V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas jaunieši Mārtiņš Stebulis un Beāte Šneidere piedalās Labklājības ministrijas hakatonā, kampaņas “Cilvēks, nevis diagnoze” ietvaros.

Hakatona pirmajā tikšanās reizē tika izveidota Kurzemes reģiona komanda, kuras sastāvā ir V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas, Talsu Kristīgās vidusskolas un Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas jaunieši. Šajā tikšanās reizē jauniešiem bija jāizdomā projekta ideja, kuru vēlāk īstenos savās skolās.

V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā izstrādātais projekts jau īstenots un vēlamies padalīties ar rezultātiem:

9.b klases jaunieši veica izpēti saistībā ar grūtībām, kurām invalīdiem jāsaskaras ikdienā Kuldīgas pilsētā, intervēja Kuldīgas iedzīvotājus, kā arī pētīja pakalpojumu un tirdzniecības vietu pieejamību personām ratiņkrēslā. Virtuāli tikās ar Kuldīgas Invalīdu biedrības vadītāju Ligitu Petrevicu, izzinot biedrības darbību, galvenos mērķus un ikdienas problēmas.
Iegūtos rezultātus jaunieši atspoguļoja infografikās (skat. attēlos).

infografika-I

Picture 1 of 2

Virtuālā noslēguma pasākumā, kas norisinājās 1. novembrī, jaunieši prezentēja savu veikumu, piedalījās diskusijā, kā arī uzdeva jautājumus pasākuma viesiem – personām ar invaliditāti, kuras kopā ar jauniešiem debatēja par sabiedrības stereotipiem, uzskatiem, invalīdu iespējām un izaicinājumiem Kuldīgā.

Projekta ietvaros Kurzemes reģiona komanda izstrādājusi arī video (pieejams šeit), kurā atspoguļots – ar kādiem izaicinājumiem personām ar invaliditāti ir ikdienā jāsaskaras. Jaunieši aicina ikvienu iemācīties saskatīt cilvēku nevis diagnozi, padomāt, par attieksmi pret personām ar invaliditāti ikdienā, sniegt palīdzību, ja tas nepieciešams.
Un censties iedziļināties jautājuma “kā būtu, ja turpmāk mūs visus vērtētu tikai pēc tā, kā mums trūkst?” būtībā.