Kad marta mēnesis tuvojas izskaņai, pavasarīgā noskaņojumā 7. a un b klasei bija iespēja doties izzinošā ekskursijā pa Zemgales pilīm.

Šīs ekskursijas centrālais mērķis bija apmeklēt grezno Rundāles pili, bet pa ceļam apskatīt arī vēl citas. Pirmā pils, kuru pa ceļam piestājām apskatīt bija 12. gadsimtā celtā senā Tērvetes pils. Skolēniem radās pārdomas un jautājumi par to, kā norita sadzīve tik senā pilī. Tālāk devāmies uz Rundāli. Tur muzejpedagoģijas nodarbības filmā guvām ieskatu par pils tapšanas vēsturi, bet pēc tam zināšanas bija nepieciešamas, lai veiktu dažādus uzdevumus, saliekot puzli, meklējot pils istabas pēc apraksta un atminot paslēptos vārdus. Skolēniem bija iespēja apmeklēt šo 18. gadsimtā celto un nu jau grezni atjaunoto pili un tās dārzu audio gida pavadībā.

Tālāk ceļš veda uz Bauskas pili, kas celta vēlīnajos vidusslaikos kā Livonijas ordeņa pils 15. gadsimtā. Uzkāpjot pils tornī, varējām vērot, kur satiekas divas upes Mūsa un Mēmele un izveidojas viena no Latvijas lielākajam upēm Lielupe.

Atceļā piestājām Jelgavā, Jelgavas pils un tās Kurzemes hercogu kapenēs, kas vairākas reizes tikušas izpostītas un izlaupītas, bet 20. gs. 70.gados tiek uzsākta kapeņu inventarizācija, apbedījumu sakārtošana un izpēte, kā arī bojāto tekstiliju konservācija un restaurācija. Šobrīd kapenēs atrodas 24 Ketleru dinastijas un seši Bīronu dinastijas apbedījumi.

Skolēnu atsauksmes par nodarbību, kopumā pozitīvas, daudziem patika dažādie uzdevumi, Rundāles pils apmeklējums, digitālo rīku iesaistīšana nodarbībā.

Ekskursija man patika, bija interesanti. Patika ekskursijas gaisotne.

 

Patika uzdevumi – tā varēja daudz ko uzzināt par Rundāles pils vēsturi.

 

Interesanti bija salīdzināt, kā veidojušās pilis dažādos gadsimtos.

 

Man patika ekskursija, jo uzzināju daudz jauna par Zemgales pilīm.

 

Patika tērpi, ko senos laikos valkājuši tie, kas šajās pilīs dzīvoja.

Informāciju sagatavoja:
Māra Megne