Šajā mācību gadā aktīvu darbību uzsācis konkurss “Erudīts”. Konkurss V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā norisinās jau ceturto gadu un “Erudīts” ir kļuvis par skolas tradīciju. Konkursa pirmsākumos (2020./2021. m.g.) ideju aizsāka tā laika Skolēnu pašpārvaldes prezidente Enija Grēta Fiļippova un viceprezidents Mārtiņš Stebulis. Pēc tam ideju turpināja realizēt Skolēnu pašpārvalde prezidenta Mārtiņa Stebuļa vadībā divu gadu garumā, aktīvi sadarbojoties ar skolas absolventēm Eniju Grētu Fiļippovu un Līvu Luīzi Treiguti. Taču šajā mācību gadā konkursu organizē skolas absolventi – Enija Grēta Fiļippova, Līva Luīze Treigute un Mārtiņš Stebulis. Kā smej viņi paši: “Organizatori nav mainījušies, taču statuss gan.” Viņi piebilst: “Brīnišķīgi, ka skolas absolventiem ir iespēja turpināt realizēt labas idejas!”

Arī šajā mācību gadā cīņa par erudītāko komandu titulu norisinās 3 vecumu grupās: 4.-6. klašu grupa, 7.-9. klašu grupa un 10.-12. klašu grupa. Šogad aizvadītas jau 3 konkursa kārtas. Organizatori ir parūpējušies par to, lai katra kārta būtu aktuāla pašreizējā laika periodā, tāpēc katru mēnesi izvēlēta tāda tēma, kas jauniešiem sniedz ieskatu tajā, kas uz doto brīdi aktuāls.

1.kārta norisinājās 18. decembrī, pārbaudot un aktualizējot skolēnu zināšanas par mākslīgo intelektu. Kā atzīst konkursa organizatori un dalībnieki, tēma ir aktuāla šajā laikā, taču diezgan sarežģīta. Bet konkursa mērķis jau arī ir ne tikai pārbaudīt esošās zināšanas, bet arī gūt jaunas! 

1.kārtas uzvarētāji:

2.kārta bija par tēmu “Popmūzika”, un tā norisinājās 30. janvārī. Arī šī tēma netika izvēlēta velti, jo 4.janvārī tiek atzīmēta starptautiskā popmūzikas diena. Šī kārta bija interesanta un nestandarta, jo atvērto jautājumu daļā skolēni klausījās mūziku un centās noteikt tās izpildītāju, kā arī nosaukumu. Tika noskaidrots daudz jauna par latviešu un ārzemju izpildītājiem un viņu daiļradi.

2.kārtas uzvarētāji:

“Erudīta” 3.kārta tika veltīta Dzimtās valodas dienai. To ik gadu atzīmē 21.februārī. Jautājumi tika sagatavoti par valodām, lielākoties par latviešu valodu. Tika pārbaudītas skolēnu zināšanas par vārdu pareizrakstību, dialektiem un apvidvārdiem, kā arī gada jaunvārdu, vārdu, nevārdu un spārnoto teicienu. Kā atzīst dalībnieki: “Šī kārta bija interesanta, taču pārliecinājos par to, ka latviešu valodu nezinu pietiekami labi.” 

3.kārtas uzvarētāji:

Pavisam drīz, 27. martā, tiks atzīmēta Starptautiskā teātra diena. Par godu šim notikumam 18. martā tika rīkota konkursa “Erudīts” 4.kārta. Skolēni pārbaudīja savas zināšanas, kā arī uzzināja daudz jauna par teātra pirmsākumiem, latviešu un ārzemju teātra izrādēm, aktieriem, apbalvojumiem u.c. Vairāki jautājumi bija arī par mūsu skolas absolventi un aktrisi Indru Burkovsku. Vairākiem dalībniekiem aktrises saistība ar Kuldīgu, īpaši ar mūsu skolu, bija jaunatklājums.

4.kārtas uzvarētāji:

Konkursā neizpaliek arī bez mājasdarbiem. Tā ir iespēja komandām izpausties radoši, parādīt oriģinālas idejas. Līdz šim mājasdarbos ir bijusi iespēja prezentēt savu komandas nosaukumu, veidojot vizītkarti, demonstrēt savas dziedāšanas prasmes, sagatavojot apsveikumu Vilim Plūdonim, kā arī atrodot īstos motivācijas vārdus, lai uzmundrinātu savus konkurentus. 

Aktīvākie mājasdarbu veicēji:

4.a “Gudrākais sešinieks”, 4.b “Gangsteres”, 4.c “Lieliskais piecinieks”, 5.a “Profesionāļi”, 5.c “Ratatui”, 7.a “Kuldīgas samuraji”, 7.b “Lēnie kaķi”, 8.b “Citplanētieši”, 9.a “Mēs nez”, 9.b “Raķetes”, 11.1 “Zest gang musketieri”, 11.2 “Iespējamā misija”, 12.2 “Sinepes”.

Enija, Līva un Mārtiņš saka lielu paldies visiem dalībniekiem! Priecājamies, ka ar katru gadu dalībnieku skaits pieaug, šogad piedaloties jau 140 jauniešiem. Konkurss “Erudīts” turpinās informēt ikvienu par aktuālo un sniegt jaunas zināšanas! Uz tikšanos konkursa noslēdzošajā kārtā aprīlī!

Atbalsta: SIA “Apgāds Zvaigzne ABC”, SIA “Brain Games”, SIA “Ezītis miglā”, SIA “Roadgames”, SIA “Tērvete food” u.c.

Rakstu sagatavoja:
Mārtiņš Stebulis