sejas izteiksmēm klausījās, jo kurš gan negrib dzirdēt padomu par to, kā un kur izvēlēties soļus nākotnes karjerā.

Šie absolventi radīja ieskatu, ka studenta dzīve nav tik grūta, kā liktos, ar daudziem, apjomīgiem darbiem, bet nav arī tik viegla, kā filmās to parāda. Kā nekā – šie darbi tāpat jāpilda, un jāprot savienot mācības ar darbu un pēc lekciju aktivitātēm. Absolventi arī deva ļoti labus padomus un ieteikumus, kuri varētu ietekmēt tavas nākotnes iespējas.

Izskanēja tādi teicieni kā: “Šeit ir mazāk stresa nekā vidusskolā,” arī “Ja patīk, ko studē, vari paciest lielo darbu apjomu. Nav tik traki.” Turpretī, lai arī katrs absolvents izvēlējies dažādas profesijas, kursus, viņi visi pateica, ka no vidusskolas visvairāk noder angļu valoda. Vai tā ir ekonomistu fakultāte, matemātiķu vai fizioterapeitu, visi kā viens atbildēja, ka tieši šī valoda gan kursu darbos, literatūras avotu meklēšanā, gan citos uzdevumos ir visnoderīgākā. Jaunieši, mācieties angļu valodu 🙂

Pasākuma iespaidos dalījās Rūta Mediņa, 11.a klases skolniece