V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu turpmāk vadīs Inese Astaševska – tā 29. oktobra Kuldīgas novada Domes sēdē lēma Domes deputāti.

Inese Astaševska bija viena no diviem pretendentiem Kuldīgas novada pašvaldības izsludinātajā konkursā uz V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktora amatu. Konkurss tika izsludināts, jo iepriekšējais direktors Mārtiņš Burke-Burkevics lūdza pašvaldību pārtraukt darba attiecības. I. Astaševska kopš iepriekšējā direktora darba attiecību uzteikuma pusotru mēnesi bija V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktora pienākumu izpildītāja, apvienojot šo darbu ar Bērnu un jauniešu centra vadīšanu.

Inese Astaševska ir kuldīdzniece. Pēc V. Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas absolvēšanas viņa Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā ieguvusi izglītības zinātņu bakalaura grādu sportā. Pēc tam Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā iegūta deju un ritmikas skolotāja kvalifikācija, bet 2016. gadā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā iegūts profesionālais maģistra grāds sporta zinātnē un sporta skolotāja kvalifikācija.

I. Astaševska kopš 2016. gada 1. februāra līdz šim brīdim bija Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra direktore, bet kopš 2017. gada jūnija – arī Kuldīgas novada Domes deputāte. Pirms tam I. Astaševskas darba pieredze bija saistīta ar pedagoģisko darbu V. Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā un Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā. Viņa arī vadījusi deju nodarbības SIA “Viva fitness” aerobikas un deju studijā. Kvalifikāciju I. Astaševska paaugstinājusi, apmeklējot dažādus kursus un seminārus. Tāpat I. Astaševska organizējusi dažāda mēroga un apjoma konkursus un sacensības.

V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā īsteno izglītības programmas no 1. līdz 12. klasei, tostarp tālmācības programmu. Skolā mācās 671 skolēns. Šogad skola atzīmē savu simtgadi.

V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas kolektīvs priecājas kopā ar citiem par mūsu jauno direktori Inesi Astaševsku.

Uz jautājumu: ar kādām sajūtām jaunā direktore sāk darbu skolā, Inese stāsta: Darbu sāku ar augstu atbildības sajūtu! Skola šobrīd ir lielākā mūsu novadā, tas uzliek pienākumu – ne mirkli nedrīkst atslābt un ļauties plūsmai. Lai arī lēmums startēt konkursā nebija viegls, jo esmu ļoti apmierināta ar to, ko darīju līdz šim, zinu, ka to nenožēlošu, jo arī jaunajā amatā sagaidu atsaucīgus kolēģus, gudrus audzēkņus un brīnišķīgus vecākus!

Apsveicam mūsu direktori Inesi Astaševsku! Strādāsim kopā, lai skolas vide kļūtu vēl labāka!