V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskola saņēmusi e-pasta vēstuli no Ventspils Augstskolas ITF Inženierzinātņu nodaļas vadītāja Jāņa Štātes ar sekojošu tekstu:

Ventspils Augstskolas vārdā vēlos Jūsu skolai pateikt sirsnīgu Paldies par to, ka sagatavojat tik lieliskus cilvēkus.

Šoreiz runa ir par Rihardu Audzi. Ļoti, ļoti pragmatisks un disciplinēts students ar labiem vidusskolā ieliktiem pamatiem. Rezultātā viņam arī ir labi sasniegumi – https://www.venta.lv/viens-no-mums-rihards-audze

Jau tagad ir skaidrs, ka Rihards kļūs par lielisku elektronikas inženieri, par kuru interesēsies uzņēmumi ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.

Paldies Jums par ieguldīto darbu Riharda izglītošanā!

Turpiniet iesākto un sūtiet šādus absolventus mums vēl! 🙂

 

Ventspils Augstskolas students Rihards Audze ar savu neatlaidīgo darbu un nopietno attieksmi pret studijām tika izvēlēts praktikanta amatam zinātniskajā institūtā ASTRON, Nīderlandē. Šajā institūtā strādā labākie elektronikas inženieri Nīderlandē.

Zinātniskais institūts ASTRON galvenokārt nodarbojas ar kosmosa izpēti un ir populārs ar to, ka tajā tika izstrādāts pasaulē lielākais radioteleskops LOFAR, kuru veido vairākas LOFAR stacijas visā Eiropā. Viena šāda stacija atrodas arī Latvijā, Ventspils Augstskolas Irbenes radioteleskopu kompleksā.

Rihards Audze ir no Kuldīgas un šobrīd ir 4.kursa students Ventspils Augstskolas studiju programmā “Elektronikas inženierija”. ASTRON praktikantu intervijas laikā Rihards studēja vēl 3.kursā un ar savām zināšanām spēja pārliecināt augsta līmeņa inženierus ņemt viņu praksē.

Jaunietis stāsta, ka nekad nebija domājis praksi kārtot ārpus Latvijas, bet darbs ASTRON bija unikāla iespēja iesaistīties reālos projektos un attīstīt prasmes, risinot jau reālas problēmas, ar kurām ikdienā sastopas inženieri. Turklāt Rihardam bijusi vienreizēja iespēja strādāt arī pie jaunā LOFAR 2.0 modeļa, kurš šobrīd tiek tikai pārbaudīts un testēts visdažādākajos veidos. Riharda darba pienākumi bija saistīti ar programmēšanu Python valodā, kur bija jāraksta masīva testēšanas un kalibrācijas skripti, ar kuru palīdzību var automatizēt dažādas LOFAR funkcionalitātes pārbaudi, tāpat darba pienākumos bija arī ģenerēt milzum daudz grafikus, kas tālāk palīdzētu inženieriem konstatēt iespējamas problēmas un tās novērst. Bet papildus tam, daļa no darba bija saistīta ar paša LOFAR konstruēšanu testa zonā un kopā ar darba vadītāju uzbūvēt pašu masīvu.

Uz jautājumu, kas Rihardu izcēla citu studentu vidū, viņš atbild: “Visticamāk tā ir manis pašdisciplīna un neatlaidība, jo spējīgi darīt šos darbus mēs kursā bijām visi.” Pabeidzot praksi un atgriežoties atpakaļ Ventspilī, Rihards lepojas, ka, pateicoties šai pieredzei, viņš ir uzlabojis savas angļu valodas komunikācijas prasmes, kā arī programmēšanas un inženierijas spējas, strādājot ar jaunām sistēmām un risinot problēmas, ar kādām skolā var pat nesastapties. “Katrā gadījumā, gandarījums par padarīto darbu ir milzīgs, un jau tagad mazliet pietrūkst dzīve Nīderlandē,” saka Rihards.
Būtiski ir arī tas, ka Riharda darbi un spējas tika pamanītas, kā rezultātā pēc absolvēšanas viņš ir aicināts turpināt strādāt zinātniskajā institūtā ASTRON. Šo iespēju puisis nenoliedz, sakot, ka svarīgākais vispirms ir nokārtot eksāmenus un veiksmīgi pabeigt bakalaura darbu. “Domas mainās, piedāvājumi un iespējas ir jaunas, tāpēc nav vērts par to pāragri satraukties”, atzīst Rihards.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Ērkšķe
Ventspils Augstskolas Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļa
marketings@venta.lv